Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai lányokban miért nincsen...

A mai lányokban miért nincsen kitartás ha párkapcsolatról van szó?

Figyelt kérdés
Miért léptek le?

2023. jan. 11. 23:20
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Én konkrétan azért nem tartok már ki, mert meguntam a bántalmazó kapcsolatokat. Az elsőben 7 évig kitartottam, miközben megszorította a torkom, majd többször kicsavarta a kezem, meg betörte a fejem mellett a szekrényajtót, mert neki valami nem tetszett. És még rám haragudott, mert lemartam a kezét a torkomról és kikarmoltam a bőrét közben.


A következő kapcsolatomban 3 évig kitartottam egy olyan ember mellett, aki megkárosított anyagilag, tönkretette az emberi kapcsolataimat, lebeszélt egy előléptetésről, majd olyan önbizalomhiányba kergetett, hogy én meg elvesztettem a munkám, és végül meg is csalt. Ebből pszichológus segítségével tudtam kijönni. Ott megtanultam, hogy értékesebb az életem annál, minthogy ilyen embereknek adjam a kitartásom, de nyilván nem lehet azonnal megváltozni.


A következő kapcsolatom 2,5 évig tartott. Az illető rettenetesen szerette maga körül a feszültséget és a stresszt generálni. A kapcsolat végére teljesen depressziós lettem, és a rengeteg idegeskedéstől emésztőrendszeri és bőrproblémáim lettek.


A következő kapcsolatom már csak 5 hónapig tartott, az illető szintén elkezdte a leértékelődsit. Először teljesen magához láncolt, alig tudtam tőle élni, dolgozni. Majd kritizálni kezdett, a lakásomból majdnem kiszedett, anyagilag szinte lenullázott. Aztán amikor azt mondtam, hogy nem, ez most már sok nekem, akkor visszaadta a pénzt, de onnantól kezdve mintha megsértettem volna, csak hitegetett, hogy mennyire szeret és már kb könyörögni kellett neki, hogy találkozzunk. Na meg persze egy "lánybarát" üres lakására is felment úgy, hogy elfelejtett erről szólni. Újra pszichológushoz járok, hogy miért vonzom még mindig ezeket a kapcsolatokat. Azt mondta, hogy mivel gyerekként is bántalmazó típusú szülőm volt, ezért természetes ez a folyamat. De mivel gyógyulok, ezért egyre hamarabb képes vagyok nemet mondani és kilépni. Ha most csak 5 hónap volt, amiből már a másodiknál észrevettem, hogy baj van, akkor már tényleg jó úton járok.


Most van egy új kapcsolatom, de itt is figyelni fogok a jelekre és lépni fogok, ha összegyűlik annyi, amit már egészséges keretek között nem lehet elviselni. De ha ez egy normális, egészséges kapcsolat lesz, akkor viszont örökké szeretnék mellette kitartani. Az élet nem fekete és fehér, és nem érdekel, hogy mennyi pénze, kocsija, bármije van egy pasinak. A belső értékek azok, amik számítanak. És ha ez rendben van, akkor igenis kitartok.

2023. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!