Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így hogy lehet leélni egy...

Így hogy lehet leélni egy életet? Párkapcsolatban mindig hasonló a probléma, munkahelyen sehol sem teljesítek jól, világnézetem más, enyhe autizmusom is van, kézügyességi, felfogási gondokkal.

Figyelt kérdés

Nem tudok hibátlanul dolgozni, bármiről is legyen szó. Próbáltam tovább tanulni, de az érettségit is estig csináltam és a szerencsén múlt,hogy sikerült. Feldogásom extrém lassú. Ügyetlen is vagyok. Már elmúltam 30, gyermekkorban nem jó neveltetést kaptam és mindenre maximum az volt a magyarázat, hogy hülye a gyerek és ennyi.

Párkapcsolatomban mindig hasonló problémák jönnek elő. Mindegyik mondta,hogy nekem soha semmi nem jó. Igaz volt köztük alkoholista, zugivó is és ezt ki viseli el. Ezek által ment el a kedvem tőlük. Bevonzottam mindig az ilyet ,pedig én úgymond rendesen élek, nem züllök. Belekötök abba is, hogy nem kell 600x mosni, inkább venne több ruhát,aminél 1 hétre. Vagy az,hogy ne legyen már 3 tusfürdő bontva, használja el az egyiket és ne gyűjtse a majdnem üres flakonokat. Itthon nem bírom a zajt, úgyhogy háttérzajnak se tévé se zene ne menjen. Reggel korán vagy munka után nem erre vágyom. Ha ágyba fekszek , párom beszélgetni kezd és miatta nem alszok eleget. Ezért is szóltam. Exemnek is még,hogy este 10 után ne hívjon.

Vegetáriánus vagyok ,így nem főzök húst a főzni nem tudó páromnak és nem is lennék hajlandó húsos edényt, tányért mosogatni. Sportolok heti pár alkalommal, amit szeretek. Legalább ezt. Már a második barátom is kezdi unni. Pedig heti 4x másfél óra nem sok. Más tévét néz helyette. Lehet olyan típus kellene nekik,akik inkább filmet néznek. Na az se köt le. Havi max 1 film még elmegy, de nem tudnék a képernyő előtt sem ülni.

Szóval emberi kapcsolataim nem jók miattam és vagy rosszat fogok ki,vagy én nem tudok normális lenni velük, vagy mindkettő. Általában az utóbbi. Kepességem nincs, alulfejlett lettem. Így mihez kezdjek magammal,mert ezt unom. Ha valamit nem szeretek,akkor azt elviselni sem tudom. Próbáltam.


2023. febr. 12. 13:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy megszoktam, hogy egyedül vagyok és amióta együtt lakom valakivel, minden extra módon fogy. Vajat is mintha kanállal enné, pedig exemmel is laktam és nem kellett hetente a nagyobb kiszerelést venni. Sajtot se,pedig azt ő is szerette. Nagyon lassú járású amiről nem tehet, de iszonyatosan zavar,mert ezáltal lassan csinál mindent és együtt megyünk valahova, rossz visszatartani a saját tempómat, ami hozzá képest futó lépés.
2023. febr. 12. 13:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne bántsd magad. Te ilyen vagy, békélj meg ezzel. Merj magad lenni.

De azt is fogadd el, hogy mások másmilyenek. Az, hogy felbont egy újabb tusfürdőt, vagy az, hogy lassabban megy, mint Te, nem nagy probléma, kompromisszum kérdése. Vagy ne akarj párkapcsolatot. Egyedül is le lehet élni egy életet.

Dolgozz a változáson, esetleg járj pszichológushoz.

2023. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Szia, pontosan ugyanígy vagyok ezzel én is, Én 24 vagyok, de bármit is csinálok mindig hibázok. Nem egyszer-egyszer, hanem folyamatosan hibásan csinálok dolgokat. Nem csak új dolgokkal, hanem olyanokkal is, amiket már évek óta csinálok. Ezért minden munkahelyemről elbocsájtottak eddig. Én bár továbbtanultam egyetemen, de direkt önsorsrontva egy olyan egyetemre mentem, amit tanulás nélkül végiglehet csalni és egy fenéktörlésre alkalmas diplomát szereztem 5 év ablakon való kidobással. Párkapcsolatom mondjuk nekem sosem volt és nem is lesz. Világnézetem nekem is más, én már ideológiát űzök a naplopásból és a lustaságból. Kézügyességem egyáltalán nincs,a felsogásom extrém lassú.

Én erre nem találtam megoldást, szerintem nincs is és nem lehet leélni azt az életet amit a társadalom formált. Engem a természetanya többször próbált meg kinyírni, de az orvosok istent játszva mindig visszahoztak. Pedig valószínűleg okkal haltam volna meg. Szerintem itt az idő nekem és nemsokára felkötöm magam. Sokan mondják, hogy az öngyilkosság nem old meg semmit, de nekem teljesen felesleges élnem.

2023. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Engem akkor is idegesit ,ha takarítok, hogy ott van 2-3 majdnem üres tusfürdő vagy fogkrem vagy bármi, amit nem lehet kidobni, mert az baj, de nem is használja el,hanem rakosgatni kell. Az oké, ha van 2 fajta tusfürdő váltogatni, de amikor 3 egyforma volt nyitva, az zavart.
2023. febr. 12. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha sok minden másért is ....-od az illetőt (mosás, tévé, zene, beszélgetés, sétatempó, vaj, ki tudja, mi még), az fárasztó és kiábrándító lehet. Levegőt vehet az illető? Van olyan, amiben meg lehet felelni neked?
2023. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

15 éve nem véletlenül nincs tévém. Például.

Ejjel akar beszélgetni és én reggel korábban kelek. Ez itt a baj. Ő ráér kialudni magat. Munkán kívül soha nem volt más elfoglaltsága. Nekem van. Nem mókuskerékben szeretnék élni.

2023. febr. 12. 16:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Te normalis vagy. A pasidat rugd ki.
2023. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Három tusfurdot is kinyit."

Örömmel tölt el, hogy ilyen gigantikus problémákkal kell megkuzdened a párkapcsolatban.

Meg hogy fogy a vaj! Fogy a magyar, az nagyobb baj! :DD

2023. febr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen olyan embert kell találnod, akivel jobban passzoltok. Nem vagy rossz te sem meg ezek az emberek sem, csupán nem vagytok kompatibilisek.

Legközelebbi társkeresésnél érdemes lenne megbeszélni a szokásaitokat, mielőtt összeköltöztök.

Egyébként én is egyes dolgokban olyan vagyok, mint te (pl. nagyon igénylem a csöndet, és csak ritkán szeretek filmet nézni, meg nem mindegy nekem, mi hova van pakolva), és diagnosztizált autista vagyok. De 13 éve élek párkapcsolatban, szóval lehetséges ez így is.

A férjemmel (aki nem autista) szerencsére sok mindenben hasonlítunk, pl. ő is szereti a csöndet, de amiben különbözünk, abban megtanultunk alkalmazkodni egymáshoz, amennyire lehet.

Tudom, nem könnyű a párkeresés, de ne add fel, mert szerintem bőven léteznek olyan emberek, akikkel jól kijönnél.

2023. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!