Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezelnétek a szituációt?

Hogyan kezelnétek a szituációt?

Figyelt kérdés
6 napja vagyok kint egy Olaszországban Erasmushoz hasonló program keretében. Minden nemzetiségből előfordul több ember, de viszont én vagyok az egyedüli magyar. Minden nemzetiség javarészt egymàshoz húz, az amerikaiak az amerikaiakkal barátkoznak, a németek a németekkel, a spanyolok és a portugálok összefognak, a japánok szintúgy. Tegnap elhívtak bulizni a németek és ahhoz képest végig németül beszéltek, attól függetlenül hogy tudják hogy én pl csak angolul tudok. Amikor a japánokhoz csatlakoztam ebédkor ők is javarészt japánul tàrsalogtak.

2022. júl. 29. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Átérzem a helyzetedet mivel én is külföldön élek, itt tanulok már 7 éve és az elején velem is ugyan ez volt, mivel még a nyelvet nem beszéltem én is inkább magyarokhoz húztam mintsem a németekhez (Németországban lakok). Amit tudok neked javasolni, hogy barátkozz inkább olaszokkal, elvégre ezt a nyelvet kell így is úgy is elsajátítanod ha nem akarsz mindennapi nehézségeket bár nem tudom meddig leszel kint. A többi külföldinek is egy kis idő elteltével valamennyit makogniuk kell majd az adott nyelven, de egyelőre nem teszik ezt mert nyilván kényelmesebb az anyanyelvükön társalogni egymással. Tudom hogy nehéz mert nem ismersz még senkit és a nyelvet se beszéled még semennyire (feltételezem), de ha nyitott vagy az olaszok felé és szimpátiát mutatsz, hidd el hogy sokkal jobban fogsz járni velük mintha magyarokkal barátkoztál volna. Persze nem azt mondom hogy ha találkozol egy magyarral akkor tegyél rá, csak nem árt levetkőzni ezt az egyirányú látásmódot hogy csak is magyarokkal barátkozunk:)
2022. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Beszélj akkor olaszul az olaszokkal
2022. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!