Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz dolog örülni rossz...

Gonosz dolog örülni rossz emberek halálának?

Figyelt kérdés

Például aki drogozott, ivott, verte a feleségét, és a gyerekeit, majd rákban meghal.

És olyankor némelyek (mondjuk a szenvedők) arra juthatnak, hogy "basszus, hihetetlen de én most boldog vagyok, hogy halott, jobb a kedvem".



A téma Stephen King egyik sötét regényében jött fel csak más esetben, ahol az egyik szereplőnek pont emiatt volt lelkiismeret furdalása, mert örült a testvére halálának, akit már megvetett.


2023. márc. 9. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Igen, gonosz dolog.
Nem, normális dolog.
29 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha téged bántalmaz ver, üvöltözik veled és gonosz akkor szerintem nem igazán.Bár én sajnálnám magát az embert is mert amúgy biztos normális ember lehetett volna csak épp valami bekattant nála azt pszichopata lett
2023. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem az, viszont ilyen embert a halála után szinte "szentté avatni" nettó képmutatás. Bár utólag holtukban sokan megdicsőülnek.
2023. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nem.


Engem feldobott, mikor megtudtam, hogy meghalt a volt matektanárom 40 évesen, akármilyen csúnyán hangzik, utána tudtam csak lezárni azt a szakaszát életemnek 30 évesen.

Pofára osztályzott, szívatta a fiúkat, több ember életét eléggé megnehezített, volt, akit megbuktatott, és utána abba is hagyta a tanulást.

2023. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Emberek vagyunk. Furcsa lenne, ha mindenben szentek lennénk. Teljesen jogos érzés egy kis boldogságot érezni egy olyan ember halála miatt, aki mondjuk bántalmazott minket. És az is jogos érzés ha ezt valaki szégyelli vagy lelkiismeret furdalása van miatta.
2023. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Megkönnyebbülést érezni normális, nem bánthat többé. De kifejezetten örülni elég fura.
2023. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Mi apámmal pezsgőt bontottunk, amikor a nevelőpapa megdö... elhalálozott.


Egy igazi barom volt, lelki terrorban tartotta mamámat, apámat is gyerekkorában, engem volt, hogy megütött 4-5 éves koromban, mert olyan kedve volt.


Nagyanyám vígözvegy lett. Tagadj persze, de rendesen kivirult, mióta kinyúlt az öreg.

2023. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
83%
Egy kicsit.
2023. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

6 annak a hibája volt ez aki befogadott ilyet az életébe.

Nem a verőemberek a hibásak akik ütnek vernek hanem azok akik ezt végignézik szó nélkül.


Amugy lehet örülni szerintem is rossz emberek halálanak. Mivel érdekes de mindig a jók mennek el. Ritka ha rosszak

2023. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a verőemberek a hibásak akik ütnek vernek hanem azok akik ezt végignézik szó nélkül."


Ja, persze, mindjárt meg is sajnálom szegény verőembereket :D

2023. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Az ilyenek betegek.

De aki jozan ertelmes az nem él ilyennel, es az nem hagy egy 4-5 évest verni!

Nagyobb bántalmazó egy olyan anya aki elnézi a bántalmazást a piálást mint az aki sérult beteg bántalmazó.

A legnagyobb gyerekveszélyeztető is aki nem ment ki ebbol gyereket.

2023. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!