Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magasság tényleg túlértékelt...

A magasság tényleg túlértékelt dolog férfiaknál?

Figyelt kérdés

Sok tanulmány született erről, hogy a férfiassághoz alapból társítják az emberek a magasságot. Éppen ezért a magasabb férfiaknak jobbak az esélyeik a munkaerőpiacon, szívesebben választják meg őket vezetőknek és persze a nők is jobban vonzódnak hozzájuk.

Ez azért érdekes, mert tulajdonképpen az ember ezen nem tud változtatni, így ez alapján megítélni valakit nem racionális, de mégis így működünk. Meg ezzel ellentétben ott van a Napóleon komplexus is, hogy az alacsony férfiak kompenzálni akarnak és ezért belőlük lesznek főnökök. Sok ilyen politikust ismerünk a történelemből.



2022. dec. 10. 11:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

#10: Egy jó tanács: Ha valamiről a saját kínod jut erőltetetten és indokolatlanul az eszedbe, akkor keress fel egy megfelelő szakembert a frusztrációd kezelésére.


Fun fact: Nem veszik semmibe a férfiak az idősebb nőket. Rengeteg pont ilyet keres. Pont, hogy a nők nem szeretnek általában náluk fiatalabbal összejönni.

2022. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%

#11

Nincs kínom, de ugyanaz a kettő: pár bolond az evolúcióra hivatkozva túltolja a szekeret.

2022. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

Miben túlértékelt?

Szerintem párválasztásnál elég nehéz azt mondani valamilyen tulajdonságra, hogy túlértékelt. Mindenkinek meglehetnek a maga preferenciái. Ennek a preferenciának részben ösztönös, evolúciós pszichológia által magyarázható okai vannak. Én mondjuk elég magas vagyok (185) és elég nehezen tudok elvonatkoztatni attól ha egy férfi alacsonyabb nálam. Nem leszek népszerű de nekem sokkal vonzóbb ha magasabb, de legalább egy magasak vagyunk. Egyébként a férfiak sem feltétlen szeretnek az alacsonyabb fél lenni, és az alacsonyabbak elég gyakran megjegyzéseket tesznek a magasabb nőkre, utánad üvöltik hogy zsiráf meg ilyesmik :D

Persze nekem sem csak a magasság számít, nyilván van rengeteg más tulajdonság amitől vonzó lehet valaki de az a tapasztalatom hogy a lényegesebb alacsonyabb férfiak nekem már nem vonzók. Ez nem minősítés, csak preferencia. Attól mert nem tud rajta változtatni még nem kötelező vonzónak találni, vagy figyelmen kívül hagyni. Az arcszerkezetén sem tud sokat változtatni az ember, mégis van aki nem tetszik neked sem. Gondolom én.


Munkahelyen viszont tényleg nem kéne számítson. Nem ismerem ezeket a tanulmányokat, kérdés hogy tényleg csak azért valaki nagyobb eséllyel vezető mert magasabb vagy azért mert nagy átlagban ehhez egy más attitűd is társul (magasabb önbizalom, kockázatvállalás stb.)

2022. dec. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%
ad #2: az állatvilágban nem feltétlenül nagyobb a hím, a biológia törvényei és útjai kifürkészhetetlenek. A halaknál sokszor kisebbek a hímek (akváriumi guppi és más díszhalak), sőt az elevenszülő fogaspontyoknál ismeretes a nemváltás, amikor a már sokat szült nőstény átváltozik hímmé és úgy folytatódik az élete. Ilyenkor a hím egyedek között a kifejezetten nagy termetűekről egyértelműen kiderült, hogy azok átalakult nőstények (kardfarkú fogaspontyok). De van olyan tengeri hal, amelynek kis hímje ráakaszkodik egy nagy nőstényre, szinte beleolvad a testébe és onnan veszi a táplálékot, a nőstény testét alaposan megvizsgálva lehet csak felfedezni rajta a hozzánőtt apró hímet. Ilyen méretbeli eltérés pl. rovaroknál az imádkozó sáskánál is van, ahol kicsi a hím, de pókoknál is általános. Növényeknél kevésbé ismerem a dolgot, de annyi bizonyos, hogy a kínai páfrányfenyőnél (Gingko biloba) a hím ivarú egyedek kevésbé terjedelmesre nőnek.
2022. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14: Ez mondjuk minket annyiból nem érdekel, hogy csaknem az összes jelenlegi és archaikus emlős faj körében a nagyobb hím testmérettel járó dimorfizmus figyelhető meg. A nyúlalakúak meg a denevérek között vannak kivételek. Az ember evolúciós ősei évmilliók óta ugyanezt a kétalakúságot mutatják. Világos hogy évmilliók óta ebbe az irányba szelektálódtunk, és tulajdonképpen még mindig ez zajlik. Hogy a páfrányfenyők mit csinálnak akiknek az evolúciós ősei jó 1-1,5 milliárd éve elváltak a miéinktől azt hiszem annyira nem releváns ebben a tekintetben.
2022. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

Azért már többé-kevésbé civilizált világban élünk, ahol egyre kevésbé meghatározóak az állatoas öszönök.

170 centi vagyok, diplomás, 10 éve rendszerinformatikus. Párkapcsolatban élek, ráadásul a barátnőm még magasabb is nálam.

Komplexusaim egyébként nincsenek, én elégedett vagyok az adottságaimmal, barátnőmet sem zavarja, a munkában meg a szakértelmem alapján ítélnek meg.

2022. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hogy kinek milyen, melyik típus a vonzó, az adottság, irányítani nem tudod.

Higy egy nő nem az alacsonyabbhoz, hanem a magasabbhoz vonzódik elsősorban, az nem jelenti azt, hogy lenézi az alacsonyabbat. Egyszerűen csak ilyen.


Az élet felkínálhat olyan helyzetet, amikor egy férfi természete, magatartása, életfelfogása, gondolkodásmódja, humorérzéke, életformája mindent visz , ezért a magassága lényegtelenné válik a nő szemében.


Én 170 magas vagyok. Az első férjem 185 , a másik 165 cm.

2022. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 he84 ***** válasza:
100%
Nekem nagyjából mindegy egy férfi magassága 150 cm-től felfelé, alatta már eléggé alacsony. Nem arról van szó, hogy 150 cm alattit nem tudnék férinak nézni, de nehezebben fogadnám el, még ha nem is tehet róla.
2022. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
22%

"A férfiak meg az idősebb nőket veszik semmibe. Mi mit szóljunk?"


Mondjuk ez inkább szexre igaz. Ezzel még sok mindent nem lehet kezdeni, hiszen a férfiak ösztönösen vonzódnak a 20 év körüli feszes nőkhöz. Főleg hogy a magyar nők (mondjuk férfiak is) többsége 30 évesen már simán kinéz 35-nek.

Egyébként ez meg nagon is igazságos, már bocs. A nők 30 éves koruk alatt borzasztóan válogathatnak, sokszor bunkó módon lerázzák azokat a férfiakat, akik nem legalább 8/10-esek. Na, ennek hamar vége lesz a 3. x után.

dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
28%
#19 És akkor a nők miért nem a 20-25 éves adoniszokhoz vonzódnak ösztönösen? Ja mert túlnyomó többségben csak a férfiakban tombolnak a pedofil hajlamok (minél inkább kiskamasznak néz ki a nő, annál jobb az általános férfi logika)...
dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!