Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A normál beszéd miért lassú...

A normál beszéd miért lassú nekem?

Figyelt kérdés

A Youtube-videókat általában 1.5 vagy 1.75-ös sebességgel hallgatom ha podcast-ról van szó.


Gyorsabban gondolkodok mint az átlag, vagy ez normális?



2022. júl. 22. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Én a podcasteket mindig 2x-es gyorsítással hallgatom, de sokszor videókat is így nézek.


Nem hiszem, hogy ez azért van mert gyorsabban gondolkodnánk, egyszerűen csak túl lassan beszélnek egyes emberek.

2022. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Azt hittem, ezt csak én találtam fel.

Én tanár vagyok, és az online alatt csináltam néhány oktató videót, és visszanézve szégyenkezve állapítom meg, hogy élvezhetetlenül lassan beszélek, 1.25-tel vagy másfélszeresen élvezhető. Aztán én is elkezdtem a beszélő sebességétől függően 1.25, 1.5, 1.75, néha akár dupla sebességgel nézni másokat. A beszélők se egyformák. Néha videón belül is váltogatok, az érdekesebb részeket lassúbbra veszem. Szerintem ez a felgyorsult világ, nincs türelmünk, annyira nem is érdekes, időt spórolunk.

2022. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Ezért nem hallgatok podcastokat. Tele van nyammogós töltelékszöveggel. Írásban elolvasom gyorsolvasással, de a zenei betétekre, a jópofizásra meg a cammogó beszédre nincs időm.
2022. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
mert a mai világban már erény a türelem. mindenki csak túl akar lenni mindenen minél gyorsabban , a mély lassu gondolkodás már nem divat.. DArálás, videok felgyorsitása stb.
2022. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Gyerekek! Most beszereztem egy új élményt, köszönet érte Nektek. 50 éves pali vagyok, egy boomer vagy vénfaszi (értem a humort, van öniróniám nekem is) :D

Elolvastam a kérdést, elsőre, amig csak magát a főkérdést láttam, mondom, na biztos valami pörgős hiperaktív csákó rakta ki.

Először ez a podcast szó sem mondott semmit.

DE aztán! Rákerestem ilyenekre és igaza van mindenkinek, aki azt mondja, hogy unalmas, lassú, nyammogós. Nekem olyan volt, mintha a kedvenc szörpömbe vagy limonádémba másfélszer annyi vizet raktak volna, mint amivel ízletes. Híg, unalmas. És valóban, amint felemeltem másfeles sebességre, rögtön érdekfeszítőbb és pont a felfogóképességemmel megegyező ingerszintet adott.

Úgyhogy respect minden gyors észjárásúnak ;)

2022. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is túl lassan beszélnek az emberek. Én is gyors gondolkodású vagyok.
2022. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!