Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ÁTLAG 18-19 éves ilyenkor...

Egy ÁTLAG 18-19 éves ilyenkor már képes ellátni magát és teljesen egyedül élni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel. Van érettségije és egy jó szakmája. Egy 18-19 éves embernek van már ennyi esze? Vagy a mai világban még gyerekesek?
2023. jan. 14. 10:47
A kérdező szavazást indított:
Az átlag szerintem eltudja magát
Az átlag szerintem nem tudja
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Ez mindig az adott fiataltól függ.

Van olyan fiatal aki már 15 évesen is képes rá, van olyan amelyik 25 évesen sem.

Személyiségtől és körülményektől, neveléstől is függ. Ha a családban rá van szorítva hogy megcsinálja a maga dolgait, esetleg beteg a szülő vagy sokat dolgozik, ezért a testvéréről is neki kell gondoskodni meg a háztartási munkákból, bevásárlásból is ki kell venni a részét, csinálta már a pénz kezelését, számlák fizetését, akkor hamarabb megtanulja hogyan kell csinálni és képes lenne teljesen egyedül is megoldani.

Attól mert ma kényelmesebb a fiatalok élete és nem 14-16 évesen kezdenek dolgozni és magukról gondoskodni, mint 40 éve, még az emberek ugyanolyan. CSak később tanulják meg mert ráérnek megtanulni.

Az átlag fiatal 18-19 évesen már képes LENNE egyedül élni és magát ellátni, hiszen már nagykorú, felnőtt embernek is tekintjük - csak szerencsére a többségnek erre nincsen szüksége. (sokaknak meg lehetősége, mert a jövedelméből 18 évesen még egyedül nem tud boldogulni)

2023. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Képes lenne, ha nem ilyen szégyenteljes fizetések lennének.
2023. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Az átlag egy tojást nem tud megfőzni .
2023. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem igazan.

Ha csak nem dolgozik egesz nap fizikai munkat…

2023. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Tudod, pénz költeni egy 6 éves is tud.

Ha van elég pénze, nem olyan hű de nagy dolog elkölteni az alapvető és az élvezeti dolgokra.

2023. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Én 19 éves vagyok és igen, képes lennék rá. Simán el tudnék menni albérletbe, lenne rá pénzem, kajára is és még félre is tudnék rakni.

Viszont így, hogy még a szüleimmel élek, sokkal többet tudok félrerakni, tudtam autót venni magamnak, letudtam rakni a saját pénzemből a jogsit, a B, a C és az E kategóriát is.

Jaa, és nem csak pénzem lenne pl kajára, főzni is tudok, takarítani, autótszerelni, sőt még a tojást is meg tudom főzni.😎🥚

2023. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Anyagilag szerintem nem. Persze, itt gyakorin mindenki 14 éves kora óta diákmunkázik, meg simán eltartotta magát már 18 évesen, de szerintem a mai világban egy ennyi idős még ha van is szakmája, nagyon-nagyon nehezen tud annyit keresni, hogy anyagilag stabilan önálló legyen. Mármint nyilván ha muszáj, akkor el tud vegetálni, de nem hiszem hogy ez a cél.

De gondoskodni magáról, háztartást vezetni simán tud egy ennyi idős. Én 19 évesen költöztem el. A szüleim sokáig támogattak még anyagilag (de én is dolgoztam persze), viszont amúgy feltaláltam magam. Pedig előtte egy mosást nem raktam be, meg főzni sem igazán tudtam. De manapság mindent meg lehet tanulni a netről.

2023. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A szükség angy úr alapon szerintem el tudná a legtöbb.
2023. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

1-esnek!


Nem itt, a gyakorin, hanem a való életemben, 13 évesen már főztem, pogácsát, beiglit sütöttem.


6. után, nyáron kézbesítő voltam az Állami Iparművészeti Vállalatnál. 7. után a Zrínyi Nyomdában csokis papír dobozokra celofánt ragasztottunk, 1. gimi után, nyáron az Édesipari Vállalatnál konyakos meggyet arany sztaniolba csomagoltunk, majd gépnél szórtuk a tejcsokiba az amerikai mogyorót, máskor meg a golyos rágógumit pakoltuk a műanyag dobozába.

6.-tól engedélyezték az egy havi diákmunkát.

2023. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!