Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Klasszikus LMBT tagok, tehát...

Klasszikus LMBT tagok, tehát leszbikusok, melegek, biszexek és transzok (illetve hetero emberek véleménye is érdekel), mit gondoltok a nonbinarykról?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben borzalmasan elterjedt ez a jelenség, számomra felfoghatatlan. Ti hogy vagytok ezzel?


L/L



2022. dec. 25. 16:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
19-es vagyok kiegészitem a válaszomat. Most olvastam ela többi válaszolót akik közül páran irtak azokról is akik "macskának vagy teáskanánnak" érzik magukat. Az ilyesmit nem sorolom a nonbinary kategóriába mivel itt nem a nem a nemével hanem a fajával nem tud azonusulni.
2022. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
49%

Attól még, hogy valaki nem érzi nőiesnek vagy férfiasnak magát, még a tényen és a biológián nem változtat, hogy vagy nő, vagy férfi. Mellesleg a nőiesség meg a férfiasság pont, hogy társadalmi konstrukció, nem kéne ide keverni.

Ha nem érzem magam nőiesnek, mert gatyát hordok, káromkodok, kopasz vagyok meg szeretem a sört, de méhem van, attól még én biológiailag nő vagyok. Ha átműttetem magam, akkor meg pasi.

Biológiailag nem működik az, hogy egyik nap férfi másik nap nő vagyok, mert ez egy adott tény, pont hogy nem fluid dolog.

2022. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
23%

"Nembináris – (Non-Binary) aki sem férfiként, sem nőként nem határozza meg magát, kivül helyezkedik a kétváltozós genderen.

Vagyis lényegében egy harmadik "nemtelen" nemnek határolják be magukat, se férfi se nő."


Magyarázd már el nekem drága kérdező, hogy mi van a férfi és nő nemeken kívül? Talán egy harmadik nemi szerv? Tényleg érdekelne, mert ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy nonhumán vagyok, tehát nem azonosítom magam emberként. Akkor felmerül a kérdés, hogy mi vagyok? Talán állat? Meg kellene ezt határozni :). Persze az logika a fanatikus őrülteknek nem erőssége.

2022. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

23-as

Természetesen én sem látom a logikát benne, ezért tettem fel a kérdést itt, hátha akad aki igen. A meghatározást az internetről szedtem.

2022. dec. 27. 18:26
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

én pszichológiát tanulok jelenleg tehát a gender témakör nagyon sok szempontból előjött már tanulmányaim során. 23 éves leszbikus nő vagyok egyébként.


nekem több problémám is van ezzel a nonbinary kérdéskörrel.


egyrészt nincsen konszenzus, de még többféle elmélet sincs a pszichológiában, egészségügyben kapcsolatban, tehát még olyan tendencia sincsen, h Smith azt gondolja hogy ez meg az mentális zavar, Baker meg mást gondol erről, és akkor choose your poison, viszont politikai hülyeségek meg tendenciák aztán ezerrel vannak, és ezzel az él vissza aki akar (meg aki tud).


ami szintén rettentően zavar, hogy akárhány magát nonbinarynek valló személlyel találkoztam rohadtul előtérbe helyezte az ő nemiségét, ami már egy soviniszta és rettentő ciki viselkedés lenne egy cisznő v cisz férfi esetén, nem tudott annál többet mondani h nem férfi és nem nő, és ha ez nem lenne elég még szexista fogalmai is voltak a nőkről és a férfiakról. na már most én is egy kicsit androgünebb megjelenésű nő vagyok és közelebb áll hozzám bármelyik férfi szerepkör mint az ötvenes évekbeli háziasszony meg bálkirálynő szerepkör, de én ettől még nő maradok és nőként értelmez engem a társadalom, nőként neveltek fel, és nicns nemi diszfóriám, tehát nem transz vagyok, csak kicsit különc, és én szekunder szégyent érzek attól, amikor a nőkkel szemben egy gyakran nőnek született személy, aki most magát nonbinarynek vallja ennyire soviniszta ocsmány dolgokat beszél, főleg a nőkről.


és ha már percepció meg társadalom, ott van egy cisz v egy transz esetében is, hogy ő szeretné meg elvárja meg vágyik arra, hogy valamilyen neműnek érzékelje a társadalom, hát egy transznemű életében ez mindennapos szorongást okoz, de egy cisz személynél is elmehet ez a dolog a toxic femininity v toxic masculinity szintjére, és mindkettő elég problematikus. akárhány cikket olvastam a nonbinaryre olyasmit adott ki több internetes oldal, interjú is hogy ez ilyen csináld magad gender ami te vagy, freedom, yaay, illetve az hogy itt aztán bármi lehetséges. de a társadalomban, egy közösségben a nemiség érzékelése nem így zajlik.

2022. dec. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Baker meg mást gondol erről, és akkor choose your poison"


Choose your poison :D hát igen, témába vág ez a kifejezés. Bocsi, nem bírtam ki, magas labda.

2022. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Mint meleg ember nekem picit zavaros a dolog.

Az hogy se ez se az nem vagy, ilyenkor szívesen feltenném a kérdést hogy de mi vagy akkor?

Az hogy nem viselkedsz tipikus férfiként vagy nőként attól még nem leszel kevésbé nő vagy férfi.


Ettől függetlenül engem nem izgat ki minek hívja magát, Magyarországon ennek kb semmi jelentősége nincsen, külföldön meg max a nevén szólítod a másikat és meg van oldva a dolog.

2022. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Ennek a többsége mese habbal. Szimpla politikai propaganda.

Az ember vagy férfi, vagy nő. A többi sérült.

2023. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!