Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesítenek fel...

Csak engem idegesítenek fel mérhetetlenül az ilyen mostanában használt szórövidítések?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az ilyenekre:

Hogy - h

Hogy hogy? - hh

Nem - nm

Hogy vagy? - hv

Profilkép - pp

Nem tudom - nt


Számítok arra, hogy szét leszek most kapva, mint a jóisten de, hogy ezek csak engem csesznek fel iszonyatosan? Miért nem lehet normálisan írni? Az ékezet nélküli írással nincs gondom, de az ilyen rövidítésektől herótom van.



2022. júl. 21. 00:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
Tudok rosszabbat. Angol/amerikai fórumokon elterjedt, hogy a családtagokat rövidítik, de nam akárhogy. DH azt jelenti, hogy dear husband, vagyis “a férjem hülye”=“DH is stupid”. DD2=dear daughter 2, vagyis a második lányom. És a többi rokonra is hasonlóan. Hajam égnek áll tőle.
2022. júl. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem "mostanában használt", 15 éve az msn korszakban is ugyanezek mentek. Előtte meg pláne...

Nem tudom, mennyire vagy fiatal, talán már nem emlékszel, az okostelefonok és a messenger előtt, mikor az ember a 140/160 karakteres sms-ekben kellett, hogy megváltsa a világot, akkor fontos volt a lehető legtöbb, ám még érthető rövidítés. Onnan ragadtak be ezek a köztudatba - persze azóta nyilván kiegészülve újabbakkal. (A "nem tudom" pl. nálam még klasszikusan idk :D)

2022. júl. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha nagyon sietek közeli ismerősöknek szoktam így írni (két ember), de amúgy alapból engem is idegesítenek, akik így kommentelnek, stb.
2022. júl. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Többek között az SMS-ek miatt alakult így, amikor csak bizonyos számú karakterhely áll rendelkezésre. A telefonokon az ékezetmentes betűkészlet, épp, mint a teljes magyar abc-t nem ismerő angol nyelvű klaviaturák. Amúgy meg a lustaság, ami miatt ez a sajátos szókészlet a mindennapok része lett. Fel sem tűnik sokaknak, hiszen a sok angolból és a számítógép-nyelvből érkezett hárombetűs rövidítéseket, az ékezetmentes szöveget is értik.

Az igénytelenség, mint a kor hozta "nyelvújítás".

A probléma legsúlyosabb része, hogy a magyar nyelv elsikkad és az iskolákból is úgy engedik ki a gyerekeket, hogy súlyos szövegértési problémákkal küzdenek, félanalfabéták.

2022. júl. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
9%

Egyszerű a képlet erre is: nem reagálsz olyan irományokra, amelyekben ilyen megnyilvánulásokat találsz.

a.: Nem ír többet neked az illető.

b.: A gumitantusz hosszas pörgés után megnyugszik nála a földön és az ilyen "kommunikációt" kezdeményező ember a megvilágosodás után normálisan fogja kifejezni magát, - mivel kikényszeríted belőle, hogy normálisan írjon.

Ha fontos neki, hogy kommunikáljon veled, kénytelen lesz normálisan írni, - ellenkező esetben meghiúsul az alapvető szándéka.

2022. júl. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%
Én még az életbe nem találkoztam olyannal, aki a nem-et nm-el írta volna, azért egy 3 betűs szót is lerövidíteni, ahhoz már farpofa kell. 😄
2022. júl. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Katona Dius ***** válasza:
78%
Én hasonló rövidítésekrt csak akkor használok,ha az öcseimmel beszélgetek messengeren,Viberen. Ők tudják,mit jelent,így nem zavaró,plusz ők is használjàk. Mással nem használom,mert nem tudom, érti e.
2022. júl. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
33%

Ha sok karaktert lehet vele megspórolni, akkor érthetőnek tartom. Az általad leírt példák, különösen a nm a nem helyett, nevetségesek, mindössze 1 árva karaktert spórol vele az illető.

Viszont én is szoktam használni "tkp"-t a "tulajdonképpen" helyett, "szvsz"-t a "szerény véleményem szerint" helyett. Míg ezeket a hosszú kifejezéseket bepötyögném egy telefonnal, elfáradna az ujjam. :-)

2022. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%

Nálam a "vok" (vagyok helyett) csapja ki a biztosítékot - többek között.

De ma már sajnos a legtöbb nyelvben használják.

Nem könnyű annak, aki nyelvet tanul, ráadásul a magyart sem érti meg aki nem fiatal, vagy nincs olyan korú gyermeke.

Rendkívül rossz hatással van az amúgy is csapnivaló helyesírásra, mert megszokják, és ott is így írják, ahol nem lenne célravezető.

2022. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

Chaten szerintem alap.

Fórumokon meg ilyen oldalakon, mint ez, elég gyökérség.

Mi már 12-14 éve is állandóan így chateltünk egymással msn meg xfire -n.

2022. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!