Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi segít abban, hogy higgyen...

Mi segít abban, hogy higgyen magában az ember?

Figyelt kérdés

Sajnos az élet több területén is előzött az, hogy nem hiszek magamban ahhoz, hogy valamivel meg tudok birkózni, így feladtam.

Pl. nyelvtanulás. Szerettem volna tanulni nyelveket, de amikor szembesülök vele, hogy több ezer szót, egy rakás nyelvtani szabályt, a kiejtést, hallásértést kell tanulnom, akkor abbahagyom azon az alapon, hogy "áhh... ez túl nehéz, nekem ez úgysem menne".

De ugyanez igaz a csajozásra is. Nekem nem azzal van bajom, hogy megszólítsak egy nőt. Merek kezdeményezni. De amikor látom a nő érdeklődését, akkor hirtelen minden bátorságom elmegy, leblokkolok, és inkább lelépek. Ennek az az oka, hogy nem hittem abban, hogy jó lennék egy nőnek.


Olyan ez az egész, mint egy lelki börtön. Be vagy zárva, akarsz szabadulni, tudnál is, de nem mersz a rácsokon kívülre menni, akkor sem, ha van rá lehetőség.


2022. dec. 8. 14:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

*Amiben a legmagasabb szintet elérésre meg van benne a képesség, az erő.


Tehát most nem másokkal összehasonlítva értettem, hogy amiben ő a legjobb, de akár úgyis lehet értelmezni, hogy másokhoz viszonyítva, de most nem úgy értettem , de úgyis jó.

2022. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
*Szóval, hogy amilyen tevékenységben nagyon remekelsz, vagy érzed magadban, hogy remekelhetsz. pl az is lehet jó. Hogyha még szereted is, foglalkoztat is, érdekel is. Érzel magadban kedvet, kitartást , szeretetet, lelkesedést, ambíciót hozzá. Mert ügyes vagy benne, vagy érzésed szerint, ha kipróbálnád, ügyes lehetsz.
2022. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!