Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/444 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos helyesírást javító embereket valószínűleg nem lenne pénze fizetni az oldalnak.

Sok helyen pedig nincs is lehetőség a rosszul írt szöveget jelenteni.

Szerintem az egyértelmű, hogy ha itt, ezen az oldalon fizetett emberek szokták időnként a helyesírási hibákat is javítani, akkor azért fontos jól használni a nyelvet.


"Az emberek bepötyögik amit szeretnének, utána nem fogják nézegetni, hogy aha ott egy hiba, oda visszamegyek átírom stb."

Szerintem jobb lenne, ha így tennénk. Én magam fiatal vagyok, így ebben a mai, rohanó világban nőttem fel, de mégis mindig így szoktam tenni.

Amit leírunk, azzal valamennyire tanítjuk a környezetünket, akaratlanul is. Minden embertől lehet valamit tanulni.

De végülis mindenki leírta már az álláspontját, összeveszni azért nem kellene.

Szerintem az a fontos, hogy elkülönítsük egymástól a kötekedést és a segítő szándékot és igyekezzünk jóindulatból írni azt, amit megfogalmazunk. Persze, betartani nem mindig egyszerű, de azért jobb erre törekedni.

2023. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/444 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg közlik, hogy nincs erre szükség az oldalon, vagy mutasd meg pl a szabályzat azon részét amiben arra kérik a felhasználókat, hogy javítgassák a helyesírási hibákat. Ha van benne ilyen rész, én onnan igazat adok neked....
2023. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/444 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéri senki sem azt, hogy javítsuk ki a helyesírási hibákat, de attól még nem is tiltja semmi. A beszólogatást valóban nem engedi meg az oldal szabályzata, de azt nem is szabad ide keverni.

Időnként a fizetett moderátorok szokták itt a helyesírást kijavítani, így mégiscsak szükség van erre is. Az pedig, hogy nincs pénz valamire, nem jelenti azt, hogy teljesen felesleges lenne az adott munkát elvégezni.

2023. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/444 anonim ***** válasza:
0%

"de attól még nem is tiltja semmi."


De igen, mivel OFF-nak számít. Ugyanannyira OFF-olás mint ha valaki megkérdi, hogy melyik autót vegye én meg beírom, hogy a csoki fagyit szeretem. A kérdéshez semmi köze.

2023. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/444 anonim ***** válasza:
90%

Azt nehéz egyértelműen meghatározni, hogy mi számít már OFF tartalomnak.

Néhány esetben a helyesírás akár a teljes mondat jelentését is megváltoztathatja, ezért szorosan kapcsolódhat a kérdéshez. Például a csáp és a csap szavak teljesen mást jelentenek, pedig csak egy ékezet a különbség.

Az mindenképp fontos lenne, hogy legalább az ehhez hasonló hibákat kijavítsa valaki. Az meg már nehéz kérdés, hogy mi lenne erre a legjobb lehetséges megoldás. De ezt már nem is a mi dolgunk eldönteni.

2023. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/444 anonim ***** válasza:
0%

OFF minden ami nem a kérdéshez kapcsolódik.


Ez a mondat jelentését megváltoztatja dolog is, hogy önmagában ha egyetlen szó van leírva, akkor lehet félreérthető, de a környezet ismeretében minden további nélkül lehet tudni melyik a helyes. Ha valaki kiírja, hogy pl " Elfagyott a kertben a csáp, mit tegyek? " akkor talán azért az emberek nem egy polip csápjára gondolnak hogy az áll a kertjében elfogyva....

2023. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/444 anonim ***** válasza:
90%

#116.

Az általad leírt példa értelmezhető, de sok esetben ez nem így van. Szerintem érthető volt, hogy mire gondoltam.


Úgy emlékszem, a Bánk bán című ismert műben van egy olyan üzenet, amely kiváló példa lenne erre a jelenségre.

"A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

Itt például egyáltalán nem mindegy az, hogy hová képzeli az olvasó a vesszőket a mondatban.

Ez csak egy furcsa példa volt, de a helyesírás akár a való életben is vezethet komoly félreértésekhez. Jobb az, ha odafigyel rá az ember.

2023. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/444 anonim ***** válasza:
0%
Jelentés stb opció mindenhol van, ha meg nincs akkor kész az olyan, haa kérdező/hozzászoló nem kap emiatt rá értelmes választ az csak feltűnik neki és jelzi mi a helyes.
2023. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/444 anonim ***** válasza:
90%

A Facebook például nem igazán foglalkozik a helyesírás kijavításával.

Ha valaki nem kap hasznos válaszokat a kérdésére a helyesírása miatt, akkor bizony a rest kétszer fárad. :D

Viszont ha egy értelmezhetetlen választ nem javít ki az a személy, aki küldte, akkor mégiscsak hasznos, ha más felhasználók felhívják a figyelmet az ilyen esetekre.

2023. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/444 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk mert FB-n is tudják, hogy Facebook az oldal neve és nem a Magyar Helyesírás Szabályai Közösségi Club.
2023. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!