Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem okoz csalódást, mikor egy...

Nem okoz csalódást, mikor egy erősen szorongó, szociális fóbiás ember idővel feloldódik, és magabiztosabb lesz, jobban meri önmagát adni? Nem érzed úgy, hogy átvert?

Figyelt kérdés
A problémám, hogy tényleg elég erős szorongást érzek új társaságban, új emberekkel, új helyen, az utcán, boltban, stb. Nagyon félénk vagyok, látszik rajtam a szorongás, a hangomon, arcomon, a kommunikációmbam. Ennek ellenére, hogy ilyen gáz vagyok, az emberek többsége kedvelni szokott, mert "aranyos, kedves kislány" vagyok, ilyeneket mondanak. Nagyon szeretem amúgy az embereket, szeretek barátkozni, minden programban benne vagyok, középsikolában rengeteget jártam nagy társasággal mindenhová. Egy idő után megnyugszom, és feloldódom, elmúlik ez a borzalmas szorongás, amivel a hócipőm tele van már... és olyankor jobban merem adni önmagamat, magabiztosabb vagyok. De sokszor ezen is szorongok, hogy nem csalódás-e a másik embernek, hogy előtte ilyen voltam, utána meg olyan. Olyan, mintha átvágnám az embereket, pedig nem célom, csak tényleg rettegést érzek, amit képtelen vagyok kontrollálni.

2023. jan. 21. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem, nekem a szociális fóbia meg a hisztis görcs viselkedés az, ami csalódás
2023. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ittapiros ***** válasza:
100%
Szerintem az segíthet neked, ha nem akarsz belemászni mások fejébe. Erre a kérdésedre is nem akarod te megadni a választ. Hanem hagyod őket, hogy ők adják meg. És úgy tudd meg, hogy mi van, hogy ők kommunikálják, nem te kisakkozod előre. Szóval, hogy te viselkedsz ahogy akarsz, vagy tudsz, vagy ahogy képes vagy és arra ők reagálnak és akkor te látod, hallod ezt az érzékszerveiden át és te is tudsz erre reagálni. Akár szóba is hozhatod ezt a témát, ha látod, hogy ténylegesen meglepett, mert felszabadult vagy mondhatod is, hogy "meglepődtél? ritkán tudok így feloldódni" és itt sem kell, hogy gondolkodj mi lesz az ő válasza reakciója, azt is hagyd meg neki. szóval te csak legyél valódi. és hagyd hogy ők is azok legyenek. ne akard előre kitalálni mire reagálnának úgy, amit te a Jó reakciónak címkézel a fejedben és úgy csinálni. nem tudom mennyire sikerült jól megfogalmaznom, mire gondolok :D
2023. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel kapcsolatban van egy nagyon kellemetlen élményem. Már több mint 15 éve volt, de a mai napig rossz érzés visszagondolni rá.

Egyetemen fél évet jártam egy pszichodráma csoportba. Én is hasonló vagyok, mint te, nehezen oldódom, szorongok új társaságban, de ha egy idő után feloldódom, akkor merem önmagam adni, és ezt élvezem is.

A pszichodrámát is élveztem. Bár nem lettek onnan szoros barátaim, nem éreztem úgy, hogy nagyon kilógnék. Az utolsó órán viszont jött a hideg zuhany. Az volt a feladat, hogy mindenkiről mondjuk el, milyennek ismertük meg a fél év során. Mindenkiről csupa pozitívat mondtak, amikor viszont rám került a sor, jött a mély hallgatás. Végül vonakodna elmondták, hogy nem ilyennek képzeltek, sokkal visszahúzódóbbnak tűntem, és nem tudták hova tenni a viselkedésem. Egyértelműen lejött, hogy nem bóknak szánják. Pedig nem csináltam semmi extrát, csak ugyanúgy részt vettem a gyakorlatokban, mint mindenki más.

Nagyon kellemetlen volt, és azóta persze csak jobban görcsölök a társas helyzetekben, és már akkor sem igazán merek megszólalni, amikor amúgy szeretnék.

2023. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Többet görcsöltök, mint egy hormonzavaros menstruáló lány. Elég lesz már
2023. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

ja hogy magadról beszélsz...

Figyelj barátom nem olvastam el, csak amig rájöttem, hogy magadról beszélsz.

Te beteg vagy mentálisan. A betegség, amit a kérdésed alatt egyből emlitesz újra, a szorongás. Ezért IS gondolod, hogy hátha mások azt gondolnák hogy...

Ez maga a szorongásod egy másik eredménye, mint a bezártság a kapcsolataid elején.

Kérlek szépen menj el egy jó pszichológushoz.


Ja és.. Ne félj.. Mindenki leszar mindent. Mindenki 100szor felszinesebb, mint te valaha voltál... Csak csináld, ahogy jónak érzed, és ha valakinek gondja van, vagy átverve érzi magát, akkor eléd áll, ha nem akkor te vagy a szerencsés, de ilyen nem lesz és nem is lesz. Ez a "más volt elején, átverve érzem magam", annnyira hihetetlenül ritka..., még akkor is amikor tök helyénvaló lenne... A te esetedben, főleg igy, hogy őszinte vagy, erre nincs semmi esély. Chiiiill.. u r looooved... and accepteeeed. ;) ^^

2023. jan. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!