Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hasra hízni normális edzés...

Hasra hízni normális edzés mellett?

Figyelt kérdés
Mindig is vékony voltam (53kg, 172cm). Augusztus vége óta elkezdtem edzeni és többet enni (többnyire lassan felszívódó szénhidrátot tartalmazó ételeket). Jött is fel 4kg, de szinte csak a hasamon látszik. Nincs nagy hasam még, sőt inkább csak oldalamon látszik egy kis "úszógumi". Rajtam kívül senki nem venné észre, mert most normálisan néz ki (nem lapul befelé). Ez idővel rosszabb lehet? Most vagyok 57kg. Heti 3x edzek 1-1,5 órát.

2022. okt. 26. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja túl sokat eszel és elkezdtél hízni.
2022. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Hiába edzel, ha kalóriatöbbletben vagy, akkor hízol. Ez nem egy nagy truváj.
2022. okt. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kalóriatöbbletben KELL lenned, nincs ezzel baj. Az nem mindegy, hogy mennyi az a többlet, és miből viszed be. +200-300 kalóriánál többet felesleges bevinni, a szervezeted 500 felett már csak zsírként elraktározza.

A fehérje mennyisége sem mindegy. Ha napi 30-40g fehérjéhez társul 3000 kcal akkor inkább skinnyfat alkatod lesz. Nem ártana testtömeg kg/1,5-2g fehérjét bevinni. Azaz a te esetedben minimum 90 de akár 120g fehérje is jót tenne.


Most ha pár napon nem tudod bevinni akkor nincs azzal baj, de próbálj legalább a közelébe lenni. Sajnos a tömegelés ilyen, ha szálkás akarsz maradni. Kalória + fehérje számolás vagy zsírosodás.

2022. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor több fehérje kell. Értem. Skinny fat nem szeretnék lenni, az borzalmasan néz ki. Rosszabb lenne, mint most.
2022. okt. 27. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!