Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenbe a rosszat látja,nem...

Mindenbe a rosszat látja,nem tudok segíteni neki,ő pedig nem változik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Testvéremről van szó,akinek már felesége és gyerekei is vannak.

Feleségével csodálatos a kapcsolatunk,ő a legjobb barátnőm.

Tesóm már gyerekként is ilyen volt,nem volt semmi elképzelése a jövőjét illetően,mindig noszogatni kellett mindenben, otthon van hogy semmit sem csinál,mindig mondani kell neki,csak mondok egy példát

Ha nagyon fújt a szél,befüstölt a kályha,már évek óta,és mondta a felesége hogy megkellene csinálni a kéményt,párom is felajánlotta hogy segít neki.. Nagyon ritkán mennek valahová, tesóm 2x vitte el vacsorázni a nőt,akkor is a barátnőm mondta neki...

Vagy pár napja mondta neki, hogy elmehetnènek családostól egy természet látta helyre,tesóm rögtön a negatívumot látta benne..

Én már nem tudok vele beszélni..

Ti amúgy maradnátok ilyen emberrel?

Nem vagyok ellene,de barátnőm egy nagyon jó /ritka ember,és gyerekek után is szép,kedves az emberekkel.

Csak tűri,de nem tudom mire vár.

Talán arra hogy változzon


2023. márc. 6. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg itt egy szóra. Téged megértelek, mégiscsak közeli rokonod, próbálsz neki segíteni. De ez egy olyan dolog amit a csaj már az első randin leszűrt gondolom, és tudatosult benne hogy nincsenek egy hullámhosszon mert ő nem ilyen. Ilyenkor normális ember azt mondja hogy "ne haragudj Józsi de ez így nem fog menni, sajnálom, nem egymásnak lettünk mi teremtve", nem feleségül megy hozzá, és gyerekeket gyárt vele. Nem akarom fikázni mert senki nem kérdezte a véleményem, de a gyerekeket sajnálom, mert nagyon káros nekik ha az apjuk nem tölt velük időt, és barátnőd logikáját sem értem.

Na de a kérdésre visszatérve, ha ilyen beállítottságú, azzal nem tudsz mit kezdeni. Az ő agya így működik, ez van. Ezen max ő tudna változtatni, más semmiképpen. Hagyni kell az ilyet vergődni a saját nyomorában, mert csak felemészti az ember energiáját és életkedvét.

2023. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, mindkét gyerek védekezés mellett fogant(első tabletta,plusz óvszer,második spirál plusz óvszer).

Volt hogy bevallotta ő maga is, hogy negatív és mindenben a rosszat látja meg először, sajnos anya is ilyen,csoda hogy én nem.

Csak szeretnék neki valahogyan segíteni,vagyis mindketten, hogy változzon és rájöjjön mennyire szép is tud lenni az élet.

Szerintetek lehet változtatni rajta? Igen, sokszor érzem én is a negatívumot, tényleg ahogy a közelébe megyek,már régen is így volt...

Amúgy nem szeret barátkozni sem,nem él társasági életet,egy barátja van,aki a szüleivel él,30 + nem dolgozik,éjjel fent van,nappal alszik, hozzá megy át focit nézni... De nem szeretném ha ilyen emberek vennék körül,vagyis ilyen,amúgy kitanult a csávó...

Tesóm is,mégis egy gyárba dolgozik,pedig a legjobb tanuló volt az osztályban,Vuk diplomás,mégsem használja az eszét..

Barátnőm vette rá arra is, hogy kezdje el az autósiskolát,nagy nehezen...

Másik pedig hogy már évekkel korábban ajánlottak neki a gyárba, hogy lépjen feljebb,több pénz meg minden,de ő nem akart...

De barátnőm pedig elment napszámos munkát végezni mikor szülési szabadságon volt,nyilván a kicsi akkor volt 6 hónapos..

Amúgy dolgozik a barátnőm,jól keres ő is

2023. márc. 6. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez így rendben van, és értem én hogy bennetek csak jó szándék van, de a probléma az, hogy nem tudtok megváltoztatni senkit, és igazából nem is túl kedves dolog elvárni valakitől hogy egy alapvető személyiségjegyében megváltozzon. Ha ő elvan így, akkor miért kellene változtatnia? Alapvetően senkinek nem árt, ha boldog így, akkor még magának sem. (Ez alól a gyereknevelés az egyetlen kivétel, mert ha már magára vállalta, köteles apaként ott lenni a gyerekeinek, és időt tölteni velük.) Ez így tulajdonképpen olyan, mintha ti nem is őt szeretnétek, hanem egy elképzelt verzióját amilyen lehetne ha... Hangsúlyozom, hogy értem, hogy bennetek egyáltalán nincs rossz szándék, csak próbáld kicsit objektívan végiggondolni a helyzetet. Én és húgom hasonló helyzetben vagyunk, csak karrierrel. Ő 20 fele van, ilyen tanfolyam, olyan nyelv, stb, nekem meg az a nagy karrierista álmom, hogy ne haljak éhen. Elfogadtuk hogy ebben nem hasonlítunk, nem próbáljuk egymást meggyőzni, mert mindketten a saját igényeink alapján élünk, amik minket boldoggá tesznek.
2023. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sokszor ő sem tudja mi a baja,és mondta is hogy ez nem jó neki sem,és változtatni akar,de nem tudja hol kezdje.
2023. márc. 6. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor menjen coachoz, pszichológushoz, személyiségfejlesztő foglalkozásokra, stb. Azt szoktam mondani, hogy az "akarom" meg a "tervezem" az semmi. Sok ember megreked abban, hogy hátbaveregeti magát hogy hát de benne megvan a szándék, csak ezek a fránya körülmények (kifogások), és akkor ezzel el is van intézve a dolog, tenni meg semmit nem tesznek. Szóval addig amíg nem látod hogy konkrét erőfeszítéseket tesz, csak nyavalyog meg ígérget, addig felesleges bármennyi energiát feccölni bele. Ez nem a te életed, nem a te felelősséged. Ő most magától ül egy pocsolyában és siránkozik miatta, holott simán felkelhetne és kisétálhatna belőle. Szerinted tényleg a te felelősséget odamenni, nyakig összesározni/vízezni magad, és megpróbálni kiráncigálni? Ugyan már.
2023. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!