Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viszonyuljak azokhoz...

Hogyan viszonyuljak azokhoz az emberekhez akik alacsonyabb rendűek?

Figyelt kérdés

Sokat tépelődök ezen, még az elnevezésen is, hogy azért egy embert mégsem kellene alacsony rendűnek, vagy félállati létűnek nevezni vagy tekinteni, de valahogy ez a kifejezés az ami a leginkább kifejezi azt amit érzek.

Lelkiismeret furdalásom is van emiatt, hiszen egy emberben annyi lehetőség lenne, de az emberek többsége annyira a primitív életet él és ezen nem is elmélkedik. A gyakorlati életben arra gondolok, mint például egy férfi akár bűnözővé is válik,m hogy megszerezze azt amire vágyik, mondjuk egy BMW-re amivel csajozni szeretne, vagy azok a nők akik prostituáltá vállnak, hogy drága luxus kiegészítőket vegyenek maguknak és kirakat életet kitömik ezekkel a hülyeségekkel. Ott vannak azok akik rengeteget tévéznek, könyvet soha nem olvasnak, vagy azok akik különböző politikai pártokat támogatva beleragadnak ebbe a színjátékba és a másikat szidják. Azok akik otthon és akár az utcán is elállatiasodva ordítanak egymásra mindent. Egyszóval a tömegember.

Egyre inkább szánalmat érzek az ilyen emberek iránt, ugyanakkor enyhe lelkiismeret furdalásom is van mert azért ők is emberek, még akkor is, ha mérhetetlenül primitívek. Titeket foglalkoztat ez? Hogyan viszonyultok ehhez?



#primitívség #állatiasság
2022. nov. 25. 15:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. Örülj neki, hogy felsőbbrendűként a gyakorin írhatsz ki ilyen kérdéseket.
2022. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Ők ugyanezt érzik. Mármint, hogy a többi ember alacsonyabb rendű.
2022. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert nekem eszembe sem jutott eddig, hogy felsőbbrendű lennék. Nyugodtnak, elmélkedőnek mondanám magam.
2022. nov. 25. 15:53
 4/28 anonim ***** válasza:
68%

A hiba a Te készülékedben van.


Borzasztóan egyszerű, felszínes, közhelyes a gondolkodásod, ami nem lenne akkora baj, ha minimális együttérzést tanusítanál, de sajnos még ez sem valósul meg. (ld. ami a prostituáltakról beszélsz - többségük nem önszántából lesz az)


Nem is értem, hogy ennyire "tömegember" hozzáállással hogy jut eszedbe leszólni másokat.

2022. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbben sajnos nem tudunk elmélkedésből megélni..
2022. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Az írásod alapján tini vagy nagyon fiatal lehetsz. Később belátod, hogy mindenkinek megvan a helye a társadalomban, és hogy különbözőek vagyunk. Csak az számít, hogy te milyen életet élsz, ha már lesz egy kiforrott, stabil identitásod, akkor nem fog érdekelni, hogy a szomszéd vagy munkatárs miért viselkedik vállalhatatlanul, mert az a lényeg, hogy te milyen vagy. Beletörődsz, lesz*rod és azokkal barátkozol, akikkel megegyezik az értékrended.
2022. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
én ilyenkor a fingomat szaglászom
2022. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

4-es a prostituáltakhoz hozzáírtam azt, hogy azokra gondolok akik luxus hülyeségeket vásárolnak, hogy többnek látszanak mások szemében, nem pedig arra akik kenyérre költik a pénzt.

Az igaz, hogy az együttérzés egyre inkább háttérbe szorul bennem, azt érzem, hogy az ilyen primitív emberekkel semmilyen kapcsolatot nem szeretnék kialakítani, beszélgetni sem szeretnék ilyen emberekkel.

2022. nov. 25. 16:02
 9/28 A kérdező kommentje:

6-os, akkor az a megoldás, hogy elfogadom, hogy ilyen emberek is vannak, így fogják leélni az életüket én pedig csak magammal foglalkozom és megpróbálom ignorálni őket?

Mert mint írtam, bennem van egy kisebb fajta lelkiismeret furdalás emiatt, hogy látok egy ilyen embert és tudom, hogy szinte esélytelen, hogy valaha fog változtatni az életén és röviden tömören szar élete lesz a haláláig.

2022. nov. 25. 16:06
 10/28 anonim ***** válasza:
68%
De a te életed miért lesz jobb attól,hogy velük foglalkozol?
2022. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!