Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ettől proli lennék?

Ettől proli lennék?

Figyelt kérdés

Alapszitu: vettem egy lakást, nem is gondolkoztam házban, nem érdekelt. Kollégák, családtagaok rá is ugrottak a témára, hogy micsoda proli lettem, nekem ennyi elég? Mer' a kert meg a kutya, nem tudok kiülni, szomszédok, stb. Őszintén? Ezt kerestem.

A munka után ha hazaérek nekem semmi kedvem nem lenne a ház körül dolgozni, fát metszeni, virágokkal baszkódni, kertet gondozni amit a kutya amúgy is széttúrna. Sorozatozni, könyvet olvasni, kényelmesen elmenni futni, bicózni, punnyadni anélkül, hogy nem szalad a lakás. Egyszerűen imádom. A lakásban amit csak lehetett robotizáltam, okosítottam hogy a lehető legkevesebbet kelljen házimunkával foglalkozni. Élni szeretnék meg azt csinálni amihez kedvem van.

Kollégám is kérdezte, hogy mit csináltam szombaton? Mondom 1 üveg bor társaságában megnéztem a Hatalom gyűrűit egyben, erre ő, hogy micsoda munkakerülő proli vagyok, hát ő bezzeg este 9-ig kint gürizett a ház körül és nem végzett.. Gratulálok hozzá, remélem a vasárnapod is ráment!


Éltem 24 évet kertesben, az összes tököm tele volt a kerttel meg azzal, hogy már nyár közepén fát vágtunk faterral, a téli hólapátolással, hogy mire végeztél végre valamivel máshol kezdhetted előről, a fa**om vakond is túr. Hogyne, csinálja aki szeretné! Nekem bőven elég az a 8-9 óra az irodában.


Jól látjátok, lusta vagyok mint a dög és én ezt baromira élvezem. Nem vitaindítónak szánom csak nem értem: miért fáj sokaknak ez az életvitel? Én így vagyok boldog. Ezért proli lennék? Mondjuk ha az vagyok emiatt is letojom, csak nem vágom hogy mit fáj ez másnak. Tényleg kb szentségtörés a családban is, mindig huhognak amikor jönnek, hogy húú mennyi emelet, hát hogy bírom ezt? 2. emeleten lakom, kb 18 lépcsőfok xd



2022. okt. 25. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Pont hogy ők a prolik...
2022. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, a másik: nem főzök semmit, rendelek minden nap, hát nem is vagyok már ember a szemükben XDD ha hallanátok
2022. okt. 25. 20:21
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell foglalkozni velük, irigyek rá, hogy te jól érzed magad. Ha házat vettél volna akkor abba kötnek bele,hogy miért ilyet vagy olyat vettél, kicsi a kert vagy nagy stb..pont hogy ők a prolik.
2022. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem proli, csak a "protestáns munkakultúra" eszményének nem felel meg. Ez egy kulturális termék, legfeljebb 500 éves, előtte a kutya sem akart folyton dolgozni. Jött ez a kálvinista elképzelés, hogy az ember akkor értékes és akkor juthat a mennybe, ha folyton dolgozik. Ez felelt meg a korai kapitalizmusnak, és ezzel is maradt fel a kapitalizmus. Hiszen a mindenáron (akár olcsón vagy ingyen is) dolgozó emberek remekül kizsákmányolhatók.

Ajánlott olvasmány: Max Weber: A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme c. műve.

2022. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi ránézek :)
2022. okt. 25. 20:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4-es remekbeszabottjához még hozzátenném a magyar paraszti munkakultúra hasonló örökségét, miszerint van a dologidő meg a meghaltunk állapot. A kettő között az ünnepnapok helyezkednek el. Így történhetett, hogy panelba nyomorított és gyári munkára kényszerített paraszti származású nagyszüleim a szabadidőt fogalmát ignorálva kertet béreltek a világ végén, hogy ott agyondolgozhassák magukat, vagy, hogy nagyapám a 4 négyzetméteres fürdőszobát élete végéig ácsműhelynek használta, nagyanyám, csak kötés és vagy stoppolás vagy borsópucolás stb mellett tudott tévézni.
2022. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én akkora proli vagyok, hogy van kedvenc lakótelepem is. Ha megnyerném a lottót, ott vennék egy lakást, és kb. ennyit költenék magamra a pénzből.

Utolsó, amúgy tűpontos a látleleted, és ez bennem is bennem van. Amíg el nem dőlök az ágyban, vagy neki nem állok olvasgatni, muszáj valamit csinálni. Egyszerűen az nem létezik, hogy én nyugodtan heverésszek a kanapén, és hallgassak egy műsort, vagy podcastet, ami érdekel. Muszáj közben csinálni valamit, kitakarítani, újrarendszerezni valamit, megvarrni egy szakadt zoknit, kivasalni, főzni valamit, ha felhívok valakit, akivel tudom, hogy hosszabb ideig fogok beszélgetni, akkor kötelező sétálni, volt olyan, hogy az okosórám szerint 14 km-t tettem meg a lakótelepen össze-vissza bolyongva, amíg édesanyámmal beszélgettem. Járok pszichológushoz, dolgozunk a "munkamániámon" (más dolog miatt kerestem fel), azt mondta, hogy a társadalom nagy része így van ezzel, és mivel konstans jutalmazzák ezt a viselkedést, mert "legalább nem vagy lusta", a legtöbben fel sem ismerik, hogy amúgy baromira kényszeres, és nem normális.

2022. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Én no waste minimalista vegán proli vagyok.
2022. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy proli! Csak irigyek a legtöbben, meg se halld. Minden jót kívánok!
2022. okt. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is lusta vagyok, bár én kertesben lakom, szóval a legszükségesebb kerti-, házi-, ház körüli munkákat azért megcsinálom - de nem viszem túlzásba. Viszont alapvetően számítógépen dolgozom és nem vagyok koránkelő sem. Meg is kaptam minap egy magát a munka hősének tartó embertől, hogy bezzeg ő napi 10-12 órában fizikai munkát végez és nincs ideje semmire, viszont nekem milyen könnyű dolgom van! Mindezt úgy, hogy én egy árva szóval sem kritizáltam az ő èletvitelét! Az ilyen emberek feljogosítva érzik magukat valamiért, hogy beleszóljanak olyan emberek életébe, akik nem szakadnak bele a munkába. Ráadásul ez falu, ha nem döglesz bele a munkàba, nem vagy ember. 75-80 éves beteg, nehezen mozgó emberek is, ha belepusztulnak is, de csak azért is megcsinálnak mindent, amit tudnak. De a fiatalabbak is ilyenek! Én biztos nem fogom minden szabad percemet fárasztó tevékenységgel tölteni, csak hogy ne tartsanak lustának! A legszükségesebb, a mindennapi élethez és a környezetem rendben tartásához elengedhetetlen feladataimat elvégzem és kész! Ha csak dolgozunk folyton, minek élünk?

Amúgy a 3-as hozzászólónak igaza van: nekem a telek meg az udvar együtt kb. 1600 m2, de mondták már páran, hogy ez nem is nagy - bár ugye kinek mi számít annak - , könnyű rendben tartani. Rájuk hagytam, biztos igazuk van :)

2022. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!