Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék jó/jobb ember?

No_Name3 kérdése:

Hogyan lehetnék jó/jobb ember?

Figyelt kérdés
Így általánosságba kérdezném mert hiszem, hogy nem vagyok olyan jó mint akarnám. Ezen akarok változtatni, mert hiszem azt, hogy ha valakinek rosszat csinálok akkor azt visszakapom. Már egy ideje érzem, vagy talán tévedek, de szeretném, hogy jobb kapcsolataim legyenek a körülöttem lévőkkel. Vannak barátaim meg haverjaim, jó kapcsolat van közöttünk meg az emberekkel nem vagyok alapból k*csög max akkor ha ők is de érzem, hogy többet is ki tudnák hozni magamból.

2023. jan. 18. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Légy például empatikus, őszinte, önazonos, tiszta szívű, segítőkész. Bár a mai világban én azt tapasztalom, hogy nem becsülik ezeket a tulajdonságokat, de én akkor is ilyen vagyok.
2023. jan. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És a legfontosabb az önismeret. Ha tudod ki vagy, mit akarsz akkor minden olajozottan működik.
2023. jan. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem vagyok alapból k*csög max akkor ha ők is"

Kezdetnek mondjuk akkor se legyél az, ha ők azok. :)

2023. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha megmaradsz olyannak, amilyen vagy, az sem olyan könnyű ám, ahogy változik az élet. :) De ha belefér, legyél még egy kicsit udvariasabb, még egy kicsit figyelmesebb, megértőbb, elnézőbb, segítőkészebb, tapintatosabb, előzékenyebb, türelmesebb, elfogadóbb, stb. akkor is, amikor épp fáradt vagy, meg éhes, rosszkedvű meg ilyenek. :)
2023. jan. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Tudom magam is, hogy nem szabadna úgy viselkednem ahogy ők, már nem nagyon csinálom (talán).


4/4


Úgy lesz, köszi a válaszod. Csak tudjátok az a szomorú, hogy amikor kedves vagy, vagy próbálsz jó ember lenni, az emberek gyengének látnak téged, a kedvességet a gyengeséggel azonosítják, ezért azt hiszik, hogy kihasználhatnak meg minden. Vagy ha teszel egy határt és azt mondod NEM akkor meg azt a tudatod idézik elő benned, hogy milyen vagy, meg milyen rossz ember vagy. Kemény vagy nehéz dolog jó embernek lenni a mai világba, szerintem főleg úgy, hogy milyen emberekkel vagy körülvéve. Nehéz megőrizni a hidegvéredet néha.

2023. jan. 22. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"amikor kedves vagy, vagy próbálsz jó ember lenni, az emberek gyengének látnak téged, a kedvességet a gyengeséggel azonosítják, ezért azt hiszik, hogy kihasználhatnak meg minden"

Na azt azért nem kell hagyni. Sőt, nem is szabad, mert ha hagyod magad kihasználni, akkor hosszabb távon tönkreteszed az önbecsülésedet, ami pedig közérdek, hogy megmaradjon, mert csak akkor tudsz továbbra is segítőkész lenni meg minden ilyen, ha jóban vagy magaddal.


"Vagy ha teszel egy határt és azt mondod NEM akkor meg azt a tudatod idézik elő benned, hogy milyen vagy, meg milyen rossz ember vagy."

Hogy mennyire hagyod, az csak rajtad múlik. Fel kell nőni a feladathoz, meg kell tanulni leszarni, hogy mások mit gondolnak. :) De egyébként sokszor nem is mások keltik bennünk az ilyen érzést, hanem mi magunk problémázunk a semmin, mert még nem tanultuk meg, nem bírjuk elhinni magunknak, hogy nemet mondani nem gonoszság (abban az esetben, amikor meg valaki ki akar használni, egyszerűen önvédelem, amihez mindenkinek joga van :) ).


"Kemény vagy nehéz dolog jó embernek lenni a mai világba, szerintem főleg úgy, hogy milyen emberekkel vagy körülvéve. Nehéz megőrizni a hidegvéredet néha."

A feladat az, hogy "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." Ebben te is benne vagy! Ne játszd a mártírt, hanem csak akkor segíts, ha az neked tényleg semmiség, meg akkor, ha tényleg nagy szüksége van rá a másiknak, de amikor nem is olyan fontos neki, neked viszont igenis erőfeszítés lenne, akkor nyugodtan mondj nemet - akkor viszont lelkiismeretfurdalás nélkül, hiszen a te szempontjaid semmivel sem kevésbé fontosak, mint az övéi. És te se sértődj meg, ha neked nemet mond valaki olyasmire, ami nem is olyan nagyon fontos neked, neki viszont igenis erőfeszítés lenne.

2023. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorin nem először olvasom azt, hogy "az emberek a kedvességet gyengeségnek veszik" és hasonlók. De a való életben ezzel soha nem találkoztam, szóval nem tudom ezt honnan veszitek.. na mindegy.

Legyél kedves, segítőkész másokkal, viszont ez nem azt jelenti, hogy alá kell vetned magad nekik. Nem. Ha érzed, hogy kihasználnának, mondj nemet.

2023. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igaz, már úton vagyok afelé, hogy ne érdekeljen annyira mások véleménye, meg elnézést, hogy sajnáltatom magamat, nem az a célom vele ha úgy jött le. Mostanában kezdem elsajátítani, hogy tudjak nemet is mondani, nehéz de nyilván megérti az aki tiszteletben tartja a véleményemet. Én magam megtudom érteni ha valaki nemet mond, nem szeretek semmit se ráerőltetni senkire (remélem), meg nem mondanám magam "martír"-nak, mert nem hinném, hogy hoztam volna én valaha olyan áldozatot még, vagy csak nem emlékszek.

Úgy vagyok vele, hogy még fiatal vagyok (20), még nincs semmi veszve, majd lesz, ahogy lennie kell.

2023. jan. 22. 15:56
 9/9 NTBS ***** válasza:
Önfejlesztés. De nem biztos, hogy megéri. Én jó szoktam lenni, de egyre kevésbé látom hogy van értelme.
2023. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!