Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok eladó miért ilyen savanyú,...

Sok eladó miért ilyen savanyú, depis, antiszociális, miért vesznek fel a cégek ilyen embereket eladónak?

Figyelt kérdés
2023. márc. 16. 16:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

Nincs így, az, hogy nem táncolnak körül hatalmas mosollyal a szájukon abban a pillanatban hogy belépsz a boltba, még nem depisség.

Szerintem sokaknak abszolút nonszenszikus elvárásaik vannak az ilyen kiszolgálással kapcsolatos munkásokkal szemben, mint az eladók, pincérek, stb....

Nem bunkóság, ha csak simán kiszolgálnak, anélkül hogy körbe lennél ugrálva.

A körbeugrálósdit, meg a napi 8 óra mosolygósdit meg kurvára nem fizetik meg.

2023. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%
Ennyi pénzért ilyen munkaerőt lehet kapni.
2023. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

Na, már megint az eladó fóbiás őrült?

Akkor állj be te aladónak és vágjál jópofát.

2023. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

#8 "Volt 3-4 visszatérő aki azért jött be az üzletbe, hogy az ott dolgozókon élje ki magát."


Jó pár évvel ezelőtt egy fagyizóban voltam eladó diákmunkásként.Kis vidéki, város széli fagyizó, sokszor az egész napi bevétel nem volt 20 000Ft...

Egyszer jött egy férfi nyitás után szó szerint 2 perccel, hogy ő 20 ezressel akarja kifizetni a 150Ft-os 1 gömb fagyit.Mondtam neki nem tudok belőle visszaadni, sajnálom.Most nyitottam, nincs is ennyi váltópénz.Onnantól kezdve ez a barom bosszúból minden áldott nap odaállt már nyitásra és 20ezressel akart venni 1 gömb fagyit.Gondolom, hogy "megbüntessen".A főnököm megengedte, hogy elküldjem a rákba.

2023. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%

A bunkó vevők miatt.


Egyszer dolgoztam eladóként. Az első napomon, ahogy mentem volna be a hátsó munkaterületre civil öltözetben, megállított egy öreg férfi hogy ott dolgozok-e. Igen. Na, úgy elkezdett üvölteni a féregje, hogy x terméknek nincs kiírva az ára. Mennyibe kerül!!!!!! Mondom nem tudom, majd me..-

Ilyen hülye dolgozhat itt blablabla

Mondom a jó q anyáddal ordítozz mert lerugom a szemüveged. Próbaidőn túl nem is maradtam.

Az alatt is 2 dolgozó cserélődött. Az ilyeneket arcon köpném. Minden nap volt legalább 1 ilyen vevő.

Sok volt a külföldi, lengyel. Azok még rosszabbak voltak..

Minimálbérért szerinted ki fog vigyorogni és kedveskedni ilyeneknek?

2023. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
7%
#14 anno kis üzletben ezt nyitás után én úgy oldottam meg, hogy visszaadtam addig amíg tudtam és közöltem, hogy egy pillanat türelmet kérek, mindjárt összegyűjtöm a visszajárót. 😁
2023. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Rossz fizetésért csak szociálisan és szakmailag lepukkant emberek vállalnak ilyen állást.
2023. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon eleve a lakosság nagy része frusztrált, egyszerű, világra dühös átlag proletár.

Egy eladó meg nyilván nem mérnök vagy szakfordító, túl sok ész nem kell hozzá, sima betanított munka. Ehhez jön még az alacsony fizetés is meg pár bunkó vevő.

Szóval szerintem nincs semmi meglepő abban, hogy világra dühös képzetlen droidok dolgoznak ilyen helyeken. Az Aldi még normális, de a többiben még eléggé ápolatlanok is a bolti eladók.


Egyébként tényleg rohadt vicces, hogy sokszor mennyire érzékenyek és mi képzelnek magukról, miközben egyszerű prolik piacképes tudás nélkül. Van, amelyik amiatt vinnyog, hogy tegezem, a másiknak az nem jó, ha magázom, ha véleten elbambulok és nem köszönök rögtön, akkor is hisztiznek.

2023. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%
Én régóta már el tudtok vonatkoztatni és nem magamra venni, ha valami kicsit bunkóbbank is tűnt az átlagosnál. Több mint valószínű hogy csak simán sz*r napja van, természetesen neki is lehet. Vannak munkák (nyílván nem mindenhol), ahol valaki az irodában a gép előtt ül elbújva csendben, és lehet sokáig hozzá se szól senki, de ha mégis, akkor öt percig jó pofát vágsz hozzá függetlenül attól, hogy neked sem épp a legjobb a napod. Addig neki percről percre jó pofát kellene vágnia egy műszakon át, miközben épp görcsöl, megjött, beteg a kiscicája, akármi más...Nem egyszerű meló. Szerintem inkább lelkileg lehet fárasztó. Egy introvertált személy kikészül a sok interakciótól, lehet hogy még egy extrovertált is. Jön a kérdés, hogy akkor miért ment oda, ha nem neki való? Lehet, hogy neki sem épp az álom melója, viszont mást nem talált, nem vették fel, nem elég képzett, akármi, de élni meg szerintem neki is kell valamiből, és amire épp kérték azt el is végzi. De azt is érdemes átgondolni, hogy ha pl. ő esetleg nem köszönt, mogorva volt vagy valami, képzeld el ő ebből mennyit kaphat egy nap, amit te nem láttál. Te csak egy vásárló vagy a sok közül, aztán hazamész a nyugiba morfondírozni, hogy miért nem köszönt vagy mosolygott rád. Ő hány potenciális s*ggfejjel találkozik egy műszakban? Egyébként nem vagyok eladó, csak simán bele kéne képzelni magunkat néha kicsit a másik cipőjébe. Velem is volt már aki kicsit bunkóbb volt, de én pl. abból indulok ki, hogy én lehet fele annyi ideig sem csinálnám agybaj nélkül azt a melót, szóval +1 pont nekik. És amúgy vannak nagyon cuki eladók is, ne általánosítsunk persze. Nekem olyan is volt, hogy ugyanaz az eladó egyik nap ilyen volt másik nap meg már amolyan. Ilyen az élet, meg az emberi lét. Nem mindig egyszerű. Neked sem, nekik sem, senkinek. Engedd el. Ennyi.
2023. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
32%

Ez azért gáz viselkedés az eladók részéről mert egy "vétlen" vevő nem tehet arról semmit hogy húszan előtte bunkók voltak, se arról hogy a munkáltató kihasználja az alkalmazottakat, se arról ha egyébként rossz napja van. Ez kb olyan mint ha az asszony telefonon bejelenti hogy megcsalt, és ezért a buszon a melletted állónak lekeversz egy pofont.


Mint ahogy a wc-n végzett dolgainkat sem csak úgy kieresztjük bárhol, az érzelmi "ürítést" se a vétlen arra járók felé kéne célozni.

Csak ehhez a megfelelő mennyiségű érzelmi intelligenciára lenne szükség ami sajnos se nem iskolai anyag, se nem munkahelyi felvételi követelmény.

2023. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!