Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kapcsolataitokat t u d j á...

A kapcsolataitokat t u d j á t o k úgy kezelni, hogy nem szól örökre? Minden kapcsolat csak egy darabig tart?

Figyelt kérdés
Aztán elhal, megszűnik, lazul, kiesnek emberek az életünkből, jönnek újak. Nekem ez nagyon nehéz, ennél görcsösebben ragaszkodom mindenhez.
2023. febr. 26. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Az egész el van cseszve. Ugyanis az ember azt idealizálja, hogy minden kapcsolat örökké tart, egész elvárásrendszert építettünk ki rá magunknak, hűség, anyagi és érzelmi beleereszkedés pl párkapcsolatoknál, utána meg tartsuk természetesnek és váhjunk jópofát ahhoz, hogy "de hát benne van a pakliban" az, hogy vége lesz.... Vagy az emberiség alkalmatlan a társas együttélésre hosszútávon vagy túlidealizál mindent.
2023. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehezen, de ez van. És minden emberi kapcsolat "lazul" egy idő után.

Nem szabad görcsösen ragaszkodni senkihez, mert minél jobban akarnád kisajátítani magadnak a másikat, annál jobban menekülne ebből. Amikor valaki lelép, vagy olyat tesz, amire álmodban sem gondoltál volna, mert azt hiszed 10-15 év után már ismered. Hát nem, nagyon nem. Elválások sorozata, a gyerekek felnőnek, a rokonok, családtagok, barátok, a szeretteink meghalnak körülöttünk és nem tehetünk semmit.

2023. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valaki pl ha jól tudom, azt is természetesnek tartja, hogy a barátaink, ismerőseink is lecserélődnek (pl Kerner Tibor). Én meg, ha valakivel nagyon jó, bizalmas viszonyban, aka barátságban voltam, aztán x év múlva meg már nem, egyszerűen csak úgy tudom felfogni, hogy az a barátság nem állta ki a próbát. Az én igényem, vagy elképzelésem az lenne, hogy ha egyszer működött, akkor ne szűnjön meg, főleg ha konfliktus se volt.
2023. febr. 26. 15:42
 4/9 A kérdező kommentje:
2: akkor te így élsz és nem is esik nehezedre? Anyád, szerelmed, barátok, benne vannak az életedben addig, ameddig, aztán úgyis vége lesz? Így fel tudod fogni? Felnézek rád.
2023. febr. 26. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
4. nem, nem vagyok egy érzéketlen gépezet.
2023. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
100%
Végülis igen, ha nem is minden emberi kapcsolatot. De az emberek 99%-a csak állomás az életünkben, jönnek, mennek. Van, akinek az elvesztését sajnálom, van akiért megünneplem. És van, akit szeretnék a lehető legtovább az életemben tudni de ebből összvissz 2 db ember van.
2023. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Carpe diem.

Élj a mának! Ragadd meg a napot! Használd ki az időt ami van!

Nem lehet folyamatosan az elmúláson kattogni mert abba belebolondul az ember és csak az értékes időt vesztegeti.

2023. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egy természetes folyamat hogy változnak az életkörülményeid akkor a kapcsolataid meglazulhatnak. Pont most találkoztam egy barátnőmmel akivel régebben természetes volt hogy majdnem minden nap taliztunk egy helyen dolgoztunk kávézzunk satöbbi de most hogy elköltöztem kb fél évente tudjuk megtenni. Ilyenkor jön be hogy ha azt akarod hogy fenn maradjon a kapcsolat legalább ilyen szinten akkor azért enni kell És igen is el kell menni a találkozóra meg keresni kell a másikat.

Anélkül szép lassan eltávolodtok is aztán már nem is beszéltek soha.

Van több olyan barátnőm is akik ezt felfogják és emiatt már 20 éve barátok vagyunk, ritkán találkozunk De ha találkozunk akkor mindenki rászánja az időt is ott folytatjuk ahol abbahagytuk.


De voltak olyan barátnőim is akik egyszerűen nem bírták ezt elviselni hogy ilyen ritkán találkozunk ezért nem is erőltettem magukat és vége is lett a kapcsolatnak 🤷‍♀️

Mindig lesznek új barátok és ismerősök de szerintem aki időt szán a a kapcsolataira annak megmaradhatnak, még ha nem is lesz mindennapos kontakt.

2023. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Sokáig én is ragaszkodtam emberekhez, de volt pár törés az életemben (nem szerelmi-, vagy kapcsolati), és rájöttem, hogy minden ember lényegében ugyanolyan. Nincs különbség köztük, mindenkinek ugyanaz a végzete, így nincs mit/kit úgy igazán magam mellett tartani, kapcsolódni valakihez.
2023. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!