Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viszonyuljak azokhoz...

Hogyan viszonyuljak azokhoz az emberekhez akik alacsonyabb rendűek?

Figyelt kérdés

Sokat tépelődök ezen, még az elnevezésen is, hogy azért egy embert mégsem kellene alacsony rendűnek, vagy félállati létűnek nevezni vagy tekinteni, de valahogy ez a kifejezés az ami a leginkább kifejezi azt amit érzek.

Lelkiismeret furdalásom is van emiatt, hiszen egy emberben annyi lehetőség lenne, de az emberek többsége annyira a primitív életet él és ezen nem is elmélkedik. A gyakorlati életben arra gondolok, mint például egy férfi akár bűnözővé is válik,m hogy megszerezze azt amire vágyik, mondjuk egy BMW-re amivel csajozni szeretne, vagy azok a nők akik prostituáltá vállnak, hogy drága luxus kiegészítőket vegyenek maguknak és kirakat életet kitömik ezekkel a hülyeségekkel. Ott vannak azok akik rengeteget tévéznek, könyvet soha nem olvasnak, vagy azok akik különböző politikai pártokat támogatva beleragadnak ebbe a színjátékba és a másikat szidják. Azok akik otthon és akár az utcán is elállatiasodva ordítanak egymásra mindent. Egyszóval a tömegember.

Egyre inkább szánalmat érzek az ilyen emberek iránt, ugyanakkor enyhe lelkiismeret furdalásom is van mert azért ők is emberek, még akkor is, ha mérhetetlenül primitívek. Titeket foglalkoztat ez? Hogyan viszonyultok ehhez?



#primitívség #állatiasság
2022. nov. 25. 15:42
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
20, én ezt nem értem. A kérdésemben az van, hogy a bűnözők és a prostituáltak, valamint az öntudatlan emberek akik zombi üzemmódban nézik a tévét napi minimum 4 órán át azok nem azonosak azokkal az emberekkel akik tesznek önmagukért. Gondolom te is többnek érzed magad egy bűnözőnél aki abban látja a boldogulást, hogy folyamatosan kárt okoz másnak, nem?
2022. nov. 25. 21:43
 22/28 anonim ***** válasza:
63%

Kérdés:


"Hogyan viszonyuljak azokhoz az emberekhez akik alacsonyabb rendűek?"


"3/20 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert nekem eszembe sem jutott eddig, hogy felsőbbrendű lennék. "


🤔

2022. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ilyen nagy elégedetlenséget és felháborodást váltott ki a kérdésem. Csak egy eszmefuttatás volt.
2022. nov. 25. 22:55
 24/28 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező,10-es vagyok.Érdekelne a válaszod a kérdésemre.
2022. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
24, nem lesz jobb, csak azért mégis olyan kár ezekért az emberekért akik öntudatlanul teszik tönkre magukat. Rossz nézni, kissé megvisel, talán pont ezért alakult ki bennem szépen lassan az empátia hiánya, mert, ha már nem ezek az emberek ilyenek, legalább ne viseljen meg a jelenlétük. Ignorálni szeretném azokat akik tönkreteszik magukat, de még ezt nem tudom megtenni, tömören ennyi.
2022. nov. 26. 10:00
 26/28 anonim ***** válasza:
52%
Ha ennyir emegvisel lelkileg, tegyél ellene. Sokan vannak ezzel így.
2022. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
69%
Ezt az érzést az szünteti meg a legkönnyebben, ha időt töltesz velük, és megismered őket. Rá fogsz jönni, hogy ők is ugyanolyan emberek mint te, nekik is vannak értékeik és értelmes gondolataik, végeznek hasznos tevékenységeket, stb. Én az extrovertáltakkal voltam ugyanígy (pár éve úgy vélekedtem szintén introvertált legjobb barátomnak az osztálytársaimról, hogy "ezek az agyhalott folyamatosan dumáló, ordibáló, röhögcsélő, állati szinten lévő nyomorékok nem hagynak tanulni"). Aztán gyakorlaton elég sokat dolgoztam/dolgozom jelenleg is velük, és rájöttem hogy ők is ugyanolyan intelligens és normális emberek mint én, amellett, hogy sokat beszélnek. Ugyanez érvényes a prostituáltakra, a tévéző emberekre, meg bárkire.
2022. nov. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ismerősek számomra a gondolataid, kérdező. Ambivalens érzéseim vannak nekem is, mert ugyanakkor egyetértek a 27-es hozzászólóval is.

Az viszont biztos, hogy sokkal többet számít az intelligenciánál a jóindulat, vagyis az, hogy valaki mennyire jó ember, aki nemcsak önmagával törődik, de másokra is odafigyel.

2022. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!