Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a magasan kvalifikált...

Ez a magasan kvalifikált doktornő miért őőő-zik ilyen csúnyán?

Figyelt kérdés

[link]


Azt hittem, hogy csak a buta emberek őőő-znek, mert szegényes a szókincsük valamint gyenge a kognitív képességük és így tudják csak nehezen kifejezni magukat.

Nem gondoltam/hallottam eddig, hogy tanult ember valaha is őőő-zne.



2023. márc. 4. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Lehet zavarban van az interjú miatt. Lehet te is őő-znél, ha neked kellene TV-nek interjút adni.
2023. márc. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak egy rossz szokás+zavarban van. Ha azt hitted, hogy csak a buta emberek ő-znek, hát tévedtél. Vagy tévedett az a szülő vagy tanár, aki ezt ki akarta irtani belőled vagy a környezetedből. Semmi köze az intelligenciához. Simán őő-zhet bármilyen művelt ember, nem szókincshiány. Egyszercsak megjelenik egy stáb a patikában, hogy nosza, nyilatkozzál a tévének, hát nem olyan természetes dolog. Ez legyen a legnagyobb problémád az életben, ez nem baj. Ez semmi.
2023. márc. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Psycho ***** válasza:
79%

A szaktudás és az előadástechnika két különböző "skill". Ez olyan, mintha azt mondanád, "hogy lehet egy ennyire jó futballista ilyen béna dartsos? azt hittem csak a kétbalkezesek rosszak dartsban, és a gyenge motoros képességeik miatt nem tudnak dobni! nem gondoltam eddig, hogy egy sokat edzett sportember ennyire gyenge legyen dartsban!"

Nyilván ez így elég hülyén hangzik.


A magas kvalifikációnak nem része, hogy fluensen beszéljen (az ő szakterületén). Nem attól leszel művelt és okos, hogy szuperülsz verbalizálsz (főleg kamerák előtt). Lehet valaki 75IQ-s buta ember jó beszélőkével, és lehet valakinek 150-es IQ-ja, professzori titulusa, 100 pubilkációja, miköben megszólalni alig tud.


Egyébként a hölgy egész folyékonyan beszél. Ha először kattintok a cím és kérdés elolvasása nélkül, lehet fel sem tűnt volna ez a "baki".

2023. márc. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Ó ez semmi! A régi nőgyógyászomat hallanád! 2-3 szó egymás után ha simán és rendes tempóban megy már csoda!
2023. márc. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Meg ne feledjük, nagyon sok dadogó vagy volt dadogó ember van, akik így "trükköznek" beszéd közben, így a szünetek alatt fel tudnak készülni az újabb szóra..
2023. márc. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligencia és a tanultság, műveltség nem feltétlen jár kéz a kézben a jó beszédkészséggel. Egyszerűen vannak gyenge beszédkészségű tanult emberek és kellemes dumájú iskolázatlanok is. Jól megfigyelhető, hogy ezutóbbiak a többi iskolázatlannal elhitetik, hogy intelligensek mert tudnak fennkölt körmondatokban beszélni és használnak speciális szavakat(mégha ezeket teljesen rosszul is használják, a buta embereknek ez nem tűnik fel). Lásd pl:a 8 általonost végzett Alekosz aki lenyűgözi az egyszerűbb lelkeket a beszédstílusával és nem látják mennyire hiányos a műveltsége.
2023. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég elkeserito rendszeresen látni, sokan hisznek abban, hogy kétféle ember létezik:

az intelligens, akinek nincs hibája, nincs rossz tulajdonsága, és még csak nem is téved soha semmiben -

és a buta ember, aki igénytelen, minden téren visszamaradott, és az egyetlen egy jó tulajdonsága maximum a jó szíve lehet, mintha csak valami szelíd állat lenne.


Nincs olyan ember a világon,aki mindenben jó, és olyan sincs, aki semmiben sem jó. Az intelligenciának sok formája van, nem csak annyi, hogy milyen iskolába jártál, vagy milyen jegyeket kaptál.


[link]

2023. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó, hogy velinkelted ezt a videót, mert a kérdést látva azt akartam kérdezni, mit értesz ő-zés alatt. Mert kétféle ő-vés van szerintem. Az egyik, amiről te beszélsz, az amolyan parasztos ő-zés, amiről az embernek a műveletlenség jut eszébe. Aztán van a másik, amit itt látunk. Ez nem az a parasztos ő-zés hanem az elgondolkodó -ő zés hiszen beszéd közben szedi össze a gondolatait. De én itt nem a műveletlenség jelét látom. Hisz tudja a választ, nem viselkedik paraszt módjára.
2023. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!