Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért találkozok mindig ilyen...

Miért találkozok mindig ilyen rászorulókkal?

Figyelt kérdés

Gyakran járok be Debrecenbe és mindig "el kap" engem egy hölgy. Többször is megtörtént ez már. Nem arról van szó, hogy nem adok vagy hogy én fukar vagyok, nem shoppingolni mentem be se semmi olyasmi. Már többször is adtam rászorulónak pénzt.


Ez az eset amiről mesélni fogok pár hónapja történt, IFI táborra mentem és ugye ez egy hetes volt és akkor majdnem mindennap be mentem Debrecenbe.

Ezeken a napokon többször is összetalálkoztam a hölggyel.


Legelső találkozásnál kb így történt az eset:

Leszáltam a buszról és indultam el a tábor felé nem volt nálam sok pénz se,csak annyi, hogy tábor után haza tudjak majd menni még a helyi buszokat sem használtam.

Odajött hozzám és egy bókkal nyitotta a beszélgetést utána kért pénzt tőlem meg mondta nekem a sztorit ami mindig más volt nem lepődtem meg se semmi, hogy na most mást mondd. El mondtam neki udvariasan, hogy nincsen nálam sok pénz csak annyim van hogy haza tudjak menni de azért megnézem a zsebemben volt egy 200as oda adtam neki aztán meg áldott meg ilyesmi.


Jött a következő eset a héten a nő egyáltalán nem emlékezett rám pedig felismerhető voltam. A lépcsőre le ültem néztem az időt, hogy mikor kezdjek el gyalogolni a tábor helyszín felé. Majd jött a hölgy egy férfi barátjával akivel éppen hangosan számolták hogy ki mennyi pénzt tudott össze szedni, 5ezret szedtek össze mert ugye hallotam nem csendesben beszélték ezt meg. A férfi el ment a nő jött hozzám ismét, másik kamu sztorival már meg sem akartam hallgatni nm volt nálam semmi pénz szintén el mondtam neki, hogy nincsen nálam semmi pénz majd sétált felfel a lépcsőn mögöttem széjjel átkozott meg olyanokat mondott, hogy:"Tudtam hogy ezt fogod mondani te is, te undorító féreg" meg hasonló még jó, hogy nem köpött le utánam miközben sétált fel én annyira elszégyeltem magam. Pedig nem is kellett volna nem vagyok köteles adni főleg, hogy nincsen miből és, tudom is hogy nem jó helyre menne a pénz amit adok rendszeresen láttam mindig ugyan azt csinálta csak akkor nem engem szólított le.


Veletek is történt már hasonló dolog? Szívesen elolvasom kíváncsi vagyok.



2022. szept. 15. 03:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki az kretén aki 1000-est ad egy hajéktalan geny@nak, én biztos nem adnék, és másokat is arra bíztatok, hogy ne adjon egy fillért se. Pont azok miatt amit az előttem hozzászóló állítólagos hajléktalan leírt. Egyrészt a pénz egy része a cig@ny uzsorás maffia kezébe kerül. Ami a hajléktalannál marad azt se hasznosan költi el, hanem piára meg drogokra. Egyébként is azzal, hogy pénzt adunk ezeknek, a söpredékeknek, csak azt érjük el, hogy hozzászoknak a társadalmon való élősködéshez és soha nem fognak elmenni dolgozni.
2022. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Tudod van egy olyan jelenség, hogy empátia... és nincs is azzal semmi baj, hogy benned ebből kevés jutott...

Olyn emberek is kellenek a viágba mint te. De hiába el kell fogadnod, hogy vannak nálad sokkal empatikusabb emberek is... ne adj senkinek ha nem akarsz... bíztass rá másokat is... de ha téged zavar, hogy más meg ad, azzal igaázból csak magadnak ártasz, mert egy számodra teljesen felesleges dolgon idegeskedsz...

2022. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
22-es egyáltalán nem az empátia hiányáról van szó, hanem arról, hogy értelmetlen sőt káros ezeket az elemeket pénzelni. Ha nem értetted meg akkor gyenge a felfogásod. És igenis szoktam olyan célokra adakozni aminek van értelme mert valóban segíteni tudok másokon. De a hajléktalanok, agreszív kéregetők, alkoholista, drogos koldusok pénzelése, hogy aztán elpiálja, eldrogozza, vagy odaadja a nagyobbik részét a futtatójának nem tartozik az értelmes dolgok közé. Ha pl. kaját adnál ezeknek tutira hozzád vágnák, vagy ha netalán munkát kínálnál nekik fizetésért, biztos elhajtanának. Miért kéne empatikusnak lennem az ilyenekkel? Egyébként nem tudom honnan vetted azt, hogy engem idegesít ha más ad nekik? Csak jeleztem, hogy ezzel csak fenntartják ezt a tevékenységet amit ezek leművelnek.
2022. szept. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!