Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi mentális...

Miért van ennyi mentális betegséggel küzdő és lelkileg megkeseredett ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam már ezen a kérdésen.

Én a következőket vetem fel:

- történelem során átélt nemzeti traumák (a legnagyobb szerintem a Trianon) és az ezekkel összefüggésben álló generációs traumák

- a domborzati körülmények ( itt gondolok az alföld egyhangúságára és arra, hogy M.o. nem rendelkezik tengerparttal, hegyekkel stb.)

- a politikai helyzet


Mivel nem vagyok szakértő a témában így csak feltételezem ezeket az összefüggéseket. Kíváncsi vagyok ti mit gondoltok erről.



2022. aug. 26. 02:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

*vezetési kultúrán az autóvezetést értem. Rémes, ahogy ahogyan vezetnek.


#10 voltam

2022. aug. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Plusz a hozott családi minták generációkon keresztül.


De ha csak megnézzük, már maga a himnuszunk és a legtöbb karácsonyi zenénk is depresszív hangulatú. Szóval ott, ahol egy nemzet himnuszától szinte eret lehetne vágni, akkor mégis mit várunk a néptől?

Ez egy szemét ország, és a fejétől bűzlik a hal.

2022. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Az egészségügy a béke segge alatt van, mint úgy a fizikai, mint úgy a mentális egészséggel foglalkozó részek. Plusz az emberek inkább megvetik azt, akinek mentális problémái vannak, ahelyett, hogy segíteni próbálnának neki, még inkább le is nézik, ki is közösítik. Mindez ötvöződik a már említett generációs traumákkal, és kész a probléma. Minden generáció csak maga előtt görgeti a sz@rt, és adja a tovább a következőnek, ezért nem javul soha semmi.
2022. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

Lehet ebben vmi, nálunk az emberek megtanultak lábon kihordani mindenféle brutális traumákat. És a jelen időszakban jut is belőle bőven, sokaknak.

Van egyfajta sajátos szemlélet nálunk hogy a mentális bajok nem igazi betegségek, nameg sok esetben a konkrét fizikaival se mennek szakértőhöz, nemhogy a lelkivel. Mivel az a keménység jele, ellenben aki foglalkozik ilyenekkel azt sokan megvetik és gyengének gondolják. További probléma hogy ez a rengeteg kezeletlen mentális torzulás, ez főleg más embereken fog lecsapódni, és negatív spirált generálva terjed. Elég megnézni az elmúlt pár évet mennyire megugrott az erőszak és rosszindulat, szerintem részben ebből is táplálkozik.

Ráadásul a hazai gazdasági és politikai helyzet, közélet se a lelki egészségnek kedvez.

2022. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%
8-as nagyon igazat szólt. Sok esetben tehet a környezet amiben felnőttél és az ott körülvevő emberek a dologról.
2022. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Mert az évtizedeken keresztül felgyűlt belső szemét sosem volt átválogatva.

A pszichológia, meg az önreflexió, meg hogy fedezd fel mi van benned csak a 20. sz második felében kezdett bejönni a képbe, addig ilyennel nem foglalkoztak, nem fordítottak rá figyelmet, vagy legalábbis kevesebbet.

Ez meg megtarkítva a 20. század csudálatos történelmi eseménysorával olyan koktélt eredményez, hogy csuhaj.

2022. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Kroms ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt 3 ok szorosan összefügg, bár a földrajzi elhelyezkedésünk csak abból a szempontból okozhat ilyen jellegű problémát, hogy a háborúkban mindig két nagyhatalom közé szorultunk és ütközőpontként a vesztesek közül is mindig a legrövidebbet húztuk. Többek között ez is vezetett az általad is említett történelmi esemény(ek)hez, ami pedig egyértelműen nagyban hozzájárult ahhoz, hogy egy lelkileg sérült nép legyünk. Egyetlen nemzet sem maradhat meg olyannak, amilyen volt, azután, hogy elvették tőlük az országuk 2/3-át, a külhonba szakadt rokonokról nem is beszélve. Ez viszont megint csak elsősorban politikai kérdés. Az pedig már csak hab volt a tortán, hogy a 2. VH elvesztése óta folyamatosan ígérgette minden egyes kormány, hogy nemsokára jobb lesz, miközben minden újabb sikertelenül eltelt évvel egyre mélyebben tudatosult a magyarságban, hogy valószínűleg soha nem lesz jobb a helyzetünk. Az utóbbi 2,5 év pedig lényegében megadta nekünk a kegyelemdöfést, igaz, ez a legtöbb ország népe esetében ugyanúgy megtörtént.
2022. aug. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
1920-ig volt rengeteg hegy, illetve magyar tengerpart (Fiume). Simán rossz a magyar életszemlélet. Van, aki semminek sem tud örülni, folyton panaszkodik.
2022. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Rijeka sosem volt magyar tengerpart. Horvátország mindig is önálló volt.
2022. nov. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%
1102-1918 között horvát-magyar perszonálunió volt. Tehát 816 évig nem voltak függetlenek. Az első magyar királyt, aki horvát király is volt, Könyves Kálmánnak hívták. 1779-től Fiume a magyar Szent Korona része volt, magyar államterület. Amúgy olasz volt a hivatalos nyelve a városnak, ennyire nem volt köze a szláv kitartóidhoz. Magyar Tengermellék a hivatalos neve. Most fogd magad, menj vissza ahhoz, aki ezt az idiotizmust tanította, hogy adja vissza a pénzed.
2022. nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!