Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tanítottak meg nekem...

Nem tanítottak meg nekem otthon a mindennapi életben szükséges dolgokat, ezért egy csomó mindent nem merek megpróbálni egyedül, de kínosnak érzem, hogy segítséget kérjek másoktól. Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés
Itt vagyok húsz évesen, egyetemi koliba. Előtte középiskolában is kolis voltam, de ott nem volt se szükségem, se lehetőségem megtanulni olyan alap dolgokat, hogy főzés, vagy a mosógép használata. Otthon a szüleim sosem tanítottak meg ilyesmikre, ha magamtól meg akartam próbálkozni meg lettem állítva nagy sápítozások közepedte, mondván, hogy el fogom bszni. És valahol el is hiszem ezt, annyiszor hallottam már. És most olyan kínos a helyzet, hogy a koliba nem is próbálkozok, mert közös terekről beszélünk, és nagyon kellemetlen belegondolni, hogy másnak feltűnik, hogy mondhatni vannak életképtelen dolgaim. A kaját még meg is oldom főzés nélkül, de nen örülök, hogy maximum kéthetente haza kell mennem a mosás miatt, mert indokolatlan félelmeim vannak. Magamnál életképesebb emberektől meg egyszerűen szégyenlek segítséget kérni, mert tök gáz, hogy húsz évesen nem tudok ilyeneket...
2022. nov. 26. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Interneten keress rá!

Youtube videók, google, less el dolgokat a közös helyiségben.


De sokan vannak úgy mint te!

2022. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Pedig segítséget kérni nem szégyen.

Magától senki sem jut el oda, ahol most van, (szinte) mindenki meg és eltanulja másoktól azt a rengeteg mindent, amit tud.


Te is azért jársz egyetemre, meg mindenki más, mert azt amit szeretnél csinálni, csupán önmagad nehezen tudnád elsajátítani.


Menj le a mosókonyhába, és kérdezz meg valakit hogy "szia, ne haragudj, meg tudnád mutatni hogy kell beállítási ezt a mosógépet, nem használtam még sajnos", nem fognak kinevetni, nem általános tudás hogy a világ összes mosógépének használatát ismerd.


Főzni meg internetről is meg lehet tanulni, rengeteg videó van könnyen elkészített dolgokról, kezdőknek. Nem mintha amúgy én tudnék, de néha nézek ilyeneket, bár én csak nagyon alap dolgokat tudok csinálni, de ha van recept hozzá, és érdekel, meg szoktam próbálni, több-kevesebb sikerrel.


Amúgy 20 évesen nem gáz, de ha nem mersz segítséget kérni soha attól nem lesz jobb sajnos, ez van.

2022. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Megelőzött az 1. Én is ezt írtam volna. YouTube és GOOGLE, minden ott van.
2022. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt ott az internet (én onnan tanultam már fürdőt takarítani, mert az valahogy kimaradt gyerekkoromban). Másrészt teljesen feleslegesen aggódsz, hidd el :) Ha normális emberekkel vagy körülvéve, akkor szívesen fognak segíteni, és nem fognak cikizni emiatt. Nem a te hibád, hogy nem tanítottak meg dolgokra. Először mindenki bénázik, ebben semmi ciki nincs. Mikor először sütöttem muffint, nem tudtam hogy olyan formás tepsibe kell tenni, kis zacsikba, ezért palacsinta szerű odaégett rondaságokat sütöttem. A barátnőimmel közösen fuldoklottunk a röhögéstől :D Aztán próbálkoztam még 5x-10x, és a végén már anyum is a muffinomat vitte a barátnője kisfiának keresztelőjére. Úgyhogy ha valamit elrontasz, vállat kell vonni, jót nevetni a helyzeten, aztán megpróbálni újra. Mindenki így csinálja. Csak az nem bénázik, aki meg se próbálja :)
2022. nov. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Amikor mosni megy egy olyan ember, akivel jóban vagytok, kérdezd meg, hogy nem zavarná-e, ha elkísérnéd mosni - azért, hogy tapasztalatokat gyűjthess tőle!

Miért és mi szerint csoportosítják az emberek külön adagokba a mosnivalókat?

Milyen hőfokon érdemes mosni az egyik vagy a másik anyagból készült ruhákat?

Milyen időközönként leggazdaságosabb a mosás?

Milyen mosószert érdemes használni?

Sok ilyen és hasonló kérdésre kaphatsz választ és ha igényesebb fajta vagy, akkor veszed arra is a fáradtságot, hogy nem csak egyetlen ember tapasztalatait hallgatod meg!

2022. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Canaan válasza:
81%

Szia


Egyáltalán nem gáz! Én is először a koliban csináltam magamnak kaját. Kezd egyszerűvel. Pl. csinálj egy kis tükötojást vagy tojásrántottát, főzz virslit vagy egy kis tésztát. Senki se várja el, hogy a koli konyhában gourmet kaját csinálj. A mosás pedig hidd el mindenkinek para először egy ismeretlen mosógépen. Mikor a szobatársammal mostunk először a kolis gépben teljes zavar volt nekünk is. Azokat a kis rajzokat meg leírásokat néztük, hogy mi a halált nyomjunk most meg. Aztán odajött egy srác, hogy segítsen-e. Nagyon rendes volt és egyáltalán nem volt ciki. Utána már mi is segítettünk azoknak akiken látszott, hogy nem igazán megy nekik.


23/L

2022. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2%

A youtube videók nem oldanak meg semmit. Megúszós időtöltés. Emberi kapcsolatokból hozzuk a sok traumát, ott akadnak/akadtak problémak, azok meg emberi kapcsolatokban oldódnak meg.

Önismeret a megoldás.

2022. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
#7 Bármi rosszindulat nélkül, ez hogy jön ide?
2022. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2%
Nem vagy olyan állapotban, hogy kooperálj ezzel. Nem a te hibád. A társadalom nagy része ilyen. Semmi gond, nekem megfelel.
2022. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 Miért, hogy oldja meg a jó társas kapcsolat azt, hogy olya abszurd félelmeim vannak, hogy tészta főzés közben kigyújtom a kolit? :D
2022. nov. 26. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!