Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A élősködő, szemtelen, kéreget...

A élősködő, szemtelen, kéregetős embereket a környezetetekben hogyan szoktátok leépíteni?

Figyelt kérdés

Sokszor találkozok olyan jelenséggel, hogy pl. elbeszélgetek kicsit valakivel, mondjuk a faluból olyan emberrel, akit eddig alig ismertem és már mindjárt pofátlanul kéreget ezt-azt. Vagy a kórházban anyu szobatársa egy dagadt szemtelen nő elvárta volna, hogy neki is vigyek élelmiszer csomagot, meg egyéb dolgokat csak úgy ingyen puszira.


Tényleg annyira undorítóak az emberek, hogy inkább jobb, ha senkivel se barátkozok. Sőt még a beszélgetéseket is kerülni kell. Veletek.is történnek hasonló dolgok?


2022. szept. 15. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem de ha történne nem engedném magam lehúzni.Mondanám hogy bocs nem tudok adni,ennyi.
2022. szept. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincsenek ilyen emberek a környezetemben. Néha a Blaha Lujza téren az aluljaroban látok ilyeneket, de őket simán lepattintom.
2022. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én egyszer adok, ha nem nagy dologról van szó. De ha utána azt látom, hogy az illető erre rá akar szokni, akkor próbálom lerázni. Csak elég kellemetlen szitu. Viszont muszáj. Inkább haragudjon meg, mint lehúzzon.
2022. szept. 15. 18:55
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Falun az emberek gyakran kisegítik egymást. Eszközökkel, feles terménnyel.
2022. szept. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalommal udvarias elutasítás, nincs/nem tudok/éhező egyetemista vagyok bocsi, olyan módon teszem világossá hogy NEM, amit nem vehet magára. Ha nem értik meg, jön a gúnyos lekoptatás és szóvá teszem, hogy nem az én hibám se az én felelősségem hogy kéregetnie kell az illetőnek.

Pl vicces sztori: volt munkahelyi ismerős, kövér kisebbségi nő aki elmondása szerint egyedülálló anyuka és szigorúan csak tápszerre gyűjt, így csak pénzt fogad el (milyen praktikus). Először a bocsánatkérős nem tudok adni, aztán elkezdte hajtani hogy egyedül neveli a babáját szánjam már meg, megkérdeztem hogy aha, apuka hol van? Hát dolgozik. Ha dolgozik miért nem veszi ő a tápszert? Hát mert alkoholista. Hát akkor vele kéne beszélni és őt győzködni hogy tartsa el a családját, nem engem. De sajna ő nem érti meg és minden pénzét elissza, ráadásul nemrég szabadult. Hát emiatt részvétem de akkor nem ártott volna átgondolni, hogy egy ilyen emberrel nem kéne gyereket csinálni? Itt már jött az átkozódás és édesanyám emlegetése. Mondanom se kell, nem adtam :D

2022. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a rendelő előtt-valószínű azon a környéken lakik- cigányasszony rendszeresen zaklatja az arra haladó polgárokat. Legtöbben kikerülik, persze ilyenkor mindenkit átkoz, ha meg adsz neki 100-200 forintot még neki áll feljebb hogy ebből még egy levest sem kap.
2022. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, veled az a baj, hogy elsőre adsz... akkor persze hogy újra és újra bepróbálkozik, mert tudja hogy béna vagy.

a megoldás az, hogy arc lefagy, lárvatekintettel ránéz, annyit mond, hogy NEM, elfordul és elmegy. ha elkezdesz magyarázkodni, meg sajnálkozni, hogy miért nem, csak adod alá a lovat.

2022. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es igazad van. A poén pedig az, hogy akikről írtam egyik se kisebbségi.
2022. szept. 15. 19:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen lényegtelen hogy kisebbségi-e, itt Pesten a legtöbb kéregető fehérmagyar és ugyanannyira szemtelenek, erőszakosak mint a kisebbségiek.
2022. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyeken szokott menni a kéregetés, szívességkérés. De mindenfélét tarhálnak, tűzőgéptől kezdve, gyerekülésen át, lakcímhasználatot, tanúzást, ja meg akinek kocsija van, azoktól folyamatosan elvárják mások, hogy szállítsák őket. Az írószereket én a fiókban tartom és utána simán bemondom a kérésre, hogy nekem nincs olyanom. Ha valami pofátlan kéréssel jönnek, nekem a standard válaszom: Légy szíves, kérj meg mást.
2022. szept. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!