Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldi gyerekem (Nemét.o)...

Külföldi gyerekem (Nemét.o) "dev. ops."-ként mennyit illene hazaküldenie? Másik gyerekem ellátom parkinson kórral?

Figyelt kérdés

Egyik gyerekem kint én Németországban, és sajnos az itthoni árak magasabbak, így nem passzól már amennyit küld, eddig oké volt.


Jelenleg 75 EUR-ót küld haza. Aminek nagyon hálás vagyok


De itthon nagyobb lett általános élelmiszer drágulás például, nemhogy a gyógyszereink.


Utolsó kérdésemnél idézem, azt írták 75 EUR az "szar és hamu".


Nem követelem, de jól jönne segítség a legközelebbi beszélgetésnél.



2022. dec. 10. 11:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%

Nem a te fizetésed a lényeg ebben a helyzetben, hanem az övé, illetve az ö fix kiadásai. Illetve a másik, hogy az sem a fontos, hogy hogy a 75 Euro neked mennyire elég, hanem hogy ö mennyit tud nélkülözni.

Itt élek Németországban, az infláció itt is igen magas, most egy heti bevásárlás (ugyanazokat veszem ugyanott) kb a duplájába kerül, mint egy éve.

Emellett tényleg fontos, mennyi pénze marad, amiböl tudnak neked küldeni, nekem nyugdíjasként ennyi is csak szüken férne bele. (Havi 600 Eurot kapok, ebböl csak a kaja 250-300, a rezsi meg egyebek erre még rájönnek)

Szóval szerintem kérdezd meg töle, de ha azt mondja, nem tud többet adni, akkor fogadd el.

2022. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

12


"Itt élek Németországban, az infláció itt is igen magas, most egy heti bevásárlás (ugyanazokat veszem ugyanott) kb a duplájába kerül, mint egy éve."


Igen, de a fizetés ott más mint itt.

2022. dec. 10. 11:22
 13/28 anonim ***** válasza:
95%
Kelleni semennyit sem kell, beszéljétek meg, ha akar es tud segítsen többel.
2022. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Azt hittem elvárható vagy ha nem is, de illendő, hogy felneveletem, segítettem mindenben, támogattam hogy kijusson külföldre, kisegítsen minket a parkinsonos testvérével.


Miközben tudja, hogy a magyarországi fizetések meg árak milyenek, meg a nála lévő árak meg fizetések milyenek.


Értem, köszönöm.

2022. dec. 10. 11:24
 15/28 A kérdező kommentje:
Sajnos igen kellene a pénz, mert míg ő Spanyolországba megy wellness-ezni, meg Indiába, addig mi szenvedünk hogy mennyit fűtsünk és a gyógyszerek, emelett még egyebekkel lett diagnosztizálva a másik gyerekem, többet között öngyilkos is volt, reméltem hogy ő hozza fel a témát, mert nem szeretnék pénzt kérni a másik gyerekemtől.
2022. dec. 10. 11:29
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ha nem írnád oda minden kérdésedhez azt, hogy #AWD, akkor nehezebben lehetne rájönni, hogy full kamu az egész sztori.
2022. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Dev.ops nemetorszagban par misit megkeres. 3-10ig teszem tapsztalattol fuggoen.
2022. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Ezt vele kell megbeszélni, hogy ha több kell.
2022. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%
a kilencedik mondatot volt pontosan, hogy a gyerek azt mondta (mert logikusan nem ismeri már a mo-i árakat), hogy ha kell több pénz, szólj és küldi. most van a kérdésnek más célja azon kívül, hogy szidjuk a gonosz, gazdag, németországban dolgozó gyerekedet, akinek az az egy bűne van, hogy te borzasztóan irigy és keserű vagy, amiért te itt ragadtál egy beteg gyerekkel, ő meg felnőtt és szabadon élheti az életét?
2022. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem azért kell elleni, hogy téged legyen ki eltartson, azzal nem tettél szívességet hogy felnevelted ha már megszülted. Max. a Parkinsonos öcsémnek fizetném a szakintézményben történő gondozását, mert te valószínűleg alkalmatlan vagy arra hogy ellásd. Azt is az intézmény számlájára utalnám, nem neked :) Te meg akkor nem tudsz vele takarózni és végre befejezhetnéd a rajtam való élősködésedet.
2022. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!