Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tï mennyire irtóztok a pókoktól?

Tï mennyire irtóztok a pókoktól?

Figyelt kérdés

A kérdésemet egy 10 perccel ezelőtti történet ihlette, amikoris arra keltem, hogy valami szalad a bal lábamon. Nem tulajdonítottam neki nagy dolgot, de bekapcsoltam a telefon zseblámpáját, hogy megnézzem mi ez, de egy eléggé meglett pókkal találtam szembe magam, ijedségem és meglepettségem hatására hamarabb kiugrottam az ágyból, mint amikor munkába kelek. A takarót ledobtam a földre, majd a seprőnyéllel férfiasan levadásztam a takarómban tartózkodó pókot, és megfelelően eltávolítottam az életteremből.

Ti szeretitek a pókokat/mit szóltatok/csináltatok volna a helyemben?



2023. márc. 9. 01:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
Az összestől irtózok. A sima hazipóktol is rosszul vagyok. A környezetem meg csak röhög rajta, hogy milyen baromi vicces vagyok....
2023. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%

Piciktől abszolút nem, viszont pár éve kezdődött, hogy a pincéből (társasház) felszabadul néha pár termettebb példány, nos... azoktól tartok. Nagyok is, mellé gyorsak is, és szeretnek szekrények alá menekülni. Tollseprűvel próbálom őket levadászni, majd gyorsan kidobni az ablakon. Előtte azért kinézek, hogy tiszta-e a terep.

Attól a gondolattól viszont egyenesen irtózom, hogy hozzám érjenek, vagy rosszabb esetben, rajtam rohangásszanak.

2023. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%
Hisztériás rohamot nem kapok, de irtózni irtózom tőlük, mint szinte mindentől, aminek négynél több lába van. A kaszáspókokat még csak-csak elviselem, amíg a felső sarkokban maradnak, de éjjelente gyakran lejjebb szoktak ereszkedni, olyankor nagyon meg kell néznem, hova lépek. A gyorsan rohanó fajtákat rühellem a legjobban, főleg akkor, amikor a párnámat nézik ki maguknak. Minek nekik annyi láb?! Bbbbbbrrrrrrr.
2023. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

én is úgy vagyok vele, hogy ameddig ott van a sarokban, és nem futok vele össze máshol, addig eltűröm. De a nagyobbakat amik netán feketék is, azokat szó nélkül kitessékelem.

A kérdésben szereplő pók is úgy szaladt, mint akit kergetnek, alig bírtam elkapni. Ma pedig kiporszívóztam az ágy alatt/mögött, meg úgy kb mindenhol, ahol amúgy nem nagyon szoktam(pl asztal mögött, radiátor alatt, stb)

Egy rovarral már jobban kibékülök, de az apróbb bogarak instant off.

Gondolkoztam egy elektromos pókírtó beszerzésén, csak attól tartok, hogy ettől meg előjönnek, aztán csak rosszabb lesz.

2023. márc. 9. 21:33
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
Ha nagyon pici nincsen vele bajom félelem nélkül eltávolítom a lakásból,de a nagyobb és ijesztőbb példányoktól a hideg ráz.Azokhoz nem lenne bátorságom hozzáérni.
2023. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
48%
Sajnos rettegek tőlük, még a legkisebb, legártatlanabb póktól is kiráz a hideg. Ha velem történt volna ez meg, én nem álltam volna meg a seprűnél, lángszóró és a világ másik felére költözés jött volna szóba. (de nem Ausztráliába:))
2023. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
48%
Régebben nagyon erősen arachnofóbiás voltam. Pont annyira, mint az előttem szólók, még egy kisebb póktól is pánikrohamot kaptam. Aztán valahogy elindultam a félelmem legyőzésének útján, elkezdtem nagyon sokat olvasni róluk. Ahogy egyre jobban megismertem őket, a félelmem nem is közömbösségbe, hanem inkább csodálatba, rajongásba ment át. Most ott tartok, hogy a polcomon is határozó könyvek virítanak, és amikor kedvelt hobbimat, a természetfotózást űzöm, akkor is elsősorban rájuk vadászok. Imádok róluk, az életmódjukról olvasni, megfigyelni őket, megtanulni minél több faj nevét, megismerni azt, hogy hogyan vadásznak, hogy működnek a különböző típusú pókhálók, stb. Természetesen nem mindenkinél használ ez a megismerős módszer, de több olyan esetről hallottam, ahol a megismerés volt a fóbia gyógymódja. Egy próbát szerintem mindenképpen megér.
2023. ápr. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!