Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/444 anonim ***** válasza:
0%

Arányaiban én meg azt látom, hogy minimum vagy a kérdező vagy mások beszólnak neki és le van pontozva.


Amúgy itt az emberek " nagy része " az 6 nyelvtannáci, a kérdés jellegéből adódóan itt most gyülekező van, aki meg felpontoz az aki kérdezte hol a köszönet, bár ahogy írtam ez a pontozósdi nekem mindegy mert pár ezer lepontozott válasz kéne ahhoz, hogy csak akár egy %-ot megmozdítson lefele, túl régi és túl aktív vagyok túl sok válasszal.

2023. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/444 anonim ***** válasza:
90%

Arányaiban én meg úgy látom, hogy az értelmes embereket zavarja a rossz helyesírás. Persze, bizonyos körökben ez nem jelent problémát.

A kérdés jellegéből adódóan összegyűlhettek volna itt azok is, akik szerint semmi értelme nincs a nyelv szabályait betartani, de hát valamiért nem jelentkeztek túl sokan. Valószínűleg azért van ez így, mert az ilyen emberek a valóságban is kevesen vannak.

A pontozás pedig engem sem érdekel. A való életemben semmi nem fog megváltozni attól, hogy egy csapat helyesen írni nem tudó félanalfabéta mikor merre kattintgat egy anonim oldalon.

2023. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/444 anonim ***** válasza:
0%

Azon értelmes emberekre gondolsz, akik nem igazán értik meg a már sokszor leírt dolgokat, hogy miért nincs itt helye?

Nézzük a legegyszerűbb dolgot: Az oldal szabályzata szerint offolásnak számít, mint minden más ami nem a kérdésre válasz. Igazából ez már el is dönti a kérdést, hogy mennyire van helye az önjelölt nyelvtantanároknak.


De az értelmes ember azt is megérti mi a különbség az internetes környezet és szleng között és mondjuk egy hivatalos nyomtatvány vagy könyv között, hogy mások a fontossági sorrendek. Az interneten az információ gyors, egyszerű közlése előrébb van.


A harmadik része meg totál mellékes, de ahogy valóban nem változik meg az életedben semmi, akkor az mégis mi kárt okoz az életedben hogy valaki elír ezt-azt interneten? Ennyi energiával olvasgathatnál újságot is aztán ha találsz benne hibát küldd be a szerkesztőségnek, hogy hibát találtam benn!

2023. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/444 anonim ***** válasza:
19%

"Ha kommentet írsz, kérjük, tartsd be a következőket:


Ne OFFolj, ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!"

2023. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/444 anonim ***** válasza:
8%
Magyarul ha csak nem a helyesírásról szól a kérdés akkor ennek boncolgatása OFF-nak minősül.
2023. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/444 anonim ***** válasza:
90%

#103.

Pont hogy ti nem értettétek meg többszöri nekifutásra sem, hogy miért fontos és szükséges a helyesírás betartása.

Ha valaki kijavítja a hibákat, azzal érthetőbbé teszi a többi felhasználó számára azt, ami az oldalon van. Már csak ezért is hasznos dolog ez.

Ha pedig valami az oldal szabályzatát sérti, akkor azt a moderátorok eltávolítják. Érdekes, hogy a hibák kijavítása minden kérdés alatt ott szokott maradni. Ráadásul a kérdés nem is csak erről az oldalról szólt.

Az pedig nem igaz, hogy az interneten gyorsan kell átadni az információkat. Mégis miért kellene sietni?

Ha valakinek nincs ideje igényes munkát végezni, akkor jobb, ha inkább nem is csinál semmit.

Az igénytelenül odahányt szövegek pedig sok embert zavarnak, ellentétben a pontozással. Az újságokban pedig szinte soha nem lehet találni még egy elgépelést sem, hiszen a legtöbb ember nem is lenne hajlandó ennyire silány szövegeket olvasni.

2023. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/444 anonim ***** válasza:
16%

"Az jó, hogy kijavítottad a hibákat, köszönjük. (Habár az én írásomban pont nem találtál semmit.)"


Így van, elsősorban nem rád gondoltam, hanem a többi megmondó- és pontozóemberre. Neked külön meg is köszöntem, hogy választoltál, és egy teljes mértékben korrekt vitapartnernek tartalak. Igazából a véleményem nem is különbözik a tiédtől érdemben.


"A sértegetés és a személyeskedés egyértelműen nincs rendben, de a hibákat ezek nélkül is ki lehet javítani- és ki is kell."


Az én részemről itt van az a pont, ahol nem ugyanúgy látjuk a dolgokat. Pontosabban épp ez az: ugyanúgy látjuk a dolgokat, szerintem is teljesen rendben van a jóindulatú kiigazítás, ha nem kioktató, vagy személyeskedő. A tapasztalatom sajnos az, hogy a másik fele nem szokott megállni.


Nem nagyon tudok olyat felidézni, ahol a gyakori kérdések népe azt mondta volna, hogy "figyu kérdező, ezt a szót így írják helyesen", inkább a "tanuljá' má' meg helyesen írni!" hangnem a jellemző, és ezt nevezik korrekciónak. Ez önjelölt csőszködés, arrogancia, hogy egyébként még csak nem is írnak helyesen, külön nevetségessé teszi a jelenséget.


Ez a néma pontozgatás meg a koronája a történetnek.

2023. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/444 anonim ***** válasza:
0%

Van ahol fontos és szükséges, ilyen a nyelvtanóra, vagy egy könyv, újság stb ellenőrzése kiadás előtt. Itt a fontos és szükséges mindössze két helyettesítő szó arra, hogy valaki önkényesen felhatalmazza magát, és még úgy is gondolja, hogy ez elvárt tőle. De nem.


Azt sem sikerült sokadjára megérteni, hogy ha a többi válaszoló képes válaszolni a kérdésre, az azt jelenti, hogy a hibáktól független képesek értelmezni a szöveget, és ha annyira zavar a helyesírás annak sem az a módja, hogy OFF-olsz a kérdés alá, hanem jelented. Az ott szokott maradni is olyan dolog, hogy azért mert nincs jelentve, különben simán törlik.


A gyorsan részleg meg már megint tudom nehezen értelmezhető, de az elcsépelt rohanó világunk.... az emberek bepötyögik amit szeretnének, utána nem fogják nézegetni, hogy aha ott egy hiba, oda visszamegyek átírom stb.


Amúgy a nyomtatott világban is maradnak hibák, de igazából itt a kérdés szempontjából lényegtelen is, mivel ott direkt azért fizetett emberek vannak, akik átolvassák és javítják a hibákat, nos ha az oldal alkalmazna ilyen embereket nekik pl lenne joguk az ilyen beírásokra, javításokra.

2023. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/444 anonim ***** válasza:
90%

"Pontosabban épp ez az: ugyanúgy látjuk a dolgokat, szerintem is teljesen rendben van a jóindulatú kiigazítás, ha nem kioktató, vagy személyeskedő. A tapasztalatom sajnos az, hogy a másik fele nem szokott megállni."


Sajnos abban valóban igazad van, hogy sok helyesírást javító személy bunkó stílusban ír. Viszont szerintem enélkül a része nélkül egyértelműen hasznos jelenség lenne a hibák korrigálása.

Tehát nem magával a javítással van a probléma, hanem a többi ember szándékos megsértésével. Ennek a jelenségnek más okai vannak, például sokan ilyen módon próbálják a frusztrációjukat levezetni. Egyértelműen rossz szokás az, hogy egyesek ezt teszik, de őket nem is próbálta védeni senki.

Nem lenne szabad a segítő szándékot a kötekedéssel összemosni. Teljesen más dolog a kettő.

2023. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/444 anonim ***** válasza:
10%

"szerintem enélkül a része nélkül egyértelműen hasznos jelenség lenne a hibák korrigálása"


Ez esetben mindezt egy e-mailben jelezd az oldal készítői felé, hogy nem-e alkalmaznának erre szerződtetett embereket.

2023. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!