Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes embereknek mindent...

Egyes embereknek mindent szabad, következmények nélkül?

Figyelt kérdés

A napokban vonattal utaztam, A keletiből indultunk. Indulás előtt 10 perccel felszállt egy barnabőrű, hátrányos helyzetű embertársunk. Nagydarab, magas, viszonylag jól öltözött. Elkezdte az utolsó vagon összes fülkéjét körbejárni, hogy neki azonnal kell még 4200 forint, mert ma rúgták ki, és 2 óra óta hazaszeretne jutni, meg nehéz napja volt. Nagyon erőszakosan mondta, és meglepően választékosan beszélt, emiatt viszonylag sokan adtak is neki. Ráadásul volt egy külföldi is a közelben, akitől addig nem ment ki, amíg nem adott neki 50 eurót... Hozzám is bejött, felkészültem késelésre, verekedésre, mindenre, mivel az első lendülettel mondtam neki hogy nemfogok semennyi pénzt adni, csinálj amit akarsz. Aztán egy isten fizesse meg ugyanezt-el békén hagyott.

De a lényeg, hogy elindult a vonat, a csávókám meg fentragadt. Elkezdett üvöltözni, meg rugdosni az ajtót, miközbe ordította, hogy "kitéplek köcsög". Erre odament a kaller, neki meg elkezdte mondani, hogy "nyisd ki vagy kidoblak te ku.rva." A kaller meg erre annyit mondott hogy akkor ugorjál ki. Bástányk erre fogta magát és meghúzta a vészféket, a vonat meg megállt kemény 150 méter után, és hősünk a világ összes nyugalmával lesétált a vonatról. És a kedvenc részem: Mintha mi sem történt volna, leszállás után odalépett az első emberhez (még bentvoltunk a peronoknál a keletiben) és bemutatkozott, és mondta ugyanazt a dumát, hogy kirúgták, stb. Mögötte meg rohant hátra a mozdonyvezető, hogy a kallerral megszereljék a vészféket. Ilyen vastag bőrű pofát én még nem láttam.


Nekem ez az egész jelent iszonyat abszurd volt. De ami a legszomorúbb az egészben, hogy ezek alapján ha aggresszívan lépek fel és elég bőr van a képemen, akkor következmények nélkül mindent meglehet úszni ebben az országban. Utasítgathatom a vasút dolgozóit, fenyegethetem az utasokat, és megzavarhatom a közüzemű rendszereket.



2022. dec. 10. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyes embereknek mindent szabad, következmények nélkül?"


Igen, de ez nem újkeletű probléma.

2022. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Az 50 EUR-ral túltoltad a szokásos sztoridat.... Te vagy a verekedés-mániás sztorizó... :)))
2022. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1


Ez teljesen igaz sajnos, de azthittem ez csak a felsőbb körökre érvényes, nem ránk kisemberekre.


#2


Verekedés? Itt nem volt semmilyen verekedés, az egyedüli tetlegesség elszenvedője egy vonat ajtaja volt.

2022. dec. 10. 14:57
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

3: Hát te írod....


"Hozzám is bejött, felkészültem késelésre, verekedésre, "

2022. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Mintha embereket említettél volna...

Na csak azért teszek erről említést, mert BŐRSZÍNTŐL FÜGGETLENÜL nem ember az ilyen!

És igen!

Sajnos a pofátlan, gátlástalan, erőszakos gennytelepeké a világ, - ha eddig nem vetted volna észre!

2022. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Erről gondolom van valami cikk is valahol ha megtörtént.
2022. dec. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4


Ezért utálom az írást, nem megy át a stílus ahogy mondanám az egészet, és minden kétes dolgot megkell magyarázni, mert mindenki máshogy érti. Mindegy. Röviden ehhez csak annyit fűznék, hogy az hogy felkészültem, nem jelenti az hogy bármi ilyesmi is történt.


#6


Nincsen semmilyen cikk. És igazából ezért is írtam ki a kérdést mert engem is meglep hogy semmi nyoma. De már ott a helyszínen is, a kaller meg a mozdonyvezető nagynehez megcsinálták a vészféket, és indultunk is tovább, mintha ez mindennapos lenne. Vagy az is?

Én meg azthittem rendőrt is fognak hívni vagy valami.

2022. dec. 10. 15:18
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az iszonyatosan idegesítő "bástyázást" is a cigányoktól vetted át, le kéne szokni róla, mert nem leszel tőle gizda, ha ilyen szavakat használsz, csak kretén.
2022. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
#8 A "bástyázás" utalás lehetett a főhős etnikai besorolására.
2022. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos ilyen a mai világ!

Ha valamivel jobb vagy mint a másik (mint népszerűség,testi előnyök,vagy éppen pénz,de inkább itt testi erő),akkor már minden szabad..

Sajnos ilyen ember addig tehet meg minden míg jogok-és kapcsolatok nem védik..

Szerinted más államokban nincs ilyen?Nyilván van,csak nem ennyire népszerű mert mondjuk egy szerbiában ilyenért kapott volna,és ha ment volna rendőrségre akkor pofán röhgik..(és nem is agyonverésre gondolok)

2022. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!