Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van a kettős mérce mögött...

Mi van a kettős mérce mögött általában?

Figyelt kérdés

Megismertem valakit 2 hónapja, de ahogy közelebb kerültünk baráti szinten, észrevettem, hogy olyan dolgokat alkalmaz másokra, amiket magára nem. Ráadásul úgy, hogy még abban sincs igaza, sőt, olykor elég toxikus.


Például megsértődik ha mással van programom, mert szerinte lesz*rom őt, vagy ha ő csinál valami hülyeséget (elvonul magától és elzárkózik) és nem futok utána, akkor hogy ennyit ér nekem.


Fordítva persze nem alkalmazza magára, csak engem próbál "beszabályozni", bűntudatot kelteni.


Tudom, hogy hülyeség amit csinál, a kérdés nem erre vonatkozik. Csak érdekel hogy mi van emögött a viselkedés mögött legtöbbször, nektek mik a tapasztalataitok?


2022. okt. 21. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom magányos, vagy nem alakultak ki nála a megfelelő szociális készségek. Gyakran ilyen emberek féltékenyek, ha az egy szem barátjuk másokkal is tolt időt, vagy nem válaszol rögtön stb. Fordítva nem érzi ugyan ilyen súlyosnak. Egy időszakban én is ilyen voltam, mikor depressziós voltam és csak egy barátom volt, szépen rá akaszkodtam. Majd persze kaptam a pofont. Ha értelmes, felfogja, mit akarsz mondani, ha nem, akkor érdemes elengedni . Jogod van másokkal barátkozni, mással időt tölteni.
2022. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem csak serult, nagyon sokat banthattak/hagytak magara es fel,hogy megint ezt teszik vele…nem hinnem,hogy szandekos lenne, egyszeruen csak joba szeretne lenni veled,csak fel,hogy esetlegesen te is elhagyod v kihasznalod, hulyet csinalsz belole,ezert akadhat ki, valojaban fontos lehetsz neki,ha ennyire melyen erinti. Igazabol nem a szabalyozas a celja, valojaban csak szeretne hozzad biztonsagosan kotodni,de mivel nem tud , nem tudja mashogyan kifejezni magat.

Ulj le vele es beszele meg, biztositsd arrol,hogy fontos neked,de neha kozbejohet mas

2022. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, az a rossz hogy kedvelem és szívesen vagyok vele, de amikor ezek rátörnek, akkor elég rosszul esik. Ahogy mondjátok, nem tudja kontrollálni, de nem lehet emögé bújni csak úgy, mert attól még fájdalmat okoz. Megértem a gondjait, de nem akarom hogy rajtam csapódjanak le.
2022. okt. 21. 23:08
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem erted tovabbra sem, szerintem pont ezert hagyd beken, nem rajtad csapodik le….es nehez dolgok ezek, biztosan van, olyan elethelyzet/szituacio ,ami beloled is nem a legjobbat hozza elo, neki a szoros intim kapcsolatok, ezen dolgozni kell es hidd el , neki valoszinuleg rosszabb

Ha nem tudod kezelni, akkor mondd meg neki es lepj tovabb,mindenki megerdemli,hogy a megfelelo banasmodot kapja, te keptelen vagy ot megerteni es kezelni, ne bantsad tovabb

2022. okt. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
#1 voltam, egyébként 2 is jól mondja, de jól jönne egy leülök és elmondom neki beszélgetés, próbálj rákérdezni, miért zavarja ha mással vagy stb, hátha elmondja és látod melyik verzió igaz. Már az is jó, ha nagyjából látod a viselkedését mikor rakerdezel. Ha agresszív stb, akkor biztosan komoly gond áll a hatterben, amit vagy tudsz segíteni, vagy szakember kell megoldani. Ha sikerül elbeszélgetni akkor meg valószínű megoldódik , úgy látom segítőkész vagy.
2022. okt. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 Te miről beszélsz? Mivel bántanám, mikor engem szól le hogy egyik pillanatban mennyire jó barát vagyok, aztán hogy semmit nem érek?
2022. okt. 21. 23:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert,nem érted miért ilyen, nem kell kiakadni, beszélgetünk….egy ép egészséges személyiség nem ilyen. Nem bántja a másikat, látnod kéne az embert a szavai mögött.

DE!ha bánt és neked határ senki se kötelez,hogy benne maradj. Ennyi az egész, ülj le vele,próbáld megérteni, próbáltasd magadat is megértetni, ha nem megy, akkor lépj ki ebből. Se neked, se neki nem lesz jó hosszú távon

2022. okt. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 he84 ***** válasza:
Sajnos az én egyik régi barátom is néha ilyen. Nagyjából 3 éve van egy másik barátom is, akivel több van, mint vele és másképp is, de ha ezzel a régi barátommal akár kicsit is szóba jön a 3 éve ismert barátom, akkor nem tud örülni, általában kissé morog, de olykor visszafogja és eltitkolja ezt. Féltékeny is olykor, ha nem is mindig, hol tagadja ezt, hol meg nem. Pedig nincs semmi oka féltékenykedni, mert nem hanyagolom őt, mégis néha mintha ettől félne. Bár részben tudom az okát. Ez a régi barátom legtöbbször jobban ráér, de a 3 éve ismert barátom ő hozzá képest elfoglaltabb, így vele kell általában egyeztetni, nem lehet a talikat mindig csak úgy átrakni vele. De a régi barátom olykor ezt szeretné, hogy rakjam át a 3 éve ismert barátommal a talikat, hogy vele beszélhessek aznap (ő olyan napon nem beszél velem, amikor mással voltam aznap, pedig részemről aznap utána lehetne általában), pedig jól tudja, hogy ez legtöbbször nem lehetséges. Ritkán volt már rá példa, amikor lehetséges volt és át is lett rakva miatta, érdekes módon az ilyen eseteket nagyrészt elfelejti a régi barátom. Ettől még ez a régi barátom is jó barát több dologban, de ebben sajnos ilyen. Szerencsére tűrhető a mértéke, de ettől még nem jó. És ennek a régi barátomnak azért is nincs oka féltékenykedni, mert ő tuti nem akar tőlem többet a nem hanyagoláson kívül.
2022. okt. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szimpla önzés,egoizmus.És általában az ember ilyenkor nem látja a saját hibáit,vagy ha igen,akkor is könnyen megmagyarázza,hogy miért nincs vele baj.Például nézd meg,hány ember csalja meg a párját.A megcsaló fél,könnyen rálegyint,hogy "úgysem tudja meg,nem fog neki fájni" vagy "ez csak egy kaland volt,semmi több" ugyanakkor ha az ő párjukra rányomul valaki,akkor előtör belőlük a féltékenységi roham.
2022. okt. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általában nulla önkritika van mögötte, én ezt figyeltem meg.
2022. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!