Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekkori csúfolás kihat az...

Gyerekkori csúfolás kihat az önbizalmadra felnőttként?

Figyelt kérdés

2023. márc. 19. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem.

Amikor már 10+ éve foglalkozol aktívan, napi szinten önismerettel, a saját elméd újra programozásával, akkor az efféle piszlicsáré dolgok már rég eltűntek.

2023. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
már nem. nekem a plasztika segített.
2023. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

Ha nincs feldolgozva, kihathat.

Nekem fel van, így nincs.

2023. márc. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Direktben nem, fiatal felnőttként kiépítettem egy normális önbizalmat, de tény, hogy tinikoromban sok mindenből kimaradtam emiatt, de ebben a családi nehézségek is szerepet játszottak, nem csak a kortársak elutasítása.
2023. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Metionin ***** válasza:
35%
Már nem de sokáig kihatott. Még huszonévesen is szégyelltem a vékonyságomat, ugyanis ezzel (is) bántottak anno az iskolában.
2023. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Kihatott igen. Már sokat fejlődtem, de még mindig nem tudom elfogadni magam, hiába kapok pozitív visszajelzéseket
2023. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Persze. A visszajelzés nem egyenlő a valós feldolgozással.
2023. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Az önbizalom alapjait az újszülöttkortól kb. 4-5 éves korig teszik le a gondozók. Ha nem sikerült, akkor ennek KÖVETKEZMÉNYEKÉNT könnyen válik a gyerek a kortárs csoport szekálásainak céltáblájává. Felnőttként persze azt gondolod, hogy ez ölte ki az önbizalmadat, mert ez az első tudatosabb emléked erről. És így tűnhet logikusnak is, pedig nem így van. Önismereti munka a megoldás!
2023. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1&, vagyok.

Miért vagyok lepontozva?

2023. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban a barátnőinre azt mondták szépek rám meg hogy ronda vagyok. Gyerekkent annyi különbség volt köztunk hogy ő elkezdték belőni a hajukat, körönlakk smink es ékszer. Én meg nem.(13 éves kor)ez mellett nekik vastagabb comb nagyobb segg/mell

Érdekes volt azt tapasztalni tinikányként, hogy engem kevesebbnek néznek, holott én meg vekony sudár ártatlan voltam teljesen, minden műdolog nélkül. Nem tudtam ez miért ronda a társadalomnak.


Felnőve ugyanezekkel a bnőimmel:

Minden pasim el tudják szedni ha akarják.


De ma is ugyanaz van. Ők a festett r.bisek, én meg a vékony természetes.

Nem is önbizalmat roncsol ez, én még mai nap is hüledezek, döbbenek a társadalmon. Hogy a r.bis feslett kell? A természetes meg ronda?

2023. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!