Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érez hasonlóan? Mi...

Más is érez hasonlóan? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

19 vagyok, de nem motivál semmi igazán a jövőt illetően. Max 1-2 dolog, de ha az nem jön össze akkor nem látom értelmét tovább sínylődni.


Valamiért nem vágyom arra se hogy külön éljek (bár ez amúgy sincs kilátásban, tekintve hogy az anyagi helyzetek és egyéb ezt befolyásoló tényezők a későbbiekben sem fognak pozitív irányba változni. Nem vágyom a szimpla "felnőtt életre" sem, + előbbi témához, mi értelme egyedül élnem úgy, hogy kifizetni se tudom rendesen a lakhatásom és úgy hogy egyedül, ráadásul annak tekintetében hogy önálló vagyok hiába vagyok, vagy lennék az, ha boldog nem. Nem vonz egyszerűen semmi se benne, a családalapítás része meg pláne nem (mert legtöbb korombeli is ebbe látja félig a jövőjét, de én 100%-osan ellenkezőleg állok hozzá ehhez a részéhez legalábbis) és ami szomorú hogy valamiért az ember húszas éveiben már még kevésbé tud baráti kapcsolatokat kiépíteni, meg nehezebben tudja úgy élni az életét mint azelőtt. Tehát ilyen szempontból nálam a családtagok-szülők jelentik az utolsó köteléket ami támpont az életembe. Egyszóval nem vágyom arra hogy lekötelezzem magam egy életre ilyen dolgokkal, főleg hogy tökre hidegen hagy. Viszont szeretnék ténylegesen élni, szabadnak érezni magam, illetve úgy érezni hogy nem vagyok egyedül. Azonban itt jön képbe az, hogy az életemet sehogy nem tudom elképzelni a jövővel kapcsolatban ezeknek a feltételeknek hiányában, mert az emberi kapcsolataim is szinte mindig mínuszba esnek. Az egyetlen közelebb álló barátnőmre se igazán számíthatok mostmár, fontosnak fontos számomra de nem érzem már hogy mindez kölcsönös lenne. Édesanyámon kívül senkivel nem tudok, meg nem szoktam ilyen személyes dolgokat megosztani, főleg hogy valamiért barátnőm se érez át sok dolgot, legalábbis elég elbagatelizált tanácsokkal szokta kezelni ha megosztok adott problémákat, így egy ideje leálltam róla, hogy megemlítsem azt ami bánt vagy bármi. Ehhez hozzátesz mondjuk az is hogy mióta elég külön utakat járunk, meg ő is és én is le vagyok kötve saját dolgokkal, úgy kissé el is távolodtunk egymástól.

(Anno volt hogy invitáltam volna programra de az nem felelt meg mert az ő barátai messzebb laknak kicsit az adott helytől, nem kellett egy hónap, mire pont ugyanarra a helyre ment el barátnőm szórakozni, csak más társasággal)


Néhány ún. barát van jelenleg de nem tudom mit rontok el. Vágyom a társaságra, a barátokra, a szórakozásra és még sincs meg az életembe ezek összessége. Mint említettem barátok olyan téren vannak, viszont senki nem szokott keresni magától, programokra hívni meg egyebek. Pedig próbálok nyitott lenni és folyamatosan változtatni a nagyon elcseszett kissé zárkózott hozzáállásomon, de folyton bennem van az hogy nem akarok sok lenni senkinek.

Hiába igyekszem, hiába hallgatok meg másokat és próbálok segíteni is, mindig lemorzsolódnak az emberek, és ebből kifolyólag visszakanyarodva ahhoz amit fentebb írtam, nem tudom elképzelni úgy az életemet hogy remeteként éljek. Én inkább (igaz) barátokra/ baráti köre vágyok akik tényleg ott lesznek mindig, emellett meg egy normális kapcsolatra is majd persze. De valami oknál fogva az elmúlt 19 évem alatt ez sosem adatott meg olyan mértékben mint másoknak. Tehát másoknál azt látom hogy tök régóta megvan a kis körük, számíthatnak egymásra, míg a régebbi barátaimmal akik voltak is és tényleg igaznak számítottak, azokkal is sikeresen szétszéledtünk. Példának okáért múltkor egy másik emberen kívül én is írtam nekik azzal hogy találkozhatnánk, de semmi konkrét válasz, hogy bárkinek is igénye lenne arra, hogy összeüljünk.



Szóval a lényeg az, hogy nem tudom mit tegyek. Túlságosan ingerszegénynek érzem az életemet és úgy érzem ha ez nem változik később csak rosszabb lesz, főleg a korral előrehaladva.

Nem érzem azt hogy fiatal lennék, belsőleg kábé nyugdíjas korúnak érzem magam. Nincs társasági életem sulin kívül, hiába keresek meg keresnék másokat ha más nem keres engem, vagy egy idő után le se szar.

Soha nem voltam rendes szórakozóhelyen se, nincsenek olyan felejthetetlen élményeim amilyen a korombelieknek van. Szeretném ha a mindennapjaim változatosabbak lennének, hogyha maradandó élményeket sikerülne szereznem és ténylegesen minőségi emberi kapcsolataim lennének, de semmi.

Összességében szeretnék kitörni a szürke mókuskerékből (végleg), és bár ehhez hozzátartozik az is, hogy sose éltem igazán, de nem akarom abba a körforgásba leélni sem az életem ami eddig volt, vagy amibe a legtöbb felnőtt kerül (csak az már más módon lesz mókuskerék). Persze tisztába vagyok vele, hogy az élet nem csak szórakozásból áll, épp ezért nyilván a kitűzött foglalkozásom is jelentős szerepet töltene be az életembe, viszont nem tudom hogy lehetne ezt jobban megfogalmazni. Aki hasonlóan van, az biztosan valamennyire érti mire gondolok ezzel.


Az is egy elég demotiváló dolog egyébként, hogy családba is szétszéledt a szűkebb családi kör, főleg papám halála után.


Na de elnézést a kisebb regényért, nem picsogni jöttem, csak már régóta őrlődik ez bennem és érdekelne hogy ebből hogy lehetne mihamarabb kimenekülni és másképp élni a napokat, heteket, éveket.



2022. nov. 24. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Ezt depressziónak hívják.

Én is átéltem 19-20 évesen, elmentem pszichológushoz és segített.

2022. nov. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezzel csak az a baj, hogy a pszichológus nem segítene a problémámon, főleg hogy pénzem sincs rá. Legalábbis most másra kell.

Attól még hogy szakemberhez járnék, nem hullanának az ölembe olyan emberek akik számára ugyanolyan fontos vagyok mint ők nekem + attól még nem lenne hirtelen társasági életem, meg egyéb boldogságra okot adó dolgok az életemben. Az önbizalomról nem is beszélve.


Nekem inkább a magány és a semmilyen hétköznapjaim a problémám és az hogy nem akarom ingerszegényen vagy épp a felnőtt lét mókuskerekében leélni az életemet.

Erre az egyik megoldás meg pont a szórakozás lenne részben, amit sajnos eddig soha nem tudtam teljesen megélni, max a bározásokig, de hiába ha nincs kikkel menni, meg nincs akikkel az időmet tölthetném.


Próbáltam már lekötni magam több más módon de úgy érzem már túl sokat voltam egyedül, már túl sokáig voltam az unalmas szürkeségben, és vágyom arra hogy kimozduljak ebből. Hiába szerettem meg szeretek sokmindent csinálni, ha már azoktól is elment a kedvem. Még attól is hogy egy nyamvadt filmet megnézzek, amiben a szereplők tök jól érzik magukat, míg az én valóságomban ez másképp fest. De ehhez sajnos nem szakember kell, hanem olyan emberek akik nem szarnak le és lépnek ki az életemből egyik pillanatról a másikra, meg persze a lehetőségek.

Csak nem tudom miért tartok még mindig itt, mivel már csomó dolgon sikerült azért változtatnom az évek alatt, de hiába, ha azóta úgyszintén passzoltak adott emberek (régebbi baráti körömben mondjuk nem csak feltétlenül engem dobtak) az életükből, köztük. És hozzáteszem hogy egyikükre se akaszkodtam rá, tehát az egészséges egyensúly megvolt, csak a tartósság nem.

2022. nov. 24. 17:33
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Foglalkozz Istennel!

És Ő megmutatja az utat!

De persze szabad akaratod van dönteni egy csomó dologban. De kövesd Őt, és higgy benne!

Ő igazi motivációt jelent az életben, hogy élj, és hogy másokkal jót cselekedj és Isten és ezek a jó cselekedetek motiválnak. (tudom, írtad, hogy szoktál ilyeneket tenni.)

Az emberek pedig sajnos sokszor nem hűek, nem foglalkoznak veled. És a saját dolgaikkal vannak elfoglalva. Nem biztos, hogy kíváncsiak rád. Ezt én is már tapasztaltam.*

Az, hogy Isten szeret téged, aki mindennek felette áll;

És az, hogy van értelme élned, azok miatt akik szeretnek. És akiknek tudsz segíteni valamiben. Ha nincs is sok ismerősöd, akit érdekelsz, akkor is: valaki akinek tudnál segíteni biztos van. Csak legfeljebb rá kell jönni ki az. És előbb-utóbb kiderül. De az segít az embernek, ha tudja, hogy van valaki akinek szüksége van a segítségére. És ez öröm; hogy tudjuk, hogy jót tettünk azzal az emberrel! Ez ki tudja húzni az embert a gödörből, az élethez való kedv hiányából.

Isten pedig annyira szeret minket, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézus Krisztust is odaadta értünk, bűnösökért, hogy örökké éljen az aki hisz a Krisztusban. Jézus él! És szeret mindannyiunkat!

És a Biblia olvasása nagyon hasznos az embernek. Főleg az Újszövetséget javaslom, hogy olvasd! Belőle nagyon sok igazságot megtanulhatsz, valamint megérthetsz az olvasottak alapján.


Még annyit hozzátennék, hogy lehet, hogy most úgy tűnik neked, hogy az lenne a jó, hogy szórakozóhelyekre járj, de igazából ezek nem jó helyek, legfeljebb úgy tűnnek. Zenét hallgatni és táncolni, ha vannak barátaid, máshol is tudsz. A szórakozóhelyeken túlárazottak a dolgok, rossz szándékú emberekkel is találkozhatsz, kollektív a zene, azaz nem te választod, legfeljebb olyan szinten, hogy eldöntöd, melyikbe mész.

Az alkohol pedig káros igazából. Azt láthatja az ember, hogy milyen poén, buli berúgni és "felszabadultan" bulizni, hülyeségeket csinálni de ez igazából nem jó. Jó társaságban lehetsz felszabadult alkohol nélkül is. És lehetsz őszinte is. És érezheted magad jól és örülhetsz. Azonban ellenérvnek ott van az, hogy ha alkoholt iszol, egy bizonyos szint után elveszted a valós figyelmedet, önkontrollodat és olyanokat tehetsz, amik másoknak, neked károsak. Nem tudod megítélni, hogy mit hogyan cselekedj. Még ha komolyabb baj nincs is, akkor sem tudod megítélni, hogy te hogy dönts, csak mintegy gondolkodás nélkül csinálod azt, amit. És a másik, hogy ilyenkor kiszolgáltatott is leszel. Sokkal könnyebben kihasználnak, megtámadnak, megkárosítanak, bántanak, vernek át, stb... ilyen állapotodban, mint ha nem lennél részeg.

És ha még csak nem is részegségről beszélünk, egy kisebb mértékű piálás is meg tudja azért annyira változtatni a hozzáállásodat, hogy ne teljesen a normális és döntéseidet lehetőleg kellően megfontoltan meghozott módon viselkedj. (tehát akkor sem biztos, hogy kellően meg fogod fontolni döntéseid.)

Én azt ajánlom, hogy inkább ha van kivel menjetek kirándulni, sétálni valahol, menjetek fel valakihez, beszélgessetek, sportoljatok, stb...

2022. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

A #3-as válaszoló vagyok.

Bocsi, a csillaggal jelölt részt kitöröltem a válaszomból, mert úgy gondoltam, nem eléggé meggondolt!

2022. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Neked környezetváltozásra lenne szükséged. De mint írtad ezt nem tudod megtenni mert nincs pénzed, pedig a nélkül nem fog menni. Nincs erre varázsbogyó, ez nem fog egycsapásra így megváltozni. Neked kell tenned érte. Amíg nem teszel ellene addig minden ugyanolyan marad. Hiába is mennél pszichológushoz ha ugyanabba a szürke életbe mész vissza. Ne fecséreld el a fiatal éveidet, próbálj anyagilag függetlenedni, pénzt gyújteni higy önálló életet kezdhess de legfőképpen hogy elkoltozhess abból az ingerszegény környezetből amiben vagy. Nem kell feltétlenül messze, csak ahol jobban érzed magad.
2022. dec. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6. Te valami kerírő vagy?
2022. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok kerito, kikerem magamnak es elhuzhatsz innen, nem csak barmok vannak itt hanem ertelmes sracok is. Alljal mar le kisfiam...
2022. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Nő vagyok. Nagyon félreérthető amit írtál.
2022. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
8 es 6 vagyok es a 7 eshez szolok, lehet hogy te egy diszno vilagba kepzelsz mindenkit itt, neked az rogton kerito, ha valaki segiteni akar a masikon kereszteny szeretetbol? Nincs itt szukseg arra hogy ilyen uzenetekkel kavarjal, ha emberi szavad nincs, akkor maradj csendben es bocsass meg de huzd le a rolot itt, ha segiteni nem tudsz neki, vagy otletet adbi. Erre az egy mondatra futotta? A kerdezo kisebb regenyt irt! Na legjobbakat. Ha erdekel valami, irj privatot, ne itt uzengess. Erten a trefad nem haragszok es bocsi
2022. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem tréfáltam, azért írtam hogy félreérthető mert ezt írtad:"Lány vagy? Írj segitek. F"

Miért fontos hogy lány vagy fiú? Ha keresztényi szeretetből akarsz neki segíteni akkor miért fontos a kérdező neme?

Nem írok privátot mert nincs értelme, nem akarok veled levelezni. A kérdező még jobb ha látja hogy mi megy a kérdése alatt, esetleg ő is hozzá akár szólni ahhoz amiről beszélünk.

2022. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!