Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rossz emberek vajon tudják,...

A rossz emberek vajon tudják, hogy rosszak?

Figyelt kérdés

2022. júl. 28. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Persze hogy nem
2022. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Instagramon láttam egy képet, hogyha azon töprengsz, hogy milyen rossz ember vagy, akkor valójában nem is vagy az, mert a rosszak sosem gondolkoznak ezen.
2022. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Van amelyik tudja, van amelyik nem.
2022. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Aki valóban rossz az valószínűleg nem. Én ismerek olyan embereket akit az én meglátásom szerint egy kétszínű rosszindulatú agresszív baromnak titulálnék és biztos vagyok benne, hogy saját magukat egyáltalán nem tartják rossznak. Vannak annyira beképzeltek, hogy teljesen jónak és okos embernek tartják magukat, pedig nagyon nem azok.


Én magamra azt szoktam mondani, hogy rossz ember vagyok, mert vannak hibáim és vannak olyan dolgok amik miatt én sem vagyok jó, de kétség kívül vannak tőlem sokkal rosszabbak is.


Alapvetően teljesen más szempontok alapján tarthatnak az emberek valakit rossznak. Sokan talán engem sem tartanának annak.


Azt sem árt figyelembe venni, hogy a legtöbb ember nem lehet csak rossz vagy csak jó. A jellem nem végletekben dől el.

2022. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

A pszihopaták (egyik legismertebb alak pl. Gyurcsány) nem tudják, hogy gonoszak. Ez a betegség jellemzője. Nincs betegségtudat, tehát fel sem merül benne, hogy gonosz.

Aztán van aki tudja, és el is gondolkodik ezen. Az valószínű, klinikai értelemben nem beteg "csak" szimplán gonosz.

2022. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azon is sok múlik, hogy mindenkinek sajátos a morális iránytűje, ezért amit valaki már gonosztettnek tart, az a másiknak simán elfogadható. Sokan például nem esznek húst, mert nem tartják morálisan elfogadhatónak ezt. Mások viszont előszeretettel fogyasztanak húst, és semmi kivetnivalót nem találnak ebben. A társadalomban elfogadható életforma mindkettő, úgyhogy itt az ember csak a saját moralitására hagyatkozik, nincs univerzális igazság, hogy most "gonosz" dolog-e állatokat enni, vagy sem.

A másik az, hogy hosszú távon szerintem nehéz együtt élni azzal a gondolattal, hogy az ember valami rosszat csinál, ezért végül vagy abbahagyja, vagy megmagyarázza magának, hogy miért nem is rossz az, amit csinál. Ha például valaki minden nap megevri a gyerekét, valószínűleg nem gondolja közben azt, hogy "fú basszus, most borzalmas dolgot teszek", hanem olyasmik járnak a fejében, amivel ezt meg tudja magának magyarázni, például: "én csak megnevelem" vagy "engem is vertek, mégsem lett semmi károm belőle".

2022. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!