Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell meghúzni a határai...

Hogyan kell meghúzni a határaimat?

Figyelt kérdés
Elegem van hogy sokan beleszólnak az életembe.
2023. febr. 8. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Hát legéyl határozott.

Ne agresszív, nem erőszakos, csak simán tarts ki a saját véleményed mellett. Ha az indokolt. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem fogadhatnál meg jó tnaácsokat.

2023. febr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Eddig még nem volt eléggé eleged. Ha majd az lesz, akkor nem fognak többet beleszólni, mert nagyon határozottan nem fogod megengedni nekik. Akár a kapcsolatmegszüntetésig vagy töredékére ritkításáig is elmenve.
2023. febr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Én vonalzóval szoktam.
2023. febr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Megmondani nekik pl.: hogy "Köszönöm a véleményedet", max hozzátenni, hogy: "Köszönöm a véleményeddet, átgondolom", és tégy úgy, ahogyan te szeretnéd. Vagy:

Aki mond valamit, hogy ezt-azt-amazt, így-úgy-amúgy tegyél, kérdezd meg tőle, hogy miből gondolja, hogy ezt így kellene tenni? Ha reális a magyarázata, fogaadd el, ha nem, akkor vesd el.

Ne válaszolj sosem egyből csípőből, flegmán, mert az nem jó.

Mondd ki többet, hogy "NEM". Ha csak nem életbevágó a feladat, akkor ne legyen lelkiismereted, hogy "NEM"-et mondtál valamire: meg lesz az a valami oldva máshogyan, más által, másmikor.

2023. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Én bizony elég tapló szoktam lenni azokkal, akik ezt az életembe beleszólást megkockáztatják. Az ember nem is gondolná annak, pedig ez rettenetesen tuskó paraszt szokás. Majd ha érdekel valakinek a véleménye, akkor fogom kérni, egyébként én sem szoktam másoknak kéretlenül tanácsokat osztogatni, tartsa más is ezt tiszteletben.
2023. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne a kéretlen eligazításokat megköszönni, 4-es?
2023. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én adom amit 5es mond.

6os, valójában ez nem a szívől jövő hála jele:D De az emberek ha azt hallják, hogy "oké, átgondolom" akkor nem nyugszanak meg, mert úgy látják, hogy nem fogadtad be igazán a tanácsukat. Viszont ha azt mondod, hogy "köszönöm a tanácsodat, még átgondolom" akkor elégedetebbek, és be is fejezik a mondandójukat.

Magyarul könnyebb lerázni az ilyeneket, ha kedvesen szólsz hozzájuk. És nem sérül a kapcsolat sem.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem vetheted el azonnal azt, amit mondtak:D De későbbiekben is ha megkérdezik miért nem úgy cisnáltad azt mondod, hgoy "háát végül úgy éreztem nekem jobb lenne így". De mivel a "köszönöm" miatt úgy érezték, hogy tényleg megfontoltad a tanácsot, így sokkal könnyebben belemennek, hogy oké, átgondoltad, máshogy döntöttél.


Apróság, de tényleg egyszerűbb így bánni az emberekkel.

2023. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Konfliktuskerülő vagy, 7-es. Ha nekemtámadnak - márpedig a kéretlen helyreigazítás az - nem kell elsimítani a konfliktust, hanem bele kell állni. Ez a határvédelem. Nem kell a támadót simogatni csak mert nem szeretem az összecsapást. Így csak fenntartod a helyzetet, indokolsz, tehát magyarázkodsz, védekezel. Nem tartozol magyarázattal a személyes döntéseidért. Egyszer kell felvállalni a konfliktust, többször nem lesz rá szükség, mert az illető a saját egója védelmében rá fog jönni, hogy veled nem jut dűlőre, új elnyomnivaló alany után kell néznie.
2023. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6#: Azért, mert ha állandóan erőszakosan közelítünk meg egy dolgot, pl.: "Miért pofázol bele az életembe?"-stílussal, az csak erőszakot szül. Így, ha megköszöni az ember, akkor elismeri a másik tfh. jóindulatú hozzáállását, DE NEM kötelező azt követni: azaz a káposzta is megmarad, a kecske is jól lakik alapon nincs cirkusz, mint az 1. verzióban.
2023. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8, ki beszélt magyarázkodásról?

Ráadásul te támadásról beszélsz. nekem nincsenek rosszindulatú emberek a környezetemben. Aki tanácsokat akar adni, az jóindulattal teszi, tehát fölösleges büntetnem, elég a tudtára adnom, hogy nem fogadtam meg a tanácsát.

Ráadásul nem élek abban atudatban, hogy mindent IS jobban tudok másoknál. Lehet, hogy aki tanácsot ad, annak igaza van, az ő ötlete jobb. Viszont ha egyszer beoltom és elkergetem, azon kívül, hogy sérül a barátságunk, legközelebb inkább feszengve arrébbáll, akkor is, ha full hülyeséget cisnálok és ő szólhatott volna.


Te talán támadva érzed magad. Én nem. Itt nincs szó konfliktusról, így nincs mit elkerülni.

2023. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!