Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi segít abban, hogy higgyen...

Mi segít abban, hogy higgyen magában az ember?

Figyelt kérdés

Sajnos az élet több területén is előzött az, hogy nem hiszek magamban ahhoz, hogy valamivel meg tudok birkózni, így feladtam.

Pl. nyelvtanulás. Szerettem volna tanulni nyelveket, de amikor szembesülök vele, hogy több ezer szót, egy rakás nyelvtani szabályt, a kiejtést, hallásértést kell tanulnom, akkor abbahagyom azon az alapon, hogy "áhh... ez túl nehéz, nekem ez úgysem menne".

De ugyanez igaz a csajozásra is. Nekem nem azzal van bajom, hogy megszólítsak egy nőt. Merek kezdeményezni. De amikor látom a nő érdeklődését, akkor hirtelen minden bátorságom elmegy, leblokkolok, és inkább lelépek. Ennek az az oka, hogy nem hittem abban, hogy jó lennék egy nőnek.


Olyan ez az egész, mint egy lelki börtön. Be vagy zárva, akarsz szabadulni, tudnál is, de nem mersz a rácsokon kívülre menni, akkor sem, ha van rá lehetőség.


2022. dec. 8. 14:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*több területén is előjött az
2022. dec. 8. 14:27
 2/12 anonim ***** válasza:
Önfejlesztés
2022. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké, de azon belül mi?
2022. dec. 8. 14:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Pl ezzel. Nem picsogsz és kérdezed hogy hogyan hanem leülsz és csinálod azt amit amúgy feladnád, magadba nézel miért blokolsz le és közben megéled az életed hogy tud mit élvezel igazán
2022. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tipikus esete annak, amikor rosszul gondolkodsz.


"Szerettem volna tanulni nyelveket, de amikor szembesülök vele, hogy több ezer szót, egy rakás nyelvtani szabályt, a kiejtést, hallásértést kell tanulnom, akkor abbahagyom azon az alapon, hogy "áhh... ez túl nehéz, nekem ez úgysem menne"."


Ez nem így működik, ez úgy működik, hogy elkezdesz egy nyelvtanfolyamot, ami szépen le van bontva leckékre, és tanulgatod a leckéket, egyiket a másik után, napról napra. Nem azzal foglalkozol, hogy mennyi van még hátra, hanem azzal, hogy mennyit haladtál. Észre fogod venni, hogy már kevés tudással is egész jó kis mondatokat lehet formálni, és akkor majd lesz motivációd folytatni. Persze, a motiváció néha napján alábbhagyhat, de idővel visszatér.

Ha így állsz hozzá, biztos, hogy sikerülni fog.

2022. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nyelvtanfolyamra jelenleg nem tudok menni. De itt vannak a könyveim, az internetes anyagok a tanuláshoz, és meg tudok kérdezni mást is.

Van, aki teljesen magától tanul meg egy nyelvet autodidakta módon, szóval elméletileg én is fel tudnék mászni legalább egy B1-es szintre tanár nélkül is.

2022. dec. 8. 15:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy tanfolyamra mész, vagy otthon tanulsz. Csak legyen beosztva a az anyag, és leckéről leckére haladj vele.
2022. dec. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7


Értem, köszönöm a segítséget.

2022. dec. 8. 16:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az segíthet pl hinni magában, hogy megtalálja az életfeladatát, a hivatását, a küldetését; amit teljes szívből csinálna , és teljes szívből lelkesedne érte.
2022. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

* és akkor azt 100%-ban csinálja.


Lehet pl amiben ő a legjobb, vagy amit szeret csinálni kiemelkedően, és abban pl fejlődni.

2022. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!