Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A terhesek miért csak a...

A terhesek miért csak a terhességükről képesek beszélni (tisztelet a kivételnek)?

Figyelt kérdés

Hogy hogy vannak, mivel jár a terhesség, most így érzik magukat, most ezt kívánják, minden lehetséges alkalommal utalnak arra, hogy ők ugye most terhesek, hogy ők eggyel többen lesznek, kb. mindenből ezt hozzák ki, hogy épp mit vettek a babának, hogy mit kell még venni, hogy mit nem ehetnek/ihatnak most, hogy most akkor új autó kell, hogy múltkor is mi volt mikor megkívánt valamit, hogy volt a teszt, mit modnott az orvos, mikor lesz a következő teszt, mi volt az UH-n, mekkora a baba, milyen kedvezmenyek lesznek...stb.

És konkrétan nem lehet semmi másról beszélni, mert ha nem is arról van szó hogy ők most terhesek, hanem bármi másról, időjárás, akármi, abból is képesek visszatérni saját magukhoz és hogy ők most terhesek.

Te nem érezheted magad sz@rul, nem lehetsz fáradt, csak ő, mert te nem vagy terhes. Nem lehet akármit mondani, mert ő terhes, és vigyázni kell a lelki világára (meg a babáéra), mert ő terhes. De ő persze akármit mondhat, mert hát terhes és a hormonok, ugye....

Nincs ez egy kicsit túltolva?

Értem én mivel jár, meg hogy az ember fáradtabb, nem vagyok bunkó, átadom a helyemet, segítek bárkinek aki babát vár, bármikor. Azt is tudom, hogy nem mindenki ilyen és minden terhesség más, mindenki máshogy kezeli stb.

Viszont én nem az első ilyennel találkozok. De azért ez nem túlzás?

És akkor jönnek a kérdések, hogy barátságok, meg kapcsolatok miert mennek tönkre gyerekvállalás miatt...


(Nem, nem vagyok férfi. Nem, nem azért írom, mert nem lehet gyerekem, vagy mert szeretnék és nem jön össze)


2022. szept. 18. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Én nőként azt tapasztaltam hogy kiszorultam társaságokból mert nem volt gyerekem. Én se értem ezt, de valami megváltozik egyes embereknél, ez valami falkaösztön vagy nem tudom.
2022. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

A bringások a bicajos témákról beszélgetnek, a gamerek a játékokról, stb. stb.


Ez van az életük középpontjában.

2022. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki arról beszél, ami neki a legfontosabb.
2022. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Miről beszéljen a szerencsétlen, amikor a beszűkült kis világában illetve agyacskájában nincs más? hálistennek az én közelemben utoljára 25 éve volt terhes nő.
2022. szept. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, de itthon kimondottan emiatt is annyira igénytelenek a terhes nők, mert a terhességük alatt annyit zabálnak, mint a disznók, semmit nem mozognak, csoda ha arra veszik a fáradtságot, hogy megfésülködjenek és ne igénytelen melegítőnadrágban járjanak mindenfelé, kócos fejjel.
2022. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Mivel ha nincs gyereked,akkor nem szól semmiről az életed.

Felquratni magad érdem,nehéz,de legalább tudsz magyarázni hogy ki mennyit tett le az asztalra.

2022. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%

Olyanként mondom akinek aztán soha a büdös életben lesz kis parazitája: lassan többet hisztiztek a terheseken/kismamákon, mint amennyit ők beszélnek a saját bajaikról.

Amúgy meg azért beszélnek a terhességükről, mert egyrészt jelenleg ez a legmeghatározóbb dolog az életükben, másrészt meg nem azért élnek (sőt! senki sem azért él) hogy téged szórakoztassanak. Felesleges csikorgatnod a fogaid ezen, hiszen megteheted hogy nem, vagy a lehető legkevesebbet beszélsz velük.


Amúgy hatalmas vicc hogy az emberek jelentős része az abortusz ellen van, és helyesli a szigorításokat, miközben teljesen általános a terhes nők és anyák maximális lenézése, és persze bárcsak megtanulna kussolni az összes dagadék megbszott pcsa. De persze tisztelet a kivételnek, vagy mi....

2022. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6 Tehát akinek nincs gyereke az nem tett le semmit az asztalra?

Majd ezt egyszer momdd el egy olyan embernek, akinek vmilyen okból nem lehet gyereke és nézd meg hogy miylen reakciót váltasz ki belőle.

(Ey meg egysze rmondom higy nekem lehet gyerekem tehat en nem tartozom ebbe a kategoriába)

2022. szept. 18. 17:39
 9/18 A kérdező kommentje:

#7

Én is abortuszellenes vagyok, de amiket fentebb írtam nem általánosítom az összes kismamára. Találkoztam olyan kismamával akivel simán el tudtam beszélgetni nem ő vagy a terhessége volt a középpontban 24 órában.

2022. szept. 18. 17:42
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Az emberek arról szoktak a legtöbbet beszélni, ami nekik a legfontosabb. Ezért célszerű magukhoz hasonló érdeklődési körű és gondolkodású emberek társaságát keresni.


"másrészt meg nem azért élnek (sőt! senki sem azért él) hogy téged szórakoztassanak."

Ez így igaz. De az emberek nem is azért élnek, hogy rendszeresen végighallgassák mások terhességét, vagy bármilyen olyan témát, ami őket nem érdekli. Tehát mi sem vagyunk kötelesek szórakoztatni sem a terhes nőket, sem bárki mást.

Ha valakivel nincs közös témánk, akkor nem érdemes vele beszélgetnünk.

2022. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!