Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire kínos ha én kedvelek...

Mennyire kínos ha én kedvelek másokat, mondom is, majd kiderül, hogy a hátam mögött gyülölnek?

Figyelt kérdés

Én egy zárkózottabb, naív, lúzer típusú fiatal felnött férfi vagyok. Általában jókedvü, viccelödös vagyok. Mindenkit igyekszem kedvelni, a jót nézni benne, rosszat senkiröl se mondok. Már többször elöfordult, hogy olyan emberek akikkel azt hittem jóban vagyok, a barátaim, a hátam mögött csicskának, idegesítö lúzernek mondanak másoknak. Meg azon viccelödnek hogyan lehet lerázni, elkerülni engem, meg nehogy felbukkanjak.

Kellemetlen ez nekem, mert a szemembe sose mondják, én meg nem szeretek konfrontálódni. Ugyanúgy jópofiznak a szemembe. Mások mennyire néznek hülyének, hogy hónapokig szidnan engem, míg én mit se tudva dicsérem öket, barátaimnak mondom öket. Egyáltalán mások miért nem szólnak ilyenkor?

Pl. munkahelyen volt egy barátom. Hónapokig “barátkoztunk” Mindenkinek dícsértem, megvédtem, stb. Aztán kiderült, hogy a hátam mögött utál engem, le akar rázni, stb.


2022. aug. 11. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ez csakis azokra nézve gáz, akik ezt teszik. Az olyan ember, aki (látszólag) ok nélkül kibeszél mást, miközben tudják, hogy neked bizalmad van bennük az egyik leggerinctelenebb dolog a világon. Még ha van is veled problémájuk, simán mondhatnák neked is, már ha tényleg az a céljuk, hogy megértessék veled.
2022. aug. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha ezt sokan csinálják veled, és hangoztatják, hogy a terhükre vagy, az azt jelenti, hogy túl sokat beszélsz, a vicceid kínosak, vissza kell venned. Ha le akarnak rázni, meg menekülnek előled, annak oka van, vegyél vissza a sok fecsegésből.
2022. aug. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Valamiért idegesíted őket.

Sokan nem ismerik a saját hibáikat, valahogy átsiklanak felette, tudatában sincsenek.

Nekem is van jópár jószándékú ismerősöm, akik tudom, hogy kedvelnek, de egyszerűen idegesítőek. Fárasztó, problémás, nehéz emberek, akik lehúznak.

2022. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Nekem az osztálytársaim voltak ilyenek, valahogy azóta sincs kedvem osztálytalálkozóra menni.
2022. aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Ez most fájdalmas lesz, de muszáj szembe nézned vele: ha mindenki utál és le akar rázni, akkor a hiba sajnos benend van. Az pedig főleg kínos, hogy nem vetted a jeleket.

Azt, hogy valaki nem kedvel, akkor is észre kell venned, ha nem mondja. Látszik az arcán, a testbeszédén, pl. elfordul tőled, nem néz a szemedbe. Ezt senki nem tudja megjátszani, ezek ösztönös dolgok.

Tanulj kicsit több emberismeretet, és akkor a jövőben elkerülheted az ehhez hasonló kínos helyzeteket.

2022. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!