Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van összefüggés az intelligenc...

Van összefüggés az intelligencia és a név kiírása között a Facebook esetében?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm Tóthné Horváth Erika, mégis úgy van kitöltve a neve, hogy Erika Tóthné Horváth. Ez most ilyen amerikaias trend, vagy egyszerűen csak sötét, és nem foglalkozik vele?
2023. jan. 5. 22:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
A facebook szimplán kéri a kereszt- és vezetéknevet, aztán kiírja, ahogy kiírja.
2023. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem angolul van fenn a facebook és Erika Horváthként vagyok fenn, de kb az ismerőseim fele is.
2023. jan. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

"A facebook szimplán kéri a kereszt- és vezetéknevet, aztán"

...aztán megkérdezi, milyen sorrendben írja ki.

Most direkt megnéztem, és még mindig kérdezi.

Ki se lehet kerülni a kérdést.

2023. jan. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is fordítva van a nevem. Tisztában vagyok vele, hogy be lehet kattintani, hogy a magyarnak megfelelően jelenítse meg anélkül, hogy a vezetéknevem helyére írnám a keresztnevem, egyszerűen csak mem akarom. Ez az elfogadott az adott platformon, egyrészt. Másrészt a munkahelyemen is így van, mert nemzetközi cégnél dolgozom. Kit érdekel? Harmadrészt nem értem, miért hiszik a magyarok, hogy majd nekik akarok esdekelni? Több angol nyelvű csoportban vagyok aktív tag, mint magyarban. Ott jobb, ha a keresztnevem van elől. Nem körülöttetek forog a világ.
2023. jan. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
Amikor én regisztráltam, még nem kérdezte meg, hogy milyen sorrendben jelenítse meg, így akkor szinte mindenkinek keresztnév, vezetéknév sorrendben volt. Nekem azóta is így van, egyszerűen azért, mert nem volt kedvem ezzel foglalkozni. Másrészt azóta sok külföldi ismerősöm lett, mondjuk ők nyilván tudják, hogy melyik a keresztnevem, de sok külföldi csoportban is jelen vagyok, az ottaniakat nem ismerem személyesen, és őszintén szólva nem bánom, ha nem Kovácsnak szólítanak.
2023. jan. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Dettó, mikor regiztem, még nem volt magyar verzió a facebookon, és egyetlen ismerősöm volt. Felmentem, azt az egyet bejelöltem, és mentem vissza iwiwre.


Elég lassan szállingóztak oda át az ismerőseim, főleg azóta már RIP játékokat játszottam. Bevallom, hogy nem is nagyon merek már állítgatni a beállításokon, mert minden fingásról mindenkinek üzen, én meg nem akarok lájkokat meg reakciókat.

2023. jan. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 NTBS ***** válasza:
Nincs. Nem mindenki a FB-n éli az életét.
2023. jan. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
14: Elég baj, hogy játszod a "Trendy (Y-nal szigorúan, mert az a menő) Ericah vagyok, és a nevem is legyen fordítva, mert hát az olyan nemzetközi" típust magyarként, de hát ez a mai divat. IKSZDÉ.
2023. jan. 6. 11:47
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha valaki külföldiekkel is érintkezik, akkor egyértelműen az angol sorrend a praktikus. Egy magyar tudja minden sorrendben, hogy mi a keresztnevem, egy külföldinek a sorrendre kell hagyatkozni. Alapból a telefonom és az applikációmi se magyarra vannak beállítva, furcsa lenne így külön beállítani a nevet magyarra.
2023. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Annak mi az oka, hogy magyarok angolul használnak programokat, weboldalakat (amiket át lehet állítani magyarra is)?
2023. jan. 6. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!