Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki vékony, az miért akar hízni?

Aki vékony, az miért akar hízni?

Figyelt kérdés
Számomra teljesen érthetetlen, amikor elégedettek lehetnének magukkal, amiért jó alakjuk van, jó géneket örököltek ehelyett néha olvasok olyan kérdéseket ahol tippeket kérnek emberek hízáshoz...de miért? Túl tökéletesnek látják magukat?
2022. nov. 3. 20:27
1 2
 11/14 anonim válasza:
37%
Világ életemben sovány voltam 185/65kg, szó szerint olyan voltam mint a kiszivott zacskós tej, vékony karok, vékony lábak. Folyamatosan bántottak is emiatt... Állandóan a fejemhez vágták, hogy sovány vagy, csontkollekció, beteg vagy? stb... Egy idő után már rettentően zavart és bántott minden egyes beszólás, nem is fogják fel az emberek milyen károkat tudnak okozni egy-egy szóval másokban. Érdekes, hogy túlsúlyos emberekre sosem hallottam rossz szót bárkitől, sőt még vigyáznak is nehogy megsértsék őket bármivel. Igy hát elhatároztam, hogy ennek vége és itt az ideje felkapni pár kilót. Hiszem, hogy nekünk soványaknak pontosan ugyan olyan nehéz hizni mint mondjuk másoknak fogyni. Nulla étvágy, a kajának a gondolatától is kiszaladok a világból. Összeállittottam a diétám, mellete napi rendszereséggel sport+edzőterem. Azóta jött fel 15kg, formálódtam is picit és soha jobban nem éreztem még magam :) Azóta csend van, már vagy fél éve egy beszólás se érkezett.
2022. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Vézna és karcsú nagyon nem ugyanaz.

Férfiak esetében sima ügy: izomtömeget szeretnének növelni, nemigen használják a 'hízás' szót. Néhány férfi - egyetértésben a nőjével - úgy véli, a mackós a férfias. :)

Nőknél ez problémásabb, a sovány, vézna nőknek is elsősorban izomtömeget kellene növelniük, a formásodáshoz pedig kollagénben, jó zsírokban gazdag étrendre, jódpótlásra és funkcionális edzésre lenne szülségük, mégis inkább hízásról van szó, mézes dió, aszalt gyümölcsök, nasi-nasi...

Lehet egy vékony embernek is magas testzsírszázaléka (én pl. elég szélsőséges eset vagyok gyári hibák miatt, 16,4 BMI mellett 33,2% testzsír), de nem hízni, hanem izmosodni szeretnék.), ez a skinny fat vagy TOFI (thin outside fat inside). Nagyon rosszak a hivatalos táplálkozási ajánlások, nagyon sok hülyeség a fejekben. Pl. babaprojekt és hízás - eszi a szerencsétlen a sok édesseget, de nem am a zsíros husikat, és tényleg hízik, de nem asszonyosodik.

2022. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert a vékonyság nem jó, azért, és hogyha elkapsz egy hányós-hasmenős vírust amiben alapból ledob az ember 4-5 kilót, hát nagyon nem mindegy, hogy 56-ról fogysz le 52-3-ra, vagy 50-ről 45-re (mondjuk 170 centis magasság esetén).
2022. nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
21%

Én még nem is számítok nagyon soványnak (170 centis magassághoz vagyok 49 kg). Az, hogy kiállnak a csontjaim, meg a karomon az erek is az alacsony testzsírszázalék miatt, meg hogy nőként így mennyire tetszek magamnak, az egy dolog. De amit tapasztaltam a teljesség igénye nélkül az elmúlt pár hónapban, mióta ezen a súlyon vagyok:

- Folyamatosan fázok, akkor is, ha nem indokolt. Jelenleg 24 fok van a lakásban, lakótársam pólóban mászkál, én meg egy thermo futónadrágban, egy hosszúujjú felsőben és egy vastag pulcsiban ülök betakarózva, és még így is fázom.

- A gyomrom annyira összeszűkült, hogy nem tudok megenni egy ültő helyemben egy mekis sajtburgert. Vagy megiszok 2 dl vizet, és már tele vagyok.

- Ha keményebb székre ülök le, vagy kádban fürdök, nyomja a seggemet meg a csípőmet a kemény felület.

- Ha megvágom a kezemet véletlenül, két hét, mire beforr a seb. Ha megütöm magam, még egy hónap múlva is ott van a lila folt.

- Pihés szőr nőtt a pofámra

- A hajam csomókban hullik.

- A menstruációm elmúlt, a libidóm nulla

- Sokkal gyakrabban szédülök el, mint korábban, és ha nem ülök le pihenni, akkor el is ájulok.

55 kilóról fogytam erre a súlyra betegség miatt, korábban semmi ilyen problémám nem volt, szóval igen, szeretnék (vissza)hízni. A tökéletestől meg nagyon messze van az, ahogy kinézek, 55 kilósan egy csinos nőnek tartottam magam, jelenleg meg... a múltkor át akarták adni a helyet a buszon, pedig huszonéves vagyok, szóval nem lehetek túl jó bőrben.

2022. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!