Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldi gyerekem (Nemét.o)...

Külföldi gyerekem (Nemét.o) "dev. ops."-ként mennyit illene hazaküldenie? Másik gyerekem ellátom parkinson kórral?

Figyelt kérdés

Egyik gyerekem kint én Németországban, és sajnos az itthoni árak magasabbak, így nem passzól már amennyit küld, eddig oké volt.


Jelenleg 75 EUR-ót küld haza. Aminek nagyon hálás vagyok


De itthon nagyobb lett általános élelmiszer drágulás például, nemhogy a gyógyszereink.


Utolsó kérdésemnél idézem, azt írták 75 EUR az "szar és hamu".


Nem követelem, de jól jönne segítség a legközelebbi beszélgetésnél.



2022. dec. 10. 11:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de a fizetés ott más mint itt."


Elvileg igen, csak a költségek is mások, illetve nem mindenki keres sokezer Eurót!

A fizetések magasabbak átszámolva, csak nem ez a mérvadó!

Másrészt amit kapnak,a fele kapásból lemegy adóba, egy kétszobás lakás bérlete rezsi nélkül kb 1000 Euró, stb.

Hidd el, a Németországban élö átlagembereknek éppen annyira problémás az infláció, mint Magyarországon, mégha ezt sokan nem is tudják felfogni.

2022. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
75%
Csoda, hogy csak Németországig menekült előled, jobban járt volna ha Új Zélandra költözik inkább.
2022. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A te gyereked. Beszéj vele. Mondd el, mennyi a kiadásod jelenleg, mennyibe kerülnek az élelmiszerek, a gyógyszer, az egyéb költségek. Mennyit keres ő, mennyi a megélhetése, a kiadásai, a félreteendő pénze, mennyit tudna hazaadni.
2022. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Oké, végigolvastam a válaszokat, és ne hargudj, de undorító vagy, Kérdező. Semmivel nem tartozik neked a gyereked azért, mert te AKARTAD vállalni, és felnevelted. Jó fej, hogy segít, de nem kötelező. Akár úgy is dönthetne, hogy elmenekül egy másik országba, és megszakít veled minden kapcsolatot. Én ezt tenném, ha ilyen szülőm lenne.

Valamilyen szinten érintett vagyok, egy autista unokaöcsém van, aki sosem lesz képes beilleszkedni a társadalomba, meg egyedül élni, ha a szülei esetleg meghalnak. Unokatestvérem, akinek az öccse, külföldre költözött, és semmit nem utal haza. Én sem utalok nekik pénzt. Annyit vállaltam magamra, hogy - hogy unokatestvéremnek ne kelljen emiatt hazaköltözni - lakhat majd nálam az auti unokatesóm, ha eltávoznak a szülei. Nyilván nehéz lesz, de ápoltam már nagymamámat, mielőtt elment, munka mellett, szóval ez sem fog kifogni rajtam. Soha nem kértek tűlünk pénzt a szülei. Maguknak szülték, már a lehetőségért is hálásak, hogy tudják, hogy ha történik bármi, akkor nem marad gyámolatlanul a fiuk.

2022. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Semennyit. Felnőtt, önálló ember, nincs semmiféle kötelezettség, vagy illemszabály azt illetően, hogy bármennyit "haza" kellene adnia.

Ettől persze még küldhet, ha szeretne, és ha olyan a viszonyotok.

Mondjuk nekem kicsit furcsa, hogy a gyereked, elvárod, hogy küldje a pénzt, de alapvető dolgokról meg nem beszélgettek?

2022. dec. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége kedves kérdező? Mit mondott a fiad? Én részben úgy gondolom, hogy érthető, hogy segít. De nem kötelező, nem ők kérték az életet. Az ha segít viszont nagyon kedves tőle, és felelősségteljes.
2023. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
#26: Az lett, hogy a kérdező besértődött, amiért a fia nem utalt annyit külön kérés nélkül, amennyit ő kigondolt.
2023. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik!
2023. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!