Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nagyon nehéz túllépnem...

Miért nagyon nehéz túllépnem a kínos helyzeteken?

Figyelt kérdés

Ha történik valami kellemetlen, kínos incidens, akkor sokáig emészt és irtó pocsékul érzem magam akkor is, ha nem követtem el semmi rosszat, vagy legalábbis nem több apró malőrnél.

Mégis napokon keresztül teljesen magam alatt vagyok, szinte elviselhetetlennek érzem az életet, és újra meg újra átélem fejben a kínos pillanatot.

Ez valami mentális problémára utalna? Mit kéne tennem vele?

Általában csak átvészelem a napokat, aztán pár nap elteltével már nem érzem magam ennyire pocsékul, de addig világvégeként élem meg. Jó lenne, ha nem így lenne.


2022. szept. 10. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad agyaknod ilyesmin.

1. MINDENKIvel előfordul, hogy bakizik, szerencsetlenkedik, hibázik!


2. Legyen humorod, nézd a bakikat a humor szemüvegén át. Egészséges önirónia.


3. Ami megtörtént, azon változtatni nem kehet, de nagyon hasznos oldala az, hogy megint tanultál valamit.


Lazítsd! Ne görcsölj!

Holnap tiszta lap. 🙂👍

2022. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sokaknál ez van, rengeteg mém van erről hogy évek után felkelsz az éjjel közepén és rád tör a szr érzés, hogy 10 éve mekkora baromságot csináltál.


Nálam is szokott lenni, ez van. Talán valamennyire köthető az önbizalomhiányhoz, szorongáshoz, vagy épp kevés dolog történik éppen az életedben/épp stresszes időszakod van, ilyesmi.

2022. szept. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az szokott segíteni, hogy elképzelem,azt ahogy a másik ember látott abban a szituációban, mert ugye ez csak annak gáz, aki csinálta, általában amikor a közeledben valaki balfasz, vagy cikis dolgot csinál, az téged igazából full nem érdekel.
2022. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!