Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol élsz most jelenleg kisebb...

Hol élsz most jelenleg kisebb vagy nagyobb város, esetleg falu? Hogy tetszik ahol jelenleg élsz? Valójában hol szeretnél élni és miért?

Figyelt kérdés

2023. jan. 18. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nagyváros, szeretem. Sosem költöznék faluba, az egésztől kiráz a hideg.
2023. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kb 7-8 ezer fős kisvárosban élek, pár hónapja költöztem ide. Előtte egy 10 ezer fős városban éltem.


Nekem sajnos csalódás volt, az ország kissé elmaradottabb részén vagyok most, sok mindennel probléma van. A lakosok számához képest túl kevés és túl kicsi élelmiszerboltok vannak, állandóan zsúfolt, mindig ki van fosztva, és sok mindent nem lehet kapni. Egy értelmes bevásárláshoz mindig át kell menni nagyobb városba. Az előző helyen sokkal nagyobb választék volt.

A másik a rengeteg kóbor kutya, a gyepmester hiánya és a teljes érdektelenség. Előző helyen is voltak, de max kistestűek és nagyon ritkán bukkantak fel. Itt meg ilyen husky, kaukázusi, a saját kutyáimmal egyedül nem is merek elindulni sétálni, mert mindig összefutunk pár kóbor kutyával. Balesetet is okoznak, agresszívak.


Kárpótlás, hogy a környezet szép, sok a túralehetőség a környéken, ami az előző helyen nem adatott meg, a legkisebb dombokhoz is minimum 2 órát kellett autózni.


Legszívesebben máshol laknék, egy Dunakanyarban lévő fejlettebb, nagyobb városban, de ott borzasztó drágák a házak.

2023. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Éltem eddig 160 ezres megyeszékhelyen. Itt egész jó volt a környezet, de a lehetőségeket néha korlátozottnak éreztem.


Aztán éltem Budapesten. Ott rengeteg a lehetőség, de nem ebben a környezetben akartam leélni az életemet.


Aztán külföldre költöztem egy nagyváros közeli faluba. Itt az zavart, hogy séta távra kb semmi nincs.


Végül egy nagyváros melletti 20 ezres kisvárosban kötöttem ki. Ez perfekt. Egyik oldalról nyugis, az emberek ismerik egymást, 5 perc sétára itt a természet, de szintén 5 perc sétára ott a vasútállomás, ahonnan 20 perc alatt a nagyvárosban vagyok. De sétatávolságra van szupermarket, drogéria, kávézó, könyvtár, étterem.

2023. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Főváros, soha nem mennék ennél kisebb településre. Éltem pár évet kisvárosban, borzasztó volt
2023. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 1500 fős faluban. Nincs vele különösebb bajom, eléldegélek itt, habár egy 15000-20000 ezer lakosságú városban szívesebben élnék.
2023. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Budapesten, itt is születtem. Engem aztán sehova nem visznek innen lakni :D Itt van minden. Munkalehetőség, szórakozási lehetőségek. Bírom, amikor azzal érvelnek kis város mellett, hogy "itt is van munka" és "itt is megtalálható minden". Na a van munka azt jelenti, hogy gyárba felvesznek, meg esetleg bolti eladónak. Tényleg van munka, na de milyen? Pesten meg 5 perc alatt találsz munkát még érettségivel is, diplomával meg főleg. Szórakozási lehetőség aláírom sok másik városban is van. De ez olyan, hogy étterem, strand, mozi, pláza. De ha én konkrétan a Tropicariumba vagy a Bamba Marhába akarok menni, akkor máris nincs meg minden kisvárosokban :D
2023. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Újpesten lakom, mindig is itt laktam és ezután sem szeretnék ezen változtatni. Ha valami hatalmas vagyon szakadna a nyakamba, talán átköltöznék Budára, a II., vagy a XII. kerületbe.
2023. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Falun élek. Budapestről költöztem. Nagyon szeretem, csönd, nyugalom, nagy ház, nagy birtok, mégis minden elérhető max félórányira autóval.
2023. jan. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Falunk élek alig várom hogy elköltözhessek ha minden jól megy idén sikerül.Soha a büdös életben nem jönnék ide vissza.
2023. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!