Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pénz vagy fájdalom?

Pénz vagy fájdalom?

Figyelt kérdés

Egy elméleti kérdés, ha szükséged lenne egy kisebb, mondjuk szépészeti beavatkozásra, és választanod kellene, hogy:


1, 100.000 Ft-ért teljesen fájdalommentes lehet


2, ingyen elvégzik, de közben erős fájdalmat érzel


Melyiket választanád?



2022. nov. 5. 12:54
A kérdező szavazást indított:
25 év alatti nő vagyok és inkább fizetnék
25 év alatti nő vagyok és inkább a fájdalmat választanám
25 év alatti férfi vagyok és inkább fizetnék
25 év alatti férfi vagyok és inkább a fájdalmat választanám
25 év feletti nő vagyok és inkább fizetnék
25 év feletti nő vagyok és inkább a fájdalmat választanám
25 év feletti férfi vagyok és inkább fizetnék
25 év feletti férfi vagyok és inkább a fájdalmat választanám
28 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Ebből szeretnéd levezetni, hogy a nők fájdalomküszöbe tényleg magasabb?
2022. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
100.000 Ft nem olyan nagy összeg hogy bevállaljam a fájdalmat érte. Ha mar milliós tételről beszélnénk akkor elgondolkodnék rajta. 28/F
2022. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Kisebb beavatkozás számomra nem lényegi... Ha nem akadályoz lényegesen a mindennapjaimban, akkor megmaradok az elveim mentén és nem fekszem kés alá, sem így, sem úgy...

Ez nem pénz, ez becsület, és az mégfontosabb!

2022. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Fájdalom alatt nem fekszel nyugodtan. Sokkal csúnyább lesz a végeredmény. Ezen nem éri meg spórolni. Ha nincs pénzed, akkor bele se fogj, mert ezek a beavatkozások általában életforma: rendszeresen ismételni kell hogy esztétikus maradj, mert a bőröd öregszik.
2022. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
#3 azért ez nem becsület kérdése. Tegyük fel, hogy baleset miatt az orrod úgy sérül, hogy el kell távolítani. Ez a mindenapi életedben semmit nem befolyásol, levegőt is kapni fogsz. De olyan durva esztétikai hiba, hogy bármi pénzt megadnál egy esztétikai műtétért. De egy fél fülkagyló hiánya is az emberek 90%-t kés alá küldi.
2022. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Óriási különbség van a fájdalom fajtája között - nem mindegy, hogy a fogamat húzzák ki... vagy a bőrömből vágnak ki egy begyulladt szálkát...
2022. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Esztétikai hiba miatt én sem vállalnám egy műtét kockázatait soha.

De ha mindenképp el kellene végeztetném a beavatkozást, akkor biztos, hogy nem fizetnék. Csóró vagyok, a fájdalomtól meg egyáltalán nem félek. Nem kell hisztisnek lenni. (N.)

2022. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Tuti a fájdalommenteset választanám. Krónikus fájdalommal élek, a franc se akarna még akutat is mellé.
2022. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#1, közel jársz, de kicsit másra vagyok kíváncsi. Nem tökéletes a gyakorikerdesek.hu felülete erre, de ez a legtöbb felhasználóval rendelkező portál, ahol nevtelenül lehet szavazni. Így talán az emberek őszintébben mernek jelölni.


Többször hallottam olyat magánbeszélgetésekben, hogy valaki inkább bevállalna valami fájdamas dolgot, minthogy valami anyagi vesztség érje. Én pont ellenkezője vagyok, inkább fizetnék, de a kisebb fájdamat is elkerülném.


Sok válaszlehetőség nincs, így azt tudom megkülönböztetni, hogy a férfiak és a nők, hogyan vélekednek erről. Az életkorban a váltást pedig azért 25 évben jelöltem, mert jellemzően ilyenkor már van az embernek saját keresete, így változnak a pénzügyi lehetőségek, és a pénzhez valóhozzáállás. Profilt itt nem tudok készíteni, de egy kis iránymutatás talán kirajzolódik itt.


Épp ezért igazából lényegtelen a beavatkozás miértje, sőt nem csak egy beavatkozás lehet érdekes, sokkal inkább a pénz/fájdalom kérdésköre. Később lesz olyan kérdés, hogy a telefonja törjön össze, vagy őt érje valami (nem maradandó, de fájdalmas) sérülés.

2022. nov. 5. 20:44
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek eddigi válaszokat, a 3-as válaszadón kívül mindenkinek ment a zöld kéz.


#3, Itt most nem ez volt a kérdés lényege. Nem jó elvinni a témát. Egy külön beszélgetében érdekes lenne ezzel vitatkozni, érvelni, most nem szeretném elterelni az irányt. Elfogadom az álláspontodat, egyébként én sem feküdnék így kés alá, de nem ítélem el azt, aki megteszi.


#5, Bár te sem a kérdés témáját feszegetted, de nagyon hasznos reakció (ami nekem sem jutott volna eszembe), a 3-as válaszára, ezért neked is ment a zöld kéz.

2022. nov. 5. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!