Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kényszeres hazudozásról,...

Kényszeres hazudozásról, hogyan szokjak le?

Figyelt kérdés
Régebben viccből sokat füllentettem ma már nem érzem magam jól sajnos ha ne kamuzok. Ez ilyen függőség?

2022. dec. 31. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem fogsz tudni, az életed része lett. Ha majd mindenki elfordul mellőled, akkor fogsz rádöbbeni milyen ember vagy.
2022. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már mindenki elfordult/:
2022. dec. 31. 08:58
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 Ezek után higgyem is el?
2022. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

En csak párkapcsolatban vagyok hazudozó.

És az is rossz.

2022. dec. 31. 09:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon le karok szokni, de sajnos a személyiségem a hazudozás.
2022. dec. 31. 09:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor észreveszed hogy hibáztál, akkor következetesen javítsd ki magad...
2022. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1: Ha szerencsés, nem fordulnak el tőle. Az exapósom is beteges hazudozó, természetesen öregkorában is megmaradt ilyennek. A családja elfogadja, hogy ő ilyen, tudják róla.
2022. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Erősítsd az őszinte önbizalmad. Akkor nem fogod úgy érezni, hogy a hazugság a jó menekülő út. Mert nem lesz szükséged menekülő útra. Ha kimered mondani az igazat, az is egyre magabiztosabbá tesz. Ez is önerősitő folyamat, mint a hazugságban élni. Egyre könnyebb lesz.


Az őszinteség erősítése a mindennapokban pl történhet úgy, hogy, ha kérés nélkül is beszámolsz róla mit csináltál, hol voltál. Nem fontos egy személynek állandóanaz egészet, mert lehet unalmas lesz ennyi 1 személynek. Ha nem ahogy jön. Idővel berögzödik az új szokás: a nyílt őszinteség.

A magabiztosságodat nagyon jól tudod erősíteni önkéntes munkával, rendszeres segítő munkával. Ez is berögződik a gondolkodásmódodba és a hazugságok szükségénél erősebbnek fogod érezni.

Bocs, de nincs gyors megoldás, mert az agyadat kell átállítani egy berögződésről egy másik normálisra.

2022. dec. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, én általában olyan dolgokról hazudok, amiket lehetetlen kinyomozni, hogy igaz-e. Pl. a munkatársaimnak a Karácsonyi menünek mást mondok, mint amit valójában ettünk. Szóval ezek ilyen kis hazugságok.
2022. dec. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kényszeres igazmondással.
2022. dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!