Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kinek higgyen az ember már...

Kinek higgyen az ember már egészségesebb táplálkozás ügyben?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Senkinek, inkább termeld meg magadnak és tudni fogod, hogy mit eszel, és mi van benne, és hogy honnan származik.

AZ összes többi megkérdőjelezhető sajnos, még az ilyen biokaják is - és egyáltalán nem biztos, hogy minőségi kaját veszel, vagy csak a kevésbé hibátlan kinéeztű dolgokat háromszoros áron...

2015. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze kivétel mondjuk a RÉL, a rövid élelmiszer lánc, ahonnan persze tudod hogy mit hogy csinál a termelő, meg az ilyen helyi gazdálkodók, akik tudod hogy hogyan művelik a földet, meg ilyesmi.
2015. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem csak az én ugye nem értek annyira kémia dolgokhoz sem,egy ismerősöm szokott tanácsokat adni és mivel tanácsára le szoktam a kenyérről és egyéb tészta fajtákról,gondoltam pótlom a kenyeret valamivel hogy ritkán de sütök valamiből kenyér félét nos kukorica liszt és rizs liszt volt a két kijelölt mert aránylag nem drága.A lenmag lisztet néztem még de az egy vagyon,nos azt mondta jó glutén mentes van benne szénhidrát de jó lesz,most meg azt gagyogja a szervezetben majd tömény cukkorra fog lebomlani ami nem egészséges.
2015. febr. 3. 22:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok, hogy eszek mindent, de beosztom. Amiben sok a szénhidrát, abból kevesebbet.
2015. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Közben kapom a sok tanácsot de már be dilizek mindenki mást ajánl mást mond eddig zsírt fogyasztottam olaj helyett mert sokan mondták hogy jó,most meg kókuszzsírt akarják rám tutymálni.
2015. febr. 3. 22:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy neked mi a jó.
2015. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát én már nem tudom,de pl mi lenne ha nem tudnánk kókusz zsírt szerezni sehol sem akkor ne együnk semmit sem?Nem hiszem hogy csak a külföldről származó élelmiszerek lehetnek egészségesek.
2015. febr. 3. 22:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Sima zsírt és napraforgó olajat használok. A lényeg, hogy nem teszek semmibe se sokat. Pl. rántott csirkecombot sütőben sütök vékony olajon.
2015. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi csak zsírt használunk
2015. febr. 3. 23:50
 10/11 anonim válasza:

ha jól sejtem, nem étkezési tanácsra van szükséged, hanem inkább olyan tanácsra, ami az étkezési tanácsok közötti választáshoz segít.


szerintem dönteni egyértelműen a józan eszed fog. az én tanácsom az, hogy:

- egyrészt mindent kritikusan vizsgálj meg és menj bele a részletekbe: ne a latin szavakig, de a hatásmechanizmusig (Wiki segít)

- másrészt ne a konkrét tanácsokat nézd, hanem azt a rendszert, ami mögötte van. mert ha találsz egy olyant (pl. antropozófus, hagyományos kínai, paleo stb. szemléletmód - annyira nem ismerem ki magam) ami szimpatikus neked, akkor, miután elsajátítottad az alapokat és egy adag tapasztalatra teszel szert, ha más kér tőled tanácsot, akkor magabiztosan és véleményed megalapozottságának teljes hitével és bizalmával tudsz válaszolni neki


mindenesetre sok időt igényel!

2015. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!