Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyagi gondjaid hogyan oldod meg?

Anyagi gondjaid hogyan oldod meg?

Figyelt kérdés
2022. okt. 26. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Tervezek, tartalékolok, ezért nincsenek anyagi gondjaim.
2022. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Csökkentem a kiadásokat (kevesebbet és olcsóbbat vásárolok) és növelem a bevételeket (túlórázom).
2022. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Külföldre költöztem.
2022. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Külföld. Össze se lehet hasonlítani pedig csak három hónapja vagyunk kint. Ugyan abból a melóból, amiben magyarországon épp hogy kijöttünk itt még félre is tudunk tenni valamennyit.
2022. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kroms ***** válasza:
35%
Nincsenek, de ha lennének, elmennék dolgozni.
2022. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Dolgozok 🤷 Adnak erte penzt, amit kulonbdozo dolgokra es szolgaltatasokra cserelek
2022. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is próbálok olcsóbb dolgokat venni ha kell is, 2x meggondolom szükségem van e az adott dologra, és persze azon vagyok hogy minél többet félretegyek

Erre egyébként jó taktika ha ‘elérhetetlen’ helyre teszed a pénzed de ha baj van mégis ottvan kéznél

Pl: egy piás üveg aminek vékony a szája de az alsó része nagy

Sokáig ebbe gyűjtöttem a fizum, amennyi kellett a megélehetéshez kint hagytam és azt osztottam be

A többi az üvegben is maradt


Nagyon tuti módszer!

2022. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. A jelenlegi magyar gazdasági és politikai tendenciák mellett hamarosan megtanulok fotoszintetizálni, kiköltözöm a híd alá és karatézni fogok a többi hajléktalannal az üresen maradt helyekért.
2022. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

Ötletesen oldom meg a háztartási dolgokat. Tofut szojababbol készítek otthon. Sokat veszek abból ami le van arazva és az étrendem része. Teljes értékű vegan etrendem van és sokkal olcsóbban kijovok mintha húst vennék. Nem veszek semmi feleslegeset, nem veszek edessegeket sem, ha finomat akarok lenni akkor okarából (tofu mellektermek) csinálok palacsintat és otthon csinálok lekvart barackbol amit egy gazdatol veszek.


Magam készítem el pár összetevőből a fertotlenitot, fogkremet, stb.


Igazából mindent házilag csinálsz ezerszer olcsóbb. A szar gyárak gagyi működését és a cegvezeto pénzéhségét fizeted meg, nem a termék minőségét.


Most h válság van nem tüntetni kell, hanem valódi dolgokat csinálni abban h ne függjél senkitől. Hanem falukent együtt működni, mert baromi könnyű megélni csak mindenki elfelejtette hogy kell.

2022. okt. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tanultam a 2008-as évből.

Azóta elkezdtem jobban oda figyelni az anyagi helyzetemre.

Az összes kiadásomat írom, figyelem az akciókat, legyen az élelmiszer vagy bármi más.

Arra törekedtem, hogy legyen minimum 1 évnyi vésztartalék, amihez bármikor hozzá tudjak nyúlni, ha megszűnne a munkahelyem.

Most már elértem egy olyan szintre, hogy nem függők annyira a rendszertől mint régebben. Zöldséget és gyümölcsöt magam termesztem meg, a többletet lefagyasztom, így télen is van mit ennem. Befőtteket szoktam el tenni.

Évek óta cserépkályhával fűtök. Napelemeket tervezek rakatni a tetőre, egy melegházat tervezek csináltatni, amiben télen is tudok zöldségeket termeszteni. Én ebben látom a jövőt. A kormánytól nem várok segítséget, mert leszar engem, de én is őket.

Számomra ez 2008-ban elképzelhetetlen volt, de össze jött. Sok munkával, de meg van.

Ezt tanácsolom mindenkinek.

2022. okt. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!