Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a szituációt?

Figyelt kérdés

PhD hallgató vagyok, a barátnőmmel laborfelelőssé avattak minket, ami úgy nézne ki, hogy heti 2 vagy 3 alkalommal 8-16 óra között odabent kell lennünk, ott az irodánk illetve csekkolni kell mindenkit, aki oda bemegy/kijön.Mindezt váltva kellene csinálni, hogy minden nap legyen bent valaki.


Az a helyzet, hogy lesznek gondok a beosztással. Barátnőm vásárolt egy kismacskát, akit napi 5x kell még etetni. Szeretné, ha erre való tekintettel nem 8 óráznánk, hanem 4 óráznánk plusz vannak PhD kurzusok, amik szintén 4 órásak. Nos, én ezt nem szeretném annyira. Vele ellentétben én csak busszal tudok bejárni, és ha választanom kell, hogy heti 5 nap járok be az egyetemre, vagy heti 3 napot, akkor egyértelműen a 3-ra szavaznék.


Ha 12-16 között kell bent lenni, semmi hasznosat nem tudok délelőtt csinálni. Biztos van, aki talál magának értelmes elfoglaltságot délelőtt 8 és 10:30 között, de 2,5 óra nekem kevés ahhoz, hogy bármi értelmes dologba belekezdjek, illetve ott tudjam hagyni, hogy 11:15-kor elinduljak a délben kezdődő műszak miatt. Persze az más, ha délelőtt órám van.


Nyilván segítek barátnőmnek, de valahogy meg kéne beszéljem vele, hogy nekem nem túl optimális a délutáni félműszak, inkább bent lennék reggelente.


De 45-45 perc utazgatás nekem sehogy se éri meg napi 4 óra munkáért, szívesen dolgoztam volna a PhD mellett, de így, hogy laborfelelős is vagyok, ez sajnos esélytelen. :(


Más PhDsoknak nincs ilyen felelősségük, ami azzal jár, hogy egy másik kollégával kell beosztást csináljuk, hogy ki, mikor dolgozik. A barátnőmmel ezt végképp nehéz csinálni, mert azért megterhel egy kapcsolatot, hogy jót akarok neki, és igaza van a 4 órázással kapcsolatban, de nekem teher rohangálni a busszal, mikor mások lazán bent lehetnek akkor, amikor akarnak, ha a heti 20 órájuk megvan.


Nem tudom, miért pont rám kellett bízni ezt a feladatot, az évfolyamunkból rajtam kívül senki sem bejárós.


Szeretnék hatékonyan dolgozni, de ezzel a felelősséggel meg lett kötve a kezem. Érzem, hogy szorongok...


A legrosszabb az egészben, hogy tudom, hogy szánalmas ez a hozzáállásom, de nekem akkor is rosszul esik, hogy a barátnőm kitalálta ezt az egészet, mert ebbe kb. nem nagyon van apelláta, a macskának ennie kell. Pont 2 napja mondtam neki, hogy elhiszem, hogy nagyon lelkes a laborfelelősi munka miatt (én sajnos nem), de ettől még nekem kellemetlen, hogy intézkedik mindennel kapcsolatban, mintha a főnököm lenne. 3 nap alatt 5 e-mailt írt, pedig engem is megkérhetett volna, hogy megcsinálhatnám.


Takarítani is nekünk kell a labort meg a WC-jét is, ami megint olyan dolog, amit más PhD-soknak nem kell.


El vagyok keseredve, igazságtalannak érzem. :(



2020. szept. 23. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy kell annak a cicónak 5x ennie. Reggel, este nedves táp vagy husi, napközben elöl hagyni neki szárazat.

Barátnővel meg őszintén meg kell beszélni a problémát.

Nőj már föl és állj a sarkadra. Ha nem tetszik valami, akkor ne mártírkodj, hanem változtass!

2020. szept. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez a cica nem eszik száraztápot sajnos. :( Még a mi sima házimacskánk is 5x evett egy nap egészen fél éves koráig.


Amúgy közben gondolkodtam és szerintem meg lehet mindent oldani, ha nem vagyunk heti 20 óránál többet bent a laborban. Most úgy jött ki, hogy barátnőm esküvőre megy a héten, így én 24 órát viszek most. Ki lehet bírni. A többi dologgal együtt pedig simán eltelik 20 óra home-officeban, az egyetemi élet ilyen, otthon is kell dolgozni, hacsak nem tanulok este 8-ig az egyetemen, de hát annyi kaját nem viszek magammal. 🤣

2020. szept. 23. 23:17
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

A PhD a problémamegoldásról szól.

Szóval ezt is meg kell oldanod, vagy mem fér bele a kismacska, vagy a baratnő, vagy a laborvezetés, vagy a PhD.

Esetleg, ha a barátnődé a kismacska, miért nem oldja meg ő az etetést..?

2020. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, mert a barátnőmmel közösen visszük a labort, így ha ő 8 órákat dolgozna, akkor nem kapna a macska enni naponta 5x.


Ezért nem szeretné, ha 8 órákat dolgoznánk.

2020. szept. 24. 17:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Cica féléves kora után át lehet állni napi 2 evésre, addig csak kibírjátok valahogy.
2020. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Problémamegoldás egy bsc-stől:

1. A barátnőd vigye be a macskát magával, ha ez ilyen ücsörgős munka, akkor elfér mellette egy kosárban vagy hordozó táskában, és akkor meg tudja etetni.

2. Mondtad, hogy téged nem hoz lázba ez a munka, akkor odamész ahhoz, aki rád bízta ezt a feladatot, és szép kultúráltan megmondod, hogy úgy érzed, neked ez nem fér bele a napi időbeosztásodba. Nem kell neki részletezni a macska/barátnő témát, egyszerűen mond, hogy nem fér be.

2,5. Menj oda egy másik phd-shez és kérdezd meg, hogy van-e kedve ehhez a munkához, biztos van valaki, akit ugyanúgy izgat a dolog, mint a barátnődet, és akkor szépen megbeszélni azzal, aki rád bízta a munkát, hogy neked nem fér bele az idődbe, de találtál valakit magad helyett.

2020. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A témavezetőm osztotta ki ezt a feladatot ránk és 20 órát mindehogy bent kell lenni egy héten. A labor az irodánk is, szóval máshova amúgy sem mehetnénk. De ha te tudsz a főnökkel ilyeneket egyeztetni (3 hét munkaviszony után), akkor jó helyen dolgozol. :D Jelenleg nem vagyok olyan pozícióban, hogy panaszkodjak.
2020. szept. 25. 12:14
 8/14 A kérdező kommentje:
Koronavírus alatt hogyan vigyen be macskàt amúgy? 🤔
2020. szept. 25. 12:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Mert a koronavírus miatt miért ne vihetne be macskát? Terjeszti az állat, vagy mi a baj vele?🤔🤔😂
2020. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem terjeszti, de a laborban nemcsak mi dolgozunk, hanem olyanok is, akik allergiásak a macskaszőrre. Nem egy agysebészet belegondolni ebbe...
2020. szept. 25. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!