Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok féltékeny? Van...

Miért vagyok féltékeny? Van megoldás? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Főleg az anyóssal van bajom. Mikor átjön, és babusgatja a fiát. Rajtam keresztülnéz. A mi gyerekünkkel meg úgy foglalkozik mintha az övéké lenne. Nagyon fáj és nem tudom mit tehetnék.

2022. aug. 17. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Talán beszélj a pároddal, mond el neki, hogy mit érzel. Aztán finoman az anyósoddal is közölhetnéd, hogy a párod már nem egy életképtelen csecsemő, hogy babusgatni kelljen, felnőtt férfi és az unokája pedig nem a saját gyereke.

Tipikus olyan nőszemély, aki megkeseredett, azt hiszi, hogy elveszik tőle a fiát, rajtad áll bosszút a saját keserűsége miatt.

Fektesd le a szabályokat, ha nem teszed, csak rosszabb lesz a helyzet. És mond meg neki, ha nem tartja tiszteletben a kérésedet, drasztikus lépésekre fogod elszánni magad.

2022. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Ui.: Ő a féltékeny rád, hogy elveszed tőle a pici fiacskáját.
2022. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A párom azt mondja hogy nem is így van. Nem veszi észre. Vele persze, hogy kedves az anyukája. Nem tűnik fel neki hogy velem nem az, azt mondja nagyon negatív vagyok.

Köszönöm a tanácsot.

2022. aug. 17. 14:08
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Hát igen, a mama pici fiacskája persze, hogy az anyját védi a saját párja helyett..jellemző.
2022. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Anyóssal is próbáltam beszélni ő azt mondja felnőttként kezel minket. Mégse úgy viselkedik. Ellentétben állnak a szavai a valósággal. Vagy azt hiszi hogy tényleg normálisan kezel minket és ez neki normális?

Nekem ő nem az anyám nyilván. De már nagyon be vagyok rágva rá. Már azon gondolkozok nem fogom beengedni annyira nem akarom látni.

De a legjobban az fáj hogy a férjem nem érti. Hogy tudnám megértetni vele? Ő nem áll nyíltan a mamika pártjára, végig csak hagy mindent. Azt mondja abba is van igazság amit én mondok.

2022. aug. 17. 14:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Mind a kettőjüknek ajánlom az alábbi könyvek elolvasását:

[link]

[link]

[link]


Itt egy részlet, de mind a két Csernus könyv fent van hangoskönyv formában is:

https://www.youtube.com/watch?v=ZJKmzOzGSTE&list=PL70C7A783B..

2022. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 75 és 89%-os talán a saját helyzetére ismert, azért szavazott le? Talán ők is a mama pici fiacskái?
2022. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az miért lenne baj, hogy megöleli, esetleg megpuszilja a fiát? (Gondolom a babusgatás ezt takarja) Szerintem az a szeretet teljesen normális kinyilvánítása, nem csoda hogy a férjed nem ért veled egyet. Attól még, hogy felnőtt lesz a gyerek, a szeretet normális esetben nem múlik el. Ez téged miért zavar? Az is zavar ha a barátai ölelik meg? Az viszont gond, hogy rajtad keresztülnéz. Ez mondjuk megérne egy őszinte beszélgetést, hogy unszimpatikus vagy-e neki, vagy miért csinálja? Az mit takar, hogy a gyereket úgy kezeli mintha az övé lenne? Nevelni akarja az engedélyetek nélkül? Vagy csak elkényezteti, kajával, játékokkal, babusgatással, mint bármelyik normális nagymama?
2022. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Kapj fel egy konyhakést és szorítsd a falhoz fenyegetve; a fia az ő párja és nem kell babusgatni!
2022. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Férjemnek hozza a kedvenc gyerekkori sütijét. Hogy nézd, neked sütöttem. Nekem ételallergiám van, ezért nem tudok enni belőle. Úgy beszél vele mintha ott se lennék a szobában. Szóval folyton úgy szólitja meg, meg mesél neki, hiába én is ott ülök. Azt mondja túlságosan egymásra vagyunk nőve a férjemmel. Úgy érzem hogy verseng velem. Mintha ő lenne a feleség kb és én a szerető. Mintha a harmadik lennék köztük. Férjem nem reagál erre semmit se.

Nagyon kedves nagymamának. Nem csinál rosszat, de az előbbiek miatt már minden idegesít. Mintha ki akarna zárni. Férjemmel beszéli meg a gyerek dolgait, engem nem von be. Utólag tudom meg mikről volt szó, mit beszélnek meg nélkülem. Lehet hogy ez normális de nekem sok amit csinál.

2022. aug. 17. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!