Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan védekezzek érzelmi...

Hogyan védekezzek érzelmi csalódás ellen?

Figyelt kérdés

Olyan a személyiségem, hogy mindig azokat a nőket vonzom be, akik alattomos türkökkel próbálnak meg irányítani és kontrollálni érzelmileg. Ezeket szeretném teljesen kizárni, és esélyt sem adni a jövőben.


Az elején mindig kedvesek, érdeklődőek, keresnek és beszélnek velem. Nem szoktam az első pillanattól esélyt adni nekik, mert tudom hogy mi lesz a vége... De volt egy kitartó személy akinek megnyíltam több mint fél év beszélgetés után. Amint látta, hogy van érzelmi kötődés, egyből elővette a trükkjeit és manipulálni kezdett. Természetesen nem mondtam neki hogy szerelmes vagyok belé, mivel ez nem igaz, csupán tetszik és ha komolyabbra fordulnának a dolgok talán el is tudnám képzelni vele. Szóval elindult a lassú ismerkedés, mivel úgy tűnt mintha én is érdekelném.


Szóval most ott tartunk, hogy megint meg kell szakítanom valakivel totálisan a kapcsolatot, mert totál kivagyok ettől az érzelmi manipulálástól. Már messziről megérzem ennek a szagát és sosem mentem bele ilyenekbe. A furcsa, hogy 10-ből 10-szer amint megszakítom ezek után az egészet, egyből eltűnnek és kb soha többé nem is beszélünk többet.


Kérdem én, mi ez az egész? :D Most megint két hétig nem tudom élvezni az életem vagy koncentrálni a céljaimra, mert azon kattogok, hogy milyen jó lenne megint beszélni. De köszönöm nem akarok megint érzelmi csalódást.



2023. jan. 23. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Tanulj meg felállni belőle, az élethez bátorság kell.
2023. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Talán menj el egy pszichológushoz. A nagy büdös helyzet az, hogy a te fejedben vannak gondok. Miért ilyen nők iránt vonzódsz?
2023. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Nincs kialakult, megedzett szemelyiséged, érzelmi tartalékod, önismereted. Terápiában megtanulható és fejleszthető.
2023. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze ezt mind tudom, hogy velem van a gond. Ez soha nem fog változni vagy javulni, szóval nekem egyszerűbb ah az egészet kizárom az életemből.
2023. jan. 23. 12:23
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Kotonnal
2023. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sokan felreertik a kozvetlen embereket. Lehet ok csak haverkodni akartak, de megereztek h te tobbet akarsz igy inkabb lepnek
2023. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen biztos vagyok benne hogy ilyesmi az oka.. De nem is nagyon érdekel mert általában ezek soha nem jönnek össze nekem, így nem is teszek bele energiát, sőt szinte menekülök tőle. Az egyetlen probléma, hogy ez most túl sokáig húzódott és megint egy csalódás :D


Totál el kell magam szeparálni mindenkitől, hogy ne történhessen ilyen. Pedig jól éreztem magam, jó volt végre beszélgetni valakivel és egy hullámhosszon lenni.


Be kell látni hogy a fiú-lány barátság nem igazán működik.

2023. jan. 23. 16:11
 8/13 anonim ***** válasza:
De a baratsag mukodik, ha mind a 2 fel csak annyit akar.. nem kell menekulni a kapcsolatoktol csak nem szabad tul komolyan venni a dolgokat amig nem azok. Allj lazabban a dolgokhoz
2023. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi ez nagyon jó tipp, mostantól sokkal jobban figyelek majd erre. Ezt a kapcsolatot pedig lezárom, mert túl közel került már hozzám. Ez úgysem menne úgy mint ezelőtt.
2023. jan. 23. 16:34
 10/13 Senior Séf ***** válasza:

" általában ezek soha nem jönnek össze nekem, így nem is teszek bele energiát.."

Kétféle ember van, kérdező. Az egyiknek sikerül, a másik feladja.

2023. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!