Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magasság tényleg túlértékelt...

A magasság tényleg túlértékelt dolog férfiaknál?

Figyelt kérdés

Sok tanulmány született erről, hogy a férfiassághoz alapból társítják az emberek a magasságot. Éppen ezért a magasabb férfiaknak jobbak az esélyeik a munkaerőpiacon, szívesebben választják meg őket vezetőknek és persze a nők is jobban vonzódnak hozzájuk.

Ez azért érdekes, mert tulajdonképpen az ember ezen nem tud változtatni, így ez alapján megítélni valakit nem racionális, de mégis így működünk. Meg ezzel ellentétben ott van a Napóleon komplexus is, hogy az alacsony férfiak kompenzálni akarnak és ezért belőlük lesznek főnökök. Sok ilyen politikust ismerünk a történelemből.



2022. dec. 10. 11:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Ez olyasmi mint a nőknél a mellméret, vizuális inger, ami felkelti a másik ember figyelmét. Azonban ezenkívül még sok minden másnak is rendben kell lennie, hogy vonzalom alakuljon ki.
2022. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván nem véletlenül van az állatvilágban is, hogy a hím nagyobb termetű mint a nőstény, mert a méretével, fizikai erejével jobban meg tudja védeni a vemhes, vagy az almot pátyolgató nőstényt. A természet így működik és ez az emberbe is mélyen bele van oltva.


Nekem is látványnak impozánsabb egy magas férfi, ennek ellenére életem nagy szerelme, akinek az elvesztésébe majdnem belehaltam akkora volt mint én.

2022. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 180cm-től már nincs min pörögni.

Én csak 172cm magas férfi vagyok, de már annak is örülök hogy 170 felett vagyok.

Azok a nők akik ez alapján ítélnek meg azokra nincs szükségem.

A munkám pedig vállalkozás, szóval aligha számít a magasság.

2022. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
#1 Nekem nagyon kicsik a melleim, mégis elég sokmindenkiből sikerült már kiváltanom vizuális ingert. Azért nem a nagy mellekknél kezdődik az, hogy észrevesznek. Mint ahogy férfiaknál sem a magasságnál.
2022. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Engem pont nem érdekel a magasság, és elég primitívek és felszínesek azok az emberek, akik ez alapján ítélnek. Az egyetlen fiú az osztályban, aki tetszik, nálam talán 5 centivel lehet magasabb (164 cm vagyok), de sokkal férfiasabbnak és vonzóbbnak tartom, mint a 190 centis, de alpári osztálytársaimat.
2022. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Az emberek többsége egyszerű ösztönlény, náluk ez számít. Ez ilyen.
2022. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem meg f#szság az egész. Ha magas vagy akkor azért vagy főnök mert férfias vagy, ha kicsi vsagy azért vagy főnök mert kompenzálni akarsz. Ez a tipikus annyira nincs semmi dolgom, hogy mindenbe belemagyarázok valamit.
2022. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem olyan fontos a magasság de azért 150-60-as magasság egy pasinak nem túl jó.170 azért legyen.Nyilván nem tehet róla ha alacsony.
2022. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy is! És nem csak a párválasztásban fontos!

Pl egy munkahelyen is fontos. Én alacsony férfi vagyok, a melóhelyemen mindenki meg akar magyarázni mindent, tanítgatni akarnak, okoskodnak. Úgy nez ki a szitu, mintha nem tekintenének felnőtt embernek, mintha gyerek lennék, vagy pályakezdő😃, pedig közel 20 éves szakmai múltam van. Persze aztán szép lassan lealázom őket, csakis mások előtt, hogy nagyobb legyen az égés, akkor már gyűlölve respektálni szoktak😃. Most új munkám van, pont ebben a szituban vagyok. Amúgy mérnök vagyok😃.

2022. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%
A férfiak meg az idősebb nőket veszik semmibe. Mi mit szóljunk? Keress olyat, akit érdekelsz, akinek meg ez a fő szempontrendszere, azt le kell szarni. Nyilván én sem fogok olyanoknak a szavára adni, aki 25 évesen már kiöregedőnek titulál, mert csak annyira futja tőle szellemileg, hogy ez alapján válasszon elsősorban párt.
2022. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!